• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BRAMBOREENAMycelium -- Nejdůležitější věci se odehrají vskrytu...
    Auditko věnované sci-fi sérii Mycelium. Vesmír, psychotronika, náboženství, lidské oběti - a mimozemské houby.

    Planeta Össe. Svět po tisíce let neměnný... a po tisíce let svázaný s vesmírem. Z Össe pocházejí myceliální technologie i nadsvětelné Lodě, bez kterých by se Země neobešla. Jenže zatímco pozemská civilizace vítězně proniká do vesmíru, Össe jí stojí za zády.

    Co je to vůbec to Mycelium? Nejlépe podívat se na webové stránky projektu. Tam jsou všechny informace o knize (anotace, ukázky, ohlasy, trailer...).

    A dá se to někde opatřit? Třeba tady: Internetové knihkupectví Kosmas (odkaz vede přímo na záznam o knize). Další díly a formáty (včetně audioknihy) nejlépe přes mycelium.argenite.org/page-koupit (affiliate u Kosmasu, takže z každého nákupu dostane autorka pár desetníků navíc, a to se všem vyplatí!)

    A co Facebook? Nyx je přece lepší!!! Ale budiž, kdyby náhodou měli vášniví vyznavači Knihy tisíce tváří absťák, mohou navštívit tamní stránku autorky Mycelia alias Bramborýny – Legendy o argenitu na Facebooku nebo semeniště všeho mimozemského zla, doupě zlovolné Církve Akkütlixovy tamtéž.

    A co takhle spoilery? Lze použít tag, který schová odstavec pod bílou mlhu, pod kterou lze nahlédnout, když se text vezme do bloku nebo se na něj klikne:

    tajné odhalení
    – a díky tomu ti, kteří další díl ještě nečetli, nepřijdou o překvapení. Bílá mlha vznikne, když se použijí kódy
    <div class="spoiler"> tajné odhalení </div>

    Geekovské okénko
    Generátor slov v össeinu, který skvěle vymyslel a naprogramoval KAVEN. Církev Akkütlixova děkuje a OneHotBook se velmi těší! :)
    Tabulka a graf postupu psaní (2019–21)
    rozbalit záhlaví
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    DELLAMORTE: Tak já mám všechny díly dvojmo, protože mi to furt někdo trhá z ruk, ale ty další rozdávám, protože ať se houba šíří, žejo. Ale napadlo mě, že přibalit sušené hřiby by bylo takové stylové, letos byla nadúroda, mám jich dost.
    DELLAMORTE
    DELLAMORTE --- ---
    GENTIANA: Houby? :)
    DARKSWORD
    DARKSWORD --- ---
    GENTIANA: Tu bednu? :-))
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    Dorazila bedna z Kosmasu vč. mnoha Mycelií. Hádejte, co dostanou bližní k Vánocům.
    ARGONAUT
    ARGONAUT --- ---
    Trochu se zpožděním, ale drobná poznámka ke kauze Faber a ebook. Ono jaksi nešlo třeba před dvěma lety požádat Canongate dodatečně o epráva. Kdybychom jim napsali, víme že má kniha dva roky zpoždění a prošvihli jsme už termín vydání a vůbec vlastně nevíme, kdy vyjde, ale byli byste tak hodní a udělali nám dodatek na epráva, asi by nás poslali někam. Takže o dodatek jsme mohli požádat, až když bylo jasné, že kniha vyjde. A ani na ně bohužel nemůžeme moc tlačit, aby si pospíšili, že.
    SOMBRA
    SOMBRA --- ---
    těším se na placku "Všichni jsou blázni..." :)
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    BRAMBOREENA: Jé, taky máš černé povlečení.
    ARGANNAH: vem seznam doporučené literatůry. Já absolvovala čtyři semestry mexickýho umění u Štěpánka a vůbec nic si nepamatuju a hrozně mě to sere, neb jsou to hezké věci.
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    Oni mají plakátek! A úplně sami od sebe, nemusela jsem ho smolit já :) Díky, JWP.
    Ale tedy pořádat akce na náměstí 14. října je pěkně děsivé; kolik účinkujících z toho bude mít infarkt, než jim dojde, že nic neprošvihli...?

    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    ARGANNAH: já vím, že to přirovnání k Aztékům trochu skřípe, ale zase to všichni znají a připomíná to Indiana Jonese, že ano... :D Tak mi poraď, co lepšího plácnout, aby to v jedné větě vyvolalo správné asociace - to jest že se vlastně jedná romantický dobrodružný krvák s oltáři plnými krásných mladých žen, které někdo, jaksi, romanticky a dobrodružně zachraňuje :D Efektivnější zkratka neexistuje, fakt že ne. Akorát holt odborníci na Mezoameriku musí posbírat všechnu svou trpělivost a pozavírat ty kudly, co se jim otvírají v kapse. :)
    Ale moc ráda se s tebou seznámim naživo, snad to vyjde!
    Do pivovaru už jsem napsala, čekám na odpověď.
    BALAENA: ... čili i na termín.
    BALAENA
    BALAENA --- ---
    BRAMBOREENA: moc bych se přimlouvala za 8., max 9., pak už nemůžeme
    ARGANNAH
    ARGANNAH --- ---
    BRAMBOREENA: Prošvihla jsem všechny tři dosavadní křty, pokaždé z nějakého zásadního nezrušitelného důvodu (někde jsem přednášela, někam jsem jela apod.). Chci se ovšem dožít aspoň jednoho a uspořádání křtu čtyřky mi tu šanci zvyšuje, ačkoli očekávám, že se mi určitě zas trefí do nějaké konference nebo larpu. Takže za mě zájem je, potřebuju tě vidět osobně, koupit si placku, nechat si podepsat všechny dosavadní Mycelia a konečně ti moct říct, že se velmi mýlíš, když v každém druhém rozhovoru označuješ össenské oběti za "aztécký styl". :D
    SARGO
    SARGO --- ---
    BRAMBOREENA: Schovej mi jedno tmavě modré "Sejdeme se...", pěkně prosím! :-))

    Pěkná zrada, kniha mi byla odcizena vlastním manželem s průhlednou výmluvou, že já už to četla pětkrát a on vůbec. Tsss... co teď s načatým večerem? :-))
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    GALE: Uaaaá. To je vesmírné spiknutí. :)
    GALE
    GALE --- ---
    BRAMBOREENA: Je i Pátá dohoda (neptejte je, jak to vím).
    Pátá dohoda - Miguel Ruiz | KOSMAS.cz - vaše internetové knihkupectví
    https://www.kosmas.cz/knihy/151647/pata-dohoda/

    Takže i kdys spořádala všechnu pránu vesmíru, stejně tě to od vydání páteho dílu nezachrání.
    VANDA__
    VANDA__ --- ---
    BRAMBOREENA: Ty jsou skvělý! :))
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    Ještě jedna postelová scéna od nás (tentokrát a la drak Šmak). Mám plackovačku a nebojím se ji použít. Zbrojím na páteční Audiocon.

    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    RICARDERON: aha, pardon... mohlo mě napadnout, že vy mystici nedáte na moudrost starých Toltéků dopustit...
    RICARDERON
    RICARDERON --- ---
    BRAMBOREENA: Udělej to a uškrtím tě těmahle vlastníma rukama.:-)
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    A mezitím u nás doma na posteli...
    Asi se na ten pátý díl vykašlu a celé to překřtím na Čtyři dohody.

    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    ZOIDBERG: Ano. To se člověku může stát snadno. Malešice je čtvrť plná nestvůr. Neozbrojené osoby by tam vůbec neměly chodit. :)
    VANDA__
    VANDA__ --- ---
    BRAMBOREENA: Zájem. Projevuji ;) Přišla bych klidně jako pátá či patnáctá :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam