• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BRAMBOREENAMycelium -- Nejdůležitější věci se odehrají vskrytu...
    WITTGENSTEIN
    WITTGENSTEIN --- ---
    BRAMBOREENA: Jj. Tahle nebyla špatná, akorát chtěla šokovat způsobem, který neodpovídá knize.




    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    (Lepší náhled té obálky než u vás mají na Heurece: http://knihy.heureka.cz/evangelium-ohne-michel-faber/galerie/ ... ech, a vlezla jsem i na Databázi knih, no to se mi stát nemuselo takhle k ránu... ale je pravda, že já k té knize taky měla výhrady, rodilý scifista by to pojal jinak :D)
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    RICARDERON: Myslím, že to víc souvisí s českým ateismem a nechutí k čemukoliv, co má v názvu slovo "Evangelium". Ta obálka je parádní. Kanystr s benzínem, na kterém je logo kříže, je nápad vpravdě... boží. :)
    RICARDERON
    RICARDERON --- ---
    BRAMBOREENA: Možná se tehdy měla použít jiná varianta. Mohlo se knihy prodat třeba víc.
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    VANEK: Mistr Cornholio mě předběhl, zrovna jsem sem psala, že když se k téhle žhnoucí oranžové přidá černá, vznikne death metal :D
    CORNHOLIO
    CORNHOLIO --- ---
    RICARDERON: parciál bude super, at už v kterékoliv variantě
    VANEK: jsem přesvědčený že ano. Jasně, že to neplatí jako obecné pravidlo, ale v tomhle konkrétním případě u téhle konkrétní obálky bude při tmavém pozadí dojem mnohem víc fantasy než takhle.
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    A to se to na začátku zdálo tak jednoduché... :)

    Ráda bych ale podotkla, že existují knihy (dokonce i v Argu!), kde obálka vznikala ještě klopotněji. Nikoho nejmenuju, nic neprozrazuju, ale nemohou nevzpomenout na Evangelium ohně! Knížka ještě tenčí než Snovačka - a nebesa se nejspíš naštvala, neb se jednalo o blasfemii. Předběžné a zavržené verze obálky tehdy Nyxem taky proběhly (vedle v hospodě u Wittgensteinů). Od toho člověk do podobných auditek chodí, aby viděl slepé vývojové větve a líp si pak vychutnal ty, co nakonec přežily.
    (Pokud tedy tohle přežijí všichni zúčastnění samozřejmě... jinak jsme svědky vraždy v přímém přenosu.)
    VANEK
    VANEK --- ---
    CORNHOLIO: Tmavá dělá žánrovku???
    RICARDERON
    RICARDERON --- ---
    BRAMBOREENA: Tohle je vážně nepovedené, hraje si to na secesno a přitom je to někde na půl cesty. Vůbec se to tu nemělo objevit.
    RICARDERON
    RICARDERON --- ---
    Protože tohle vypadá jako literární studie. Ale nikdo neříká, že nezůstane světlá, ovšem s větší typografií. Prodáváme jméno Kadlečková, které tady vážně není vidět. Materiál přebalu matné lamino s parciálem, jsou dvě možnosti - buď "socha svobody", nebo to písmo. Obojí slibuje pěkný efekt.

    Jinak vám garantuju, že až tohle bude na pultech, půjdu se snad opít.
    CORNHOLIO
    CORNHOLIO --- ---
    BRAMBOREENA: Cornholio se zlobit nebude:) Ale chtělo by to podrobnější vysvětlení: tahle původní obálka je z mého pohledu s odstupem času dost rozpačitá, měl jsem nápad s tou rozjetou skupinou tří hlavních postav, které dole přecházejí do těch chybových dgitálních pruhů, a to je celé. Původně jsem se to snažil doplnit pseudosecesním pozadím, ale nefunguje to, Radek Dojiva coby grafik do toho tak dlouho ryl a navrhoval, jak to předělat (z mého pohledu většinou mimo, ale furt jsem nechápal, proč do toho pořád vrtá a neudělá prostě ten nápis), že jsme nakonec skončili u té bílé verze, která je podle mě výrazně lepší (a výrazně méně žánrová).
    Blbé je, že ten proces od téhle verzek té poslední trval od června doteď.
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    A možná ještě pro srovnání tu původní tmavou verzi (snad se nebude Cornholio zlobit a snad to nevyvolá velikou rvačku černobálkářů s bílobálkáři... :D). Necháme se překvapit, kam se to nakonec vyvine.

    WITTGENSTEIN
    WITTGENSTEIN --- ---
    CORNHOLIO: Nechat bílé, prosím!
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    Já to beru tak, že jsme tady v poměrně úzkém kruhu na uzavřeném serveru - na Facebook bych to veřejně nedala. :)
    CORNHOLIO
    CORNHOLIO --- ---
    Ech, netřeba se unáhlovat, v téhle fázi je to interní debata o obálce s vydavatelem, uvidím, jak to vlastně je, až mi Richard odepíše.
    THOMASMORTA
    THOMASMORTA --- ---
    SHEALA: Na petici nakladatel nejspíš nakašle, ale na předobjednávku už by reagovat mohl:-)
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    THOMASMORTA: založím petici a naženu kavárenské povalečem ať hlasují.
    ELHO_CID
    ELHO_CID --- ---
    Klíčníku, zjev se nám a vydej své hrůzné tajemství, proč kurva tmavou.
    THOMASMORTA
    THOMASMORTA --- ---
    CORNHOLIO: Je nějaká cesta, jak by šlo podpořit světlou variantu? A pokud chce jen tmavší obálku, nepomohlo by třeba ladit to do zažloutlého papíru?
    Protože tahle obálka je opravdu velmi povedená!
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    CORNHOLIO: COŽE?!
    Já jdu ven na dvoreček výt na měsíc.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam