• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BRAMBOREENAMycelium -- Nejdůležitější věci se odehrají vskrytu...
    Auditko věnované sci-fi sérii Mycelium. Vesmír, psychotronika, náboženství, lidské oběti - a mimozemské houby.

    Planeta Össe. Svět po tisíce let neměnný... a po tisíce let svázaný s vesmírem. Z Össe pocházejí myceliální technologie i nadsvětelné Lodě, bez kterých by se Země neobešla. Jenže zatímco pozemská civilizace vítězně proniká do vesmíru, Össe jí stojí za zády.

    Co je to vůbec to Mycelium? Nejlépe podívat se na webové stránky projektu. Tam jsou všechny informace o knize (anotace, ukázky, ohlasy, trailer...).

    A dá se to někde opatřit? Třeba tady: Internetové knihkupectví Kosmas (odkaz vede přímo na záznam o knize). Další díly a formáty (včetně audioknihy) nejlépe přes mycelium.argenite.org/page-koupit (affiliate u Kosmasu, takže z každého nákupu dostane autorka pár desetníků navíc, a to se všem vyplatí!)

    A co Facebook? Nyx je přece lepší!!! Ale budiž, kdyby náhodou měli vášniví vyznavači Knihy tisíce tváří absťák, mohou navštívit tamní stránku autorky Mycelia alias Bramborýny – Legendy o argenitu na Facebooku nebo semeniště všeho mimozemského zla, doupě zlovolné Církve Akkütlixovy tamtéž.

    A co takhle spoilery? Lze použít tag, který schová odstavec pod bílou mlhu, pod kterou lze nahlédnout, když se text vezme do bloku nebo se na něj klikne:

    tajné odhalení
    – a díky tomu ti, kteří další díl ještě nečetli, nepřijdou o překvapení. Bílá mlha vznikne, když se použijí kódy
    <div class="spoiler"> tajné odhalení </div>

    Geekovské okénko
    Generátor slov v össeinu, který skvěle vymyslel a naprogramoval KAVEN. Církev Akkütlixova děkuje a OneHotBook se velmi těší! :)
    Tabulka a graf postupu psaní (2019–21)
    rozbalit záhlaví
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    ZOIDBERG: Tak houbová atrakce asi nakonec bude, tedy já s kloboukem... vypadá to, že v sobotu na FFko přece jenom na skok zajedu :) Program dělat nebudu, stavím se jen na pivo, ale prostě bez toho půllitru chotěboře nemůžu bejt. :D
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    ZOIDBERG: Vstupné? To vidím černě; ale třeba vyrazíš z Vaška Pravdy aspoň hlívu ústřičnou! :)
    ZOIDBERG
    ZOIDBERG --- ---
    BRAMBOREENA: Zklamané obecenstvo pláče a chce zpět od organizátora vstupné.
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    ZOIDBERG: Leda beze mě... :) Letos jsem to zalomila :)
    ZOIDBERG
    ZOIDBERG --- ---
    Bude o víkendu na FF nějaká myceliální atrakce?
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    Mycophobia, The Fear of Mushrooms
    http://www.youtube.com/watch?v=nknJ2GJe5v8
    VANEK
    VANEK --- ---
    RICARDERON: Leda booktuberky; naopak kaligrafie je pro ženy zcela správná ušlechtilá aktivita. (Ontopic: vlastně jsou to takové arabské mandaly...)
    VLCACKA
    VLCACKA --- ---
    RICARDERON: Hm, nevím, jestli by to ubohosti naší knižní (a možná i jiné?) blogosféry prospělo.
    RICARDERON
    RICARDERON --- ---
    VLCACKA: Podle mě to znamená mnohé. Vsadím se, že sharia zakazuje knižní bloggerky.
    VLCACKA
    VLCACKA --- ---
    RICARDERON: Jako kdyby to něco znamenalo.
    RICARDERON
    RICARDERON --- ---
    VANEK: Ne, to je jedna z nejuznávanějších knižních bloggerek našich. Má hodně spoluprací a moc fololowerů (podle vzoru trololo).
    VANEK
    VANEK --- ---
    RICARDERON: To je ta youtubeřice?
    RICARDERON
    RICARDERON --- ---
    Noooová recenze!
    Blog Rachel Roo: MYCELIUM - JANTAROVÉ OČI
    http://rachel-roo.blogspot.cz/2015/07/mycelium-jantarove-oci.html#more
    A nejvíc se mi líbil odstavec: "Čekala jsem, zda-li bude každá knížka mít vlastní příběh (pokud vím, je plánováno pět dílů), ale nakonec se ukázalo, že příběh a postavy budou pravděpodobně v celé pentalogii stejné (už čtu dvojku tak soudím podle toho), ale že v každé knize bude nějaká část, co se přenese do pokračování."
    FIFI
    FIFI --- ---
    BRAMBOREENA: hned mi pak obalku posli:)
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    GROBENIUS
    GROBENIUS --- ---
    BRAMBOREENA: a popoháníš Joannu, nebo jí mám napsat já?
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    VANEK: Mycelium, akčnější verze :)

    Ale, mimochodem - psala jsem si s mistrem Cornholiem a tento víkend se chystá DOKONČIT OBÁLKU NA SNOVAČKU! Jupí, aspoň něco se chýlí ke šťastlivému konci! :)
    VANEK
    VANEK --- ---
    Včera v autobuse jakýsi mladík vášnivě vykládající do telefonu: "já ti pošlu odkaz, ta houba vystřelí na mouchu spóry a pak ji sežere zevnitř a ta moucha spadne" atd.

    SARGO: Taková technika je sci-fi sama o sobě.
    SARGO
    SARGO --- ---
    GROBENIUS: Nějak se mi do toho nepodařilo dostat nějaký sci-fi prvek, aby to opodstatnilo zvolené periodikum :-D
    GROBENIUS
    GROBENIUS --- ---
    SARGO: a jak to vypadá s reportáží o výstupu na Trbovlje, někteří se také už nemohou dočkat :-)
    SARGO
    SARGO --- ---
    Jak to vlastně vypadá s audio nahráváním druhého dílu Mycelia? Někteří se tu už nemůžou dočkat :-))
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam