• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BRAMBOREENAMycelium -- Nejdůležitější věci se odehrají vskrytu...
    Auditko věnované sci-fi sérii Mycelium. Vesmír, psychotronika, náboženství, lidské oběti - a mimozemské houby.

    Planeta Össe. Svět po tisíce let neměnný... a po tisíce let svázaný s vesmírem. Z Össe pocházejí myceliální technologie i nadsvětelné Lodě, bez kterých by se Země neobešla. Jenže zatímco pozemská civilizace vítězně proniká do vesmíru, Össe jí stojí za zády.

    Co je to vůbec to Mycelium? Nejlépe podívat se na webové stránky projektu. Tam jsou všechny informace o knize (anotace, ukázky, ohlasy, trailer...).

    A dá se to někde opatřit? Třeba tady: Internetové knihkupectví Kosmas (odkaz vede přímo na záznam o knize). Další díly a formáty (včetně audioknihy) nejlépe přes mycelium.argenite.org/page-koupit (affiliate u Kosmasu, takže z každého nákupu dostane autorka pár desetníků navíc, a to se všem vyplatí!)

    A co Facebook? Nyx je přece lepší!!! Ale budiž, kdyby náhodou měli vášniví vyznavači Knihy tisíce tváří absťák, mohou navštívit tamní stránku autorky Mycelia alias Bramborýny – Legendy o argenitu na Facebooku nebo semeniště všeho mimozemského zla, doupě zlovolné Církve Akkütlixovy tamtéž.

    A co takhle spoilery? Lze použít tag, který schová odstavec pod bílou mlhu, pod kterou lze nahlédnout, když se text vezme do bloku nebo se na něj klikne:

    tajné odhalení
    – a díky tomu ti, kteří další díl ještě nečetli, nepřijdou o překvapení. Bílá mlha vznikne, když se použijí kódy
    <div class="spoiler"> tajné odhalení </div>

    Geekovské okénko
    Generátor slov v össeinu, který skvěle vymyslel a naprogramoval KAVEN. Církev Akkütlixova děkuje a OneHotBook se velmi těší! :)
    Tabulka a graf postupu psaní (2019–21)
    rozbalit záhlaví
    IDLE
    IDLE --- ---
    GENTIANA: Lidová verze? Smí se to vůbec? Já myslela, že u össeinu je právě podstatný ten perfekcionismus.
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    ARGANNAH: Já jsem jaksi zvyklá na finštinu, takže mi šest přehlásek v jednom slově nepůsobí ujímání... ale ano, össeánštinu by to chtělo dotáhnout do konce, ať se dá jakžtakž používat. Aspoň nějaká jednodušší lidová vševesmírná verze.
    FERRYH
    FERRYH --- ---
    RICARDERON: hehe!! a to je dokonce stara kultovni israelska Psy-Trance kapela!
    teda muj zanr... :))
    ale treti jejich album je nejlepsi:
    Infected MushrooM - Never Ever Land (HQ) GoA
    http://www.youtube.com/...ALBTKoXRg38BDzelXC1yCZVuJhwXCRkC_w&v=cNpLXuO1j1c&feature=player_detailpage
    RICARDERON
    RICARDERON --- ---
    Hele, soundrack...
    Infected Mushroom - Army Of Mushrooms Full Album
    https://www.youtube.com/watch?v=uloBD9xxwZ0&hd=1
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    ARGANNAH: Ein, zwei, Polizei, Össeani obědvaj! :D Je to sekta snaživá, žerou děti zaživa.
    ARGANNAH
    ARGANNAH --- ---
    BRAMBOREENA: Teda doufám, že na blahoslavené Össe se všechny ty přehlásky čtou s dostatečně dunivou germánskou Rammstein-výslovností a verze"zýregál" je jenom pro nás, nevěřící nevzdělance ze Země.
    SARGO
    SARGO --- ---
    BRAMBOREENA: Leda ještě slonëk - páč sepsat to byl mamutí úkol a pro čtenáře prokousat se též; mohlo by se možná zdát, že po druhém dílu z pěti ještě stojí za to přehodnotit dosavadní výslovnost, aléééé... ehm, neuvažovalas to vydat s knížkou, ať trpí i širší veřejnost? :-)
    VLCACKA
    VLCACKA --- ---
    WITTGENSTEIN: Úplně to vidím před sebou, jak případná vypravěčka na veřejnosti artikuluje a učí se... "Co je to za jazyk?" "Össeanština." "To je něco jako klingonština?" "Ne. MNOHEM horší." :-P
    WITTGENSTEIN
    WITTGENSTEIN --- ---
    BRAMBOREENA: Moje žena při korektuře pravila, že spisovatelka, která má v knize jména jako "Aöhrlëmëgerl", nepočítá s veřejným čtením. A vida, jak se mýlila :)
    RIP
    RIP --- ---
    BRAMBOREENA: A jó, oltář... :-)
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    (jejdamane, fakt jsem ten soubor pojmenovala SLOVÍK? No asi jo.)
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    Tak jsem si myslela, že to s audioknihou Mycelia nějak celé chcíplo a usnulo, ale projekt zřejmě žije, protože mi teď psali, že by potřebovali "konzultovat výslovnost" :) Zjevně tedy došlo k drtivé srážce s první přehláskou. Já kontrovala tím, že výslovnost samozřejmě znám a mám zmáklou a je na to celý slovníček. Ten jsem urychleně dotvořila a zaslala, a když už ho mám, tak ho dám k dispozici i sem.
    Nahlas čtené Mycelium, to bude teda masakr. :D

    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    FERRYH: to musí někdo z Akademie, já to akorát stáhla na FB a hodila sem, nejsem žádná oprávněná osoba :)
    IDLE
    IDLE --- ---
    BRAMBOREENA: Asi na tom něco bude. Vlastně to můžu vcelku potvrdit. :)
    FERRYH
    FERRYH --- ---
    mrsknete to trosku zmensene na legii do novinek ... tam to bude vic videt... a mozna prijde vic lidi pro podpis ... :))
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    IDLE: Takoví to vzdávají rovnou a radši ani nepíšou, poslední je Novotný :)
    IDLE
    IDLE --- ---
    RIP: Nojo, a autoři z druhé půlky abecedy dostávají značně na frak.
    IDLE
    IDLE --- ---
    BRAMBOREENA: To je jen když porovnáváš největší text na obálce, jinak je jedno název dílu a druhé série, takže by se to srovnávat ani nemělo. :)
    RIP
    RIP --- ---
    BRAMBOREENA: Nojo, ale to je srovnané abecedně podle autorů, takže jste se vedle sebe ocitli jen proto, že v nominacích není žádný autor od Ch, I ani J :-)
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    (Teprv teď mi to došlo, když to vidím srovnané abecedně - další podobnost Mycelia a Mrazu a her: jsou od stejnýho písmene!!! :( No to BorgDoga nepotěší :D - i když jemu to možná došlo už dřív)
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam