• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BRAMBOREENAMycelium -- Nejdůležitější věci se odehrají vskrytu...
    ARGANNAH
    ARGANNAH --- ---
    BRAMBOREENA: No hele, už před deseti lety se podobný typ článků rozbíral v závěru přednášky o aztéckém umění a celá posluchárna se tehdy zasvěceně pochechtávala. Takže tak.
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    Ovšem tohle je bomba. Mycosmooth! :D - http://www.novinky.cz/veda-skoly/343976-zdrava-cokolada-dostane-misto-pridavku-cukru-houby.html (odkaz házel na FB jeden z přívrženců Církve Akkütlixovy :D - asi potěší, i když stěží překvapí, ID ZUZKAOU).
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    ARGANNAH: Článek je pár let starý, třeba to ještě bylo neotřelé :D Ale máš pravdu samozřejmě, názor je to typický, různé sluníčkové lidičky tyhle věci vždycky krásně prvoplánově pobouří. Zajímavé mi ale přišly počty plusů a mínusů u komentářů v diskuzi: nelistovala jsem dál, četla jsem jen tu nejnovější stránku, ale tam je to vzácně vyrovnané, prakticky libovolný názor publikum polarizuje a rozdělí na dva tábory. Zkrátka, téma samo o sobě je ambivalentní (proto mě asi baví o tom psát... :)
    ARGANNAH
    ARGANNAH --- ---
    BRAMBOREENA: Tohle vyjde v novinách vždycky když je někde výstava o Aztecich. Uz to začíná být nuda
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    BRAMBOREENA: Hitler měl zvrhlé umění, politicky korektní píčuskové mají zvrhlé umění. Najdi deset rozdílů.
    Aneb nasrat.

    Ulovila jsem nějaké myceliální artefakty, jmenovitě jednoho praváka a asi sedm kovářů, nacpu to někam na internety, jen co projdou fotokrámem (a pak je sežeru).
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    Trocha rozhořčení nad tím, jak jsou Aztékové zlí a jejich umění následkem toho ohavné. Představuju si, že přesně tohle by se psalo o Össeanech (včetně komentářů pod článkem). Možná si z toho kus přeložím a ještě v pátém dílu použiju :D. Mimochodem, zrovna jsem tehdy v Londýně byla a tu výstavu na vlastní oko viděla - a courala dolní čelist v prachu. Děsivé to bylo, to tedy jo, ale zároveň fascinující. Ještě že ji nezakázali.
    British Museum's Aztec artefacts as evil as Nazi lampshades made from human skin | Mail Online
    http://www.dailymail.co.uk/...0/British-Museums-Aztec-artefacts-evil-Nazi-lampshades-human-skin.html
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    Církev Akkütlixova to teda nezvládla. V Číně vymýšlejí nové náboženství, které bude směsí tradiční čínské kultury a křesťanství, a na houby při tom úplně zapomněli! http://www.bbc.com/news/blogs-news-from-elsewhere-28687520
    ZOIDBERG
    ZOIDBERG --- ---
    BRAMBOREENA: Já bych na ty stěny narval MNOHEM více obrazů :-)
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    ZOIDBERG: Místo ovšem vzniklo hlavně díky širokoúhlému objektivu :D Jsem si říkala, že jsem fakt nechutně tlustá, a pak jsem si všimla, že tlusté je i okno a palma, nejsem v tom sama! Všechna okna jsou ve skutečnosti úzká a vysoká, a na fotkách se jeví přesně opačně.
    Ale jinak jsem ráda, že se ti to líbí! Bydlenky mi to stejně zdrbnou, že je to buď moc nebo málo prováns. :D
    ZOIDBERG
    ZOIDBERG --- ---
    BRAMBOREENA: Máte to tam hezký, ne že ne. A toho místa..
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    RICARDERON: Vždycky před půlnocí musíme hodiny odstranit.
    RICARDERON
    RICARDERON --- ---
    BRAMBOREENA: Aspoň že Ďábel ví, kolik je hodin...
    JANADVORACKOVA
    JANADVORACKOVA --- ---
    SHEALA: Aha, tak to je :). Už je to dávno, co jsem je viděla. Synovci jsou na to ještě malí, ale je to v plánu někde mezi Legendou a Terminátorem :).
    EDERA
    EDERA --- ---
    ZOIDBERG: No jasně, protože do bydlenkovského časopisu je třeba tajit, že z mimísků, co tak maximálně vyhazujou chrastítko z postýlky, časem vyrostou příšery produkující neuvěřitelný chlív. A to slečna, o jejíž pokoj jde, je ještě zlatá.

    BRAMBOREENA: Na chobotnici ve vaší koupelně mám nejradši ty průhledy, kterýma se dá šmírovat dění na zahradě.:-)
    ROMI
    ROMI --- ---
    BRAMBOREENA: tak to je normalni :) ale interier je krasnej, tamto se casem poklidi vzdycky :)
    ZOIDBERG
    ZOIDBERG --- ---
    BRAMBOREENA: Mě se zdálo, že v tom pokoji tvé dcery něco chybí - něco, co tomu dodá punc domáckosti a zabydlenosti. A ona maminka gruntovala :-)
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    ROMI: Bohužel je třeba si k tomu domyslet závěje špinavého šatstva na podlaze (proložené ulepenými talířky od toastů se sýrem, zapečenými v mikrovlnce, a sklenicemi od banánového mlíka). Nazýváme tyhle vrstvy "soví vývržky". Ale já si nestěžuju, trávu tam nemá.
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    SHEALA: Páni, já jsem asi gremlin! Když se zapomenu a omylem se nakrmím po půlnoci, všechno pak ničím! A silná jsem jak kolchoznice, dojička krav!
    ROMI
    ROMI --- ---
    BRAMBOREENA: pokoj dcery super :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam