• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BRAMBOREENAMycelium -- Nejdůležitější věci se odehrají vskrytu...
    Auditko věnované sci-fi sérii Mycelium. Vesmír, psychotronika, náboženství, lidské oběti - a mimozemské houby.

    Planeta Össe. Svět po tisíce let neměnný... a po tisíce let svázaný s vesmírem. Z Össe pocházejí myceliální technologie i nadsvětelné Lodě, bez kterých by se Země neobešla. Jenže zatímco pozemská civilizace vítězně proniká do vesmíru, Össe jí stojí za zády.

    Co je to vůbec to Mycelium? Nejlépe podívat se na webové stránky projektu. Tam jsou všechny informace o knize (anotace, ukázky, ohlasy, trailer...).

    A dá se to někde opatřit? Třeba tady: Internetové knihkupectví Kosmas (odkaz vede přímo na záznam o knize). Další díly a formáty (včetně audioknihy) nejlépe přes mycelium.argenite.org/page-koupit (affiliate u Kosmasu, takže z každého nákupu dostane autorka pár desetníků navíc, a to se všem vyplatí!)

    A co Facebook? Nyx je přece lepší!!! Ale budiž, kdyby náhodou měli vášniví vyznavači Knihy tisíce tváří absťák, mohou navštívit tamní stránku autorky Mycelia alias Bramborýny – Legendy o argenitu na Facebooku nebo semeniště všeho mimozemského zla, doupě zlovolné Církve Akkütlixovy tamtéž.

    A co takhle spoilery? Lze použít tag, který schová odstavec pod bílou mlhu, pod kterou lze nahlédnout, když se text vezme do bloku nebo se na něj klikne:

    tajné odhalení
    – a díky tomu ti, kteří další díl ještě nečetli, nepřijdou o překvapení. Bílá mlha vznikne, když se použijí kódy
    <div class="spoiler"> tajné odhalení </div>

    Geekovské okénko
    Generátor slov v össeinu, který skvěle vymyslel a naprogramoval KAVEN. Církev Akkütlixova děkuje a OneHotBook se velmi těší! :)
    Tabulka a graf postupu psaní (2019–21)
    rozbalit záhlaví
    JARMIK
    JARMIK --- ---
    BRAMBOREENA: Funguje. Vánoce budou poslouchací :-) #spokojení_fanoušci :-)
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    MELOUN: Oni to vždycky dávaj hlavně na Audiolibrix, zdá se, že to tam je - https://www.audiolibrix.com/...ectory/Book/2429/Audiokniha-Mycelium-II-Led-pod-kuzi-Vilma-Kadleckova

    (vida, někdo už přidal hodnocení - já to nebyla!!! :D )
    MELOUN
    MELOUN --- ---
    Tak už jsou někde MP3 ke stažení?? (Mycelium II.: Led pod kůží)
    Na kosmasu vidím jen CD a ty jaksi nemám na čem roztočit.
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    Z fantasy víkendu v knihovně:
    BESEDY NA FVVK CONU 2015 DOBŘÍŠ
    https://www.youtube.com/watch?v=eec7FtIuwhA
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    GROBENIUS: Ona je to recenze? Já našla odkaz na FB, tak jsem to sem přesdílela, protože všechny zmínky sbírám, ale moje chabé duševní schopnosti zoufale nedostačují k tomu, abych dokázala odhalit účel toho slohového útvaru a pochopit jádro sdělení (jestli je to tedy recenze nebo spíš jen informace, že ta kniha vyšla - ani jestli se mu to spíš jako líbí nebo spíš jako nelíbí). Rychlý je, o tom žádná, ale budeš mi příležitostně muset polopaticky převyprávět, jak to vlastně myslel; já holt potřebuju nějakou light verzi pro blbce, tihle intelektuálové jsou na mě moc květnatí. :D
    GROBENIUS
    GROBENIUS --- ---
    BRAMBOREENA: Ivo je rychlý, dal jsem mu recenzák na křtu knihy Karel Zeman a jeho kouzelný svět :-)
    Karel Zeman a jeho kouzelný svět | KOSMAS.cz - vaše internetové knihkupectví
    https://www.kosmas.cz/oko/akce_jine/14843/karel-zeman-a-jeho-kouzelny-svet/
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    O snovačce a Přemyslovi aneb tři dcery Krokovy v moderním světě podle Vilmy Kadlečkové
    http://www.citarny.cz/...p/nove-knihy/knihy-dospeli/beletrie/5581-kadleckova-o-snovacce-a-premyslovi
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    Dočetla jsem čtverku Mycelium a začla číst čtverku Milenium. :-)
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    SARGO: Čím jsem starší, tím víc mi připadá, že podroušenost je hrozně užitečná v mnoha případech. ;)
    ELHO_CID
    ELHO_CID --- ---
    BRAMBOREENA: Už jí mám, ale poputuje pod stromek, takže dojme sdělím až tak někdy v lednu.
    SARGO
    SARGO --- ---
    BRAMBOREENA: Moc ti to tam sluší. Podroušenost se zřejmě na fotografování vyplácí :-D
    RICARDERON
    RICARDERON --- ---
    Jo, chceme vidět houby. Fšude houby!
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    A nejhezčí nakonec... Tohle teď mají OneHotBook na svém FB.
    (Tím už letošní přehlídku lidských obličejů opravdu končím, další ne dříve než napřesrok - teď už budou jen ty houby a mimozemšťani...)

    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    A zde notně podroušeni napřed v Malešickém mikropivovaru a pak ve Vinohradském pivovaru (večírek Arga).



    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    Ještě z Fénixconu - křest Rozmarné fantastiky, tam jsou aspoň k vidění autoři ve velkém množství :)





    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    OMNISLASH: Tak možná si teď řekli, že dají jedničku levně za účelem nalákání na dvojku. :)

    Každopádně z OneHotBook mi tu dvojku v pátek večer poslali, ať si ji poslechnu a dodám vyjádření do TS, takže jsem ve vlaku cestou na Fénixcon poslouchala. Vzala jsem to tedy dosti rychloposuvem, protože a) cesta trvá dvě a půl hodiny, zatímco kniha nějakých dvanáct či patnáct či kolik, b) onanie nad vlastními díly už mě nebaví tak jako zamlada a c) mám opravdu problém to poslouchat v jakékoliv podobě, protože to (pasivně) pořád ještě umím zpaměti - asi bych to neodříkala celé slovo od slova, ale když slyším začátek věty, v hlavě mi naskočí její druhá půlka, než to chudák herec stihne doříct; a to je fakt iritující, neodstranitelné (leda lobotomií a postupující senilitou) a asi to dost zkresluje výsledný pocit. :D Nicméně zběžný dojem je takový, že dvojka je kompaktnější než první díl, hudební předěly jsou decentnější a celkově mi to prostě přijde lepší. Budu zvědavá na názory lidí, kteří nejsou tak promořeni knižní předlohou jako já. :)
    OMNISLASH
    OMNISLASH --- ---
    ta prvni demo kapitola me docela zaujala, takze jsem pohledal po netu a.. objednal jantarove oci na cd za 43 korun. cekal jsem, kdy mi prijde vyrozumeni, ze meli v nabidce chybu a abych laskave provedl novou objednavku za cenu opravenou. misto toho mi dnes prislo info o expedici baliku, tak jsem zvedav :)
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    Křest na Fénixconu. Grobenius a já střídavě něco vykládáme, Cornholio (násilím odvlečený na pódium) nás zachmuřeně sleduje. Horní fotka je od Katky F. z Literární alchymie, dolní je vzorně podepsaná. Dole někdo vzpíná ručičky a s trochou fantazie si lze představit, že kniha ho právě zaživa požírá, zatímco já tu scénku zadumaně sleduju.



    IDLE
    IDLE --- ---
    VANEK: Já v té kosmasí anotaci Přemysla vidím... s velkým P.
    VANEK
    VANEK --- ---
    BRAMBOREENA: Na [ BRAMBOREENA @ Mycelium -- Nejdůležitější věci se odehrají vskrytu... ] na samém konci ano, pravda, to mi uniklo, pardon (i když i ta by šla číst jen jako překlep); v té krácené kosmasí ne.
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    VANEK: Ono to v anotaci je. Já si z toho vzala jinačí poučení: příště nevymejšlet takový blbosti. :D
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam