• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BRAMBOREENAMycelium -- Nejdůležitější věci se odehrají vskrytu...
    Auditko věnované sci-fi sérii Mycelium. Vesmír, psychotronika, náboženství, lidské oběti - a mimozemské houby.

    Planeta Össe. Svět po tisíce let neměnný... a po tisíce let svázaný s vesmírem. Z Össe pocházejí myceliální technologie i nadsvětelné Lodě, bez kterých by se Země neobešla. Jenže zatímco pozemská civilizace vítězně proniká do vesmíru, Össe jí stojí za zády.

    Co je to vůbec to Mycelium? Nejlépe podívat se na webové stránky projektu. Tam jsou všechny informace o knize (anotace, ukázky, ohlasy, trailer...).

    A dá se to někde opatřit? Třeba tady: Internetové knihkupectví Kosmas (odkaz vede přímo na záznam o knize). Další díly a formáty (včetně audioknihy) nejlépe přes mycelium.argenite.org/page-koupit (affiliate u Kosmasu, takže z každého nákupu dostane autorka pár desetníků navíc, a to se všem vyplatí!)

    A co Facebook? Nyx je přece lepší!!! Ale budiž, kdyby náhodou měli vášniví vyznavači Knihy tisíce tváří absťák, mohou navštívit tamní stránku autorky Mycelia alias Bramborýny – Legendy o argenitu na Facebooku nebo semeniště všeho mimozemského zla, doupě zlovolné Církve Akkütlixovy tamtéž.

    A co takhle spoilery? Lze použít tag, který schová odstavec pod bílou mlhu, pod kterou lze nahlédnout, když se text vezme do bloku nebo se na něj klikne:

    tajné odhalení
    – a díky tomu ti, kteří další díl ještě nečetli, nepřijdou o překvapení. Bílá mlha vznikne, když se použijí kódy
    <div class="spoiler"> tajné odhalení </div>

    Geekovské okénko
    Generátor slov v össeinu, který skvěle vymyslel a naprogramoval KAVEN. Církev Akkütlixova děkuje a OneHotBook se velmi těší! :)
    Tabulka a graf postupu psaní (2019–21)
    rozbalit záhlaví
    VANEK
    VANEK --- ---
    ZUZKAOU: To je fakt celá Fiona.
    Tajemné organismy proti fatálním chorobám: Užívejme čtyři tisíce let starý „novátorský“ lék! Čínská houba v Čechách. Houbařením proti rakovině? | PROTIPROUD
    http://protiproud.parlamentnilisty.cz/...ky-lek-cinska-houba-v-cechach-houbarenim-proti-rakovine.htm
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    ZUZKAOU: někdo geneticky zmanipuloval psychoaktivní houby, aby produkovaly kromě nějakého toho räwë ještě pervitin a cererit?
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    No já myslím, že by si Církev jako měla nastavit nějaká zákaldní pravidla pro personální otázky...

    JANADVORACKOVA
    JANADVORACKOVA --- ---
    BRAMBOREENA: Druhý návrh se mi líbí nejvíc.
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    (kdo ho chce takový, ať si čte Coelha a pase kozy)
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    No ono to v Mycélku s tím osvícením nikdy až tak růžovoučké není :D
    MUM
    MUM --- ---
    FERRYH: Ty delas, jako by te ruzovoucke duchovni osviceni neoslovovalo... taqm prdne par andelicku a bude.
    FERRYH
    FERRYH --- ---
    na ikonce vidim jen psychedelickou fialovou - coz jinak take moc nemusim :)) ale ne tak hrozne jako ruzovoucky hnus :))
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    FERRYH: Myslíš takový ten odstín jako na tvé ikonce? :D Ne, ten to asi nebude.
    FERRYH
    FERRYH --- ---
    BRAMBOREENA: hlavne prosim bacha na RŮŽOVOU!!
    FUJ!! ;O)
    ELHO_CID
    ELHO_CID --- ---
    BTW včera jsem v metru potkal člověka v ponču, četl něco o houbách (odborného, ne beletrii). Hrdě jsem si urovnal límec bundy kde mál placku "Mycelium", ale asi to nebyl Hildebrant.
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    (a ještě dodávám: v takovém tom seznamu pěti dílů na zadní straně obálky, kde je vždycky aktuální díl barevně a ostatní normálně, to bude rozhodně zelená)
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    Tak to se to pěkně rozdělilo :) Barvy dílů byly stanovené hned na začátku, čtyřka má být zelená (jakože zdravá na oči, když je to to Vidění a Loď Zelená lastura - zatímco pětka bude fialová jakože osvícení, duchovno a Fomalhiwa). Když jsem ale ty verze viděla, hlasovala jsem pro hnědou, protože je prostě kontrastní a v obrázku se objevuje jako doplňková, zatímco zelená tam převládá a zelený nápis se v něm trochu ztrácí. U jedničky je to podobné - ta měla být žlutá (a s trochou nadsázky taková žlutobéžová je), ale nápis je v opačné tmavě modré.
    RIP
    RIP --- ---
    WITTGENSTEIN: Radioaktivní, šmradioaktivní, problém bude spíš v tom, že se ta zelená tluče se zelenavým odstínem z okolního šábršoustí.
    WITTGENSTEIN
    WITTGENSTEIN --- ---
    RICARDERON: Ještě že tentokrát nemá žádný silný názor (krom toho, že jednička je silně radioaktivní. Ale ta se tu nelíbí nikomu).
    ZOIDBERG
    ZOIDBERG --- ---
    RICARDERON: No jasně, lidi už nadrženě čekají, koupí to, kdyby to bylo zabalené v použitých novinách :-)
    RICARDERON
    RICARDERON --- ---
    ZOIDBERG: Fakt jo?:-)))) haha. Druhej. Jednoznačně.
    ALONSY
    ALONSY --- ---
    Druhou:)
    DANTES
    DANTES --- ---
    BRAMBOREENA: Třetí. Ale přikláním se k názoru, že pro odlišení dílů by byla lepší jiná barva, takže i druhá přichází v úvahu.
    EDERA
    EDERA --- ---
    BRAMBOREENA: Třetí, jednoznačně.
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    První moc řve, třetí titulek je hnědej a já hnědou nerada. Asi tak.
    RAHANUR
    RAHANUR --- ---
    druhá nebo třetí, víc se mi líbí druhá
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam