• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BRAMBOREENAMycelium -- Nejdůležitější věci se odehrají vskrytu...
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    No a já se dneska teda fotila v tom penízkovém šátku, nakonec to fotil Roman Černý a byla to super pohoda, kolem fajn lidi, ani trochu se mi nesmáli, no tak snad už tu ostudu nějak přežiju... Jsem na tom líp než Rudiš, který se bude fotit v sauně; to bych teda nedala :D
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    OKEYA: Když má někdo nick GENTIANA, musí mít botanickou úchylku :) (Pravda, o rodičích to nevypovídá nic :D)
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    OKEYA: Ze samostudia. Já totiž četla cokoli, co mělo písmenka, což naši sledovali s mírným znepokojením, ale nějak mi nebránili. Víc tím trpěly učitelky ap. havěť.
    OKEYA
    OKEYA --- ---
    GENTIANA: Tos měla za rodiče nějaké botaniky nebos to měla ze samostudia?
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    a ještě mi to připomnělo dvě historky. Jednu donesla máti ze školy - že nějaké pachole mělo u zápisu namalovat něco hezkého, tak vystřihlo krevní oběh. Učitelky na mrtvicu atd. O rok později šlo k zápisu pachole-sourozenec, které namalovalo játra nebo co. Inu, začlo se pátrat, jestli se u Vomáčků doma nežerou pocestní nebo tak něco a zjistilo se, že oba rodiče jsou lékaři a dítkům se ze všech knih nejvíc líbily anatomické, patologické a jiné veselé obrázkové publikace.
    No a o něco později jsem se učila kreslit, podle anatomického atlasu, protože je to praktické, žeáno. A ve stejné době mi jakási karikatura psycholožky, tvídový kostým v barvě anglických vřesovištních hoven a kostěné brýle a drdol inklůdyd, předhodila Rohrsachovy obrázky, které prostě vypadají jako obratle napříč. Ano, divné obratle. Tak jsem říkala, že obratel. Obratel, ale divnej, dva míšní kanály. Jinej divnej obratel a tady nějaké nervy nebo co. Tlustej zdeformovanej křížovej obratel. Chudinka z toho byla na nervy, do výsledku vyšetření napsala něco o morbidní ideaci. Nu, kdyby se zeptala, tak bych jí řekla, že jsem si nedávno kompletně obkreslila kompletní anatomický atlas, ten ruský, svazek 1. (Pak jsem ho musela vrátit příslušnému medikovi, k měkkým tkáním jsem se nepropracovala, ale kostru jsem uměla perfektně.)
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    BALAENA: určitě by nebylo o nic větší, než když jsem se v první třídě na soušku učitelku a následně soušku vychovatelku vytasila s výrazivem typu fytocenóza, nebo že tahle mocinky hezká kytička na plotě není velký svlačec, ale opletník plotní neboli Calystegia sepium. Obvykle následovalo něco jako Holčičko, nevymýšlej si, nebo Holčičko, nepoužívej slova, která neznáš.
    N gymplu jsem pak na soutěži odkrákala, a to doslova, protože mě postihl nějaký krční mor a sotva jsem mluvila, kompletního Poeova Havrana a jako bonus nějakého Březinu. Ono je dost málo poezie, která zahrnuje veselé hopsání v poli rozkvetlých hyacintů, aniž by působila hrozně prkenně, kdežto drama a depréze se dají kvalitně prožít. Plíseň určitě taky.
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    KAROLINA_F: To bych teda neriskovala :D
    KAROLINA_F
    KAROLINA_F --- ---
    BRAMBOREENA: No bezva a hned máme báseň na další ročník recitační soutěže :-)
    VLCACKA
    VLCACKA --- ---
    BRAMBOREENA: Ha! Za zveřejnění básně moc děkuji! Hrozně se mi líbila! :-)
    BALAENA
    BALAENA --- ---
    BRAMBOREENA: představuju si zděšení učitelek, kdyby to nějaké robě recitovalo u zápisu :D
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    BYLO TO FAKT DOBRÝ DNESKA!!!
    Všechna čest Danu Tučkovi, který to organizoval a moderoval - měl to promyšlené, připravené, celé to mělo spád, publikum se evidentně bavilo, já taky, Darion dokáže být úžasně vtipný, prostě když srovnávám různé akce a besedy a kdovíco, kde jsem se vyskytovala, tohle byla jedna z těch nej.

    Měli jsme také donésti báseň, včera jsem ji smolila, ale ještě tajila, zatímco teď už ji tu můžu zveřejnit:

    Sonet o záludné houbě

    Kde houstnou mlhy po koutech a sliz se valí tmou
    Pod mou lebeční klenbou úchylnou a plesnivou
    Dozrávají spóry té literární zhouby
    temné plány spřádají tu mimozemské houby

    Hloub klobouk si na třeň narazí a jdou
    jdou nocí temnou, nocí šeravou a zlou
    třeně nahlas klapají neb nemají klouby
    podloudně, podle skrývají podhoubí pod podloubí

    Podlejší jsou nežli tasemnice
    vyklouznou z knihy do lednice
    z jogurtu na jogurt bloudí vskrytu

    zamoří každý kout vašeho bytu
    pod rouškou noci... a igelitu.
    Stop myceliu! – Už nikdy více!

    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    Tak zítra.
    Snažila jsem se vybrat, co za ukázku probůh přečíst z posledních pětadvaceti kapitol románu, aby to nebyl fatální spoiler, a nakonec jsem to radši pojala jako "průřez Myceliem ve dvaceti minutách" - bude tam několik krátkých klíčových momentů, které to celé shrnou, a nastínění konfliktu, který je v pětce. S tím se nedá nic lepšího dělat. Přece tam nevyžvaním finální scénu! :D
    Co tam s Roggym a Darionem zinprovizujeme, na to jsem teda zvědavá; asi něco jako "démonské houby v černém hvozdu". :)

    WILDENBURY_SQ
    WILDENBURY_SQ --- ---
    BRAMBOREENA: A co vhodne alkaloidy? Fënmëtrüzin treba, po tom se bude i dobre psat ;)
    FIFI
    FIFI --- ---
    FERRYH: no jasne:) např. šachy jsou také sport!
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    PSYSBEE: jestli je to lepší než hyperion... nevím, ale čte se mi to líp. Co se Nadace týče, tam pro mě ty postavy příliš šustí papírem a projevují se jen jako důkaz nějakého konceptu, přijdou mi poněkud nerealistické, ono to ani není vada, protože nadaci nepohání postavy. Mycelium ano :)
    ALONSY
    ALONSY --- ---
    KRYGLIK: Příklad nesmyslů, prosím :)
    KRYGLIK
    KRYGLIK --- ---
    PSYSBEE: Lepsi je urcite v tom jak hluboko se ponoris do tech postav, v nadaci se tomu az tak nevenovali (ani nemohli). Jinak ten svet Mycelia je urcite dost zajimavy, tak podobny nasemu, tak jiny od naseho - ale samozrejme Nadace ma trosku jinou logiku a neni to uplne aplikovatelne.

    Jinak argument, ze je to ceske, bud patriot, neuznavam. Vetsina ceskych veci sou dost nesmysly - a ani ty ceske realie je nezachrani. Ale tenhle pribeh neni ten pripad, nastesti.
    SARGO
    SARGO --- ---
    PSYSBEE: Ale především srovnáváš nesrovnatelné :-))
    FERRYH
    FERRYH --- ---
    je to od Vilmy a je to ceske... :))) tak bud trosku patriot! :))
    PSYSBEE
    PSYSBEE --- ---
    Hele a v cem je tohle dilo lepsi nez Nadace nebo Hyperion?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam