• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BRAMBOREENAMycelium -- Nejdůležitější věci se odehrají vskrytu...
    Auditko věnované sci-fi sérii Mycelium. Vesmír, psychotronika, náboženství, lidské oběti - a mimozemské houby.

    Planeta Össe. Svět po tisíce let neměnný... a po tisíce let svázaný s vesmírem. Z Össe pocházejí myceliální technologie i nadsvětelné Lodě, bez kterých by se Země neobešla. Jenže zatímco pozemská civilizace vítězně proniká do vesmíru, Össe jí stojí za zády.

    Co je to vůbec to Mycelium? Nejlépe podívat se na webové stránky projektu. Tam jsou všechny informace o knize (anotace, ukázky, ohlasy, trailer...).

    A dá se to někde opatřit? Třeba tady: Internetové knihkupectví Kosmas (odkaz vede přímo na záznam o knize). Další díly a formáty (včetně audioknihy) nejlépe přes mycelium.argenite.org/page-koupit (affiliate u Kosmasu, takže z každého nákupu dostane autorka pár desetníků navíc, a to se všem vyplatí!)

    A co Facebook? Nyx je přece lepší!!! Ale budiž, kdyby náhodou měli vášniví vyznavači Knihy tisíce tváří absťák, mohou navštívit tamní stránku autorky Mycelia alias Bramborýny – Legendy o argenitu na Facebooku nebo semeniště všeho mimozemského zla, doupě zlovolné Církve Akkütlixovy tamtéž.

    A co takhle spoilery? Lze použít tag, který schová odstavec pod bílou mlhu, pod kterou lze nahlédnout, když se text vezme do bloku nebo se na něj klikne:

    tajné odhalení
    – a díky tomu ti, kteří další díl ještě nečetli, nepřijdou o překvapení. Bílá mlha vznikne, když se použijí kódy
    <div class="spoiler"> tajné odhalení </div>

    Geekovské okénko
    Generátor slov v össeinu, který skvěle vymyslel a naprogramoval KAVEN. Církev Akkütlixova děkuje a OneHotBook se velmi těší! :)
    Tabulka a graf postupu psaní (2019–21)
    rozbalit záhlaví
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    BALAENA: Dneska je Svaté Bramborýny a brambory a víno rýnou tečou z nebe. Bez deštníku ni krok!
    BALAENA
    BALAENA --- ---
    A propos, paní domácí, všechno nejlepší k svátku!
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    Vilma Kadlečková: Mycelium - Jantarové oči | Markéta Růžičková
    http://marketaruzickova.cz/mycelium-jantarove-oci-ceske-audioknizni-sci-fi/
    HYPERION
    HYPERION --- ---
    RIP: Ovšem, aby bylo jasno, sám jsem schopen mnohem horších zhůvěřilostí věk nevěk :-)
    HYPERION
    HYPERION --- ---
    RIP: Kelišová, těžko říct, neopravoval jsem, neb u těch nadpisů si nejsem jist, co jest a co není schválně :-)
    RIP
    RIP --- ---
    HYPERION: "Cesta do hlubin Kotletovi duše"??? Hujere, ve tvým věku, taková kaňka :-)
    HYPERION
    HYPERION --- ---
    "Originalita předloženého vesmíru na čtenáře prská s každou další stránkou jako rozpálená pánvička plná neopatrného oleje na plotně."

    XB-1 » Sivokova literární rektoskopie (05)
    http://www.casopisxb1.cz/aktuality/literarni-rektoskopie-05/
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    GARAGUN: Mně to manžel taky toleruje, za ty roky zjistil, že láska je čistě platonická a neškodná ;)

    Informace o trojce současně s dvojkou vzešla nejspíš ode mě, protože tak mi to říkali v OneHotBook (že když už jednou dostanou celou tu bandu herců do studia, tak je tam taky rovnou zamknou a nepustí, dokud to nenahrajou komplet, protože jinak se jim zas rozutečou), ale to bylo loni v létě (mělo se nahrávat přes prázdniny). Já vůbec nevěděla, jak na tom jsou, na podzim se žádné zprávy neobjevily. To, že dvojka opravdu vyjde na Vánoce, jsem zjistila až z oznámení na jejich FB. Je možné, že v nějakém syrovém stavu to nahrané mají i dál, ale postprodukce může být ještě dost pracná. Jak budu něco vědět, napíšu to sem. :)
    GARAGUN
    GARAGUN --- ---
    Hm, no nechci moc podporovat manželku, která je čím dál víc zamilovaná do Lucase Hildebrandta, ale přece jenom se zeptám :) Jak je to s třetím dílem Mycelia v audiopodobě, kdy tedy bude, ví se to aspoň přibližně? Nevím proč jsem si myslel, že trojka se načítala souběžně s dvojkou, ale možná se pletu...
    SARGO
    SARGO --- ---
    BRAMBOREENA: Je fajn vědět, že labutě nevyhynuly! :-D
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    "Hlasy byly všude. Draly se do očí a do uší. Lucas si připadal jako rozmáčený krajíc chleba, o který se servaly labutě."

    Bože, já teda dneska perlím. To dělá ten sníh.
    :D
    SARGO
    SARGO --- ---
    Doposloucháno. Už jsem úplně zapomněla, jak nekonečně (čtenářsky) frustrujícím způsobem ten druhý díl končí. Ovšem poslech je to excelentní. :-))
    RICARDERON
    RICARDERON --- ---
    BRAMBOREENA: Srovnávat se s Akkütlixem. Heretičko.
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    RICARDERON: Taky jsem to dneska četla... a říkala jsem si - "bože, jak já mu chudákovi rozumím..." :D Vystihl to úplně přesně: ten pocit, že už je to vlastně skoro úplně hotové, doslova na spadnutí, ale přitom pořád ne a ne, protože to člověk pořád maniakálně přepisuje jako magor, protože to prostě nepustí ven, dokud s tím není sám stoprocentně spokojený. Ovšem GRRM má opravdový problém; copak já, bezvýznamný Hmyz; u mě jde o houby. ;)

    (Ale na kalendář koukám taky a spěchám, jak můžu.)
    RICARDERON
    RICARDERON --- ---
    Martinovo vyjádření k dokončení Vichrů zimy - Ice & Fire
    http://www.icefire.cz/knihy/george-r-r-martin/martinovo-vyjadreni-k-dokonceni-vichru-zimy/

    Tak ještě že Vilmě hrozí pouze to, že audiokniha dožene papírovou verzi a pětku po ní bude chtít ještě pár dalších lidí navíc.

    (ne, ani v novém roce nezapomínám koukat poněkud znepokojeně na kalendář)
    :-)

    JARMIK
    JARMIK --- ---

    BRAMBOREENA: Sargo mě obvinila z grafománie. Takové svátky s dítkem se spálou, to je zajímavá věc, že se nikam nedá chodit a nikdo nechodí k nám... Ideální pro blogýskování a poslouchání dlouhatánských audioknih.

    Já se toho hereckého předčítání nemůžu nabažit, připadá mi to nějak jako nezasloužený nepatřičný luxus, čímž rozumím hlavně, že dříve to nebylo. (Podobné pocity mívám taky při používání gps navigace, plánování dovolené se StreetView nebo při přepínání jazykových verzí wikipedie :-) ).
    STARE_CASY
    STARE_CASY --- ---
    ARGANNAH: správně. Aspoň někdo ocení, že dělám záslužnou práci. Doma mi všichni jen vyčítají, že zatímco já jím, ostatní tloustnou. Vůbec nechápou, že to dělám jen kvůli nim. Já přeci držím tajli za ně!
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    Na internetu jsou recenze od jednoho z návštěvníků zdejšího auditka, a já o nich vůbec nevím! Skandál! ;)

    Čtenářský deník: O snovačce a přemyslovi (Vilma Kadlečková)
    http://jarmik-pise.blogspot.cz/2015/11/o-snovacce-premyslovi-vilma-kadleckova.html

    Čtenářský deník: Led pod kůží (audiokniha)
    http://jarmik-pise.blogspot.cz/2015/12/led-pod-kuzi-audiokniha.html
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    ARGANNAH: Já taky! Já taky! :D
    ARGANNAH
    ARGANNAH --- ---
    STARE_CASY: To je nápad! Až bude zas někdo mít narážky, že jsem moc tlustá, řeknu mu, že Stare_Casy je štíhlý za mě!
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    STARE_CASY: No mně by celkem stačilo, kdyby za mě někdo stihnul ten pátej díl ;)
    (Psala jsem i na Boží Hod, ale ještě to pořád nemám.)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam