• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BRAMBOREENAMycelium -- Nejdůležitější věci se odehrají vskrytu...
    CORNHOLIO
    CORNHOLIO --- ---
    BRAMBOREENA: ehm, možná by tě mohlo odradit, že rozdělení do dvou dílů bude znamenat dvě obálky...:)
    ELHO_CID
    ELHO_CID --- ---
    BRAMBOREENA: Díky za zprávy. Kolegové od nás z práce, které jsem myceliem nakazil, hltají každý střípek informace.
    OKEYA
    OKEYA --- ---
    Mně se teda líbí ta geniální symetrie pět krát pěti kapitol v pěti dílech. Já jen aby zazněl i opačný hlas. ;-)
    GARAGUN
    GARAGUN --- ---
    BRAMBOREENA: Tak teď už je jisté, že se mi ten sen ohledně šestého a sedmého dílu nezdál náhodou! :)
    GARAGUN:
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    BRAMBOREENA: Esik to zjednoduší nebo zrychlí výrobní proces, dodám další červené.
    VANEK
    VANEK --- ---
    A jeden díl o dvou svazcích na krásnou literaturu taky :-)
    HYPERION
    HYPERION --- ---
    Ehm, pentalogie o šesti svazcích není na fantastiku nic tak zvláštního :-)
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    BRAMBOREENA: mně by 6 svazků nevadilo, zejména pokud by to znamenalo, že prvních 400 stran, nebo kolik by už šlo do procesu tisku teď hned...
    ROMI
    ROMI --- ---
    BRAMBOREENA: tak ja se pak zase nekdy zeptam, az mi to bude pripadat dlouho :)
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    Vypila jsem tady zrovna decku červeného, takže jsem namol a můžu bejt upřímná. Ehm...

    Loni v září jsem měla 460 stran. Z toho jsem stovku vyškrtala, protože to byly různé repetetivní blbosti, které tam nechci (a vy taky ne). No a naopak úplně nových dvě stě stran jsem dopsala. Čili soubor má v tuhle chvíli 563 normostran. (Čtvrtý díl měl ve stejném nastavení 545.) Z toho 224 stran na začátku je už úplně načisto dohlazeno uhlazeno dorovnáno doděláno, od první betačtenářky odsouhlaseno, jen to vzít a do kamene tesat (nebo aspoň sázet). Ve zbytku jsou velké fláky textu, který je taky hotový, ale chybí tam různé oslí můstky, propojovací scény, dovysvětlení a tak. Já se vždycky vrhnu na tenhle "tmel" s představou, že tam dopíšu dvě tři věty, krásně to napojím a posunu se o velký kus vpřed, ale v praxi to dopadá tak, že tam místo dvou tří vět vypučí dvě tři plnohodnotné scény, které tam zkrátka nutně musí být a nelze se bez nich obejít. Zrovna teď se ale blížím k místu, kdy tam asi padesát stránek beze změny napojím, tak to zas trochu poskočí. Doufám, že takových míst bude přibývat, protože ke konci jsou fakt velké kusy hotové (včetně závěrečné scény). Věřila jsem, že to budu mít pohromadě do Vánoc; když se nezadařilo do Štědrého dne, psala jsem to i pětadvacátého, kdy všichni normální lidi jenom žerou; a stejně to pořád ještě není. Tož tak. Žiju v sebeklamu, ale ono to jinak nejde; kdybych si permanentně nesugerovala, že vidím světlo na konci tunelu, tak si rovnou hodím mašli.
    No a zároveň se snažím trochu to proškrtávat a zkracovat, protože se děsím představy, že se to nakonec... jaksi... rozpadne na dva svazky... ne, kdepak, to je blbost, nikdo nic takového neslyšel, to se nesmí stát!!!, to už by mi Ricarderon fakt ukousnul hlavu. (No ale jen pro zajímavost - první i druhý díl měly normostran 360, třetí 474, čtvrtý již zmiňovaných 545, a tady odhadem ještě nejméně 150 bude potřeba dopsat, což by... ne, kdepak, já se to bojím sečíst!).

    Jisté je jenom jedno: jakmile to bude, tohle auditko bude první místo, kam to nadšeně vítězoslavně napíšu. Těším se na to už rok.
    VANEK
    VANEK --- ---
    ROMI: 2016 ;-)
    LIQUID_SOUND
    LIQUID_SOUND --- ---
    Dneska jsem si zrovna vzpomněl na stejnou otázku… ;)
    ROMI
    ROMI --- ---
    nejakej termin vydani uz je? :)
    JARMIK
    JARMIK --- ---
    SARGO: Tak nevyhynulé ptactvo je pěkné; ale - jestli mě nešálí chabá a dále slábnoucí paměť - v jedničce nebo dvojce byl někde zmíněn i politruk, ne?
    LIA09
    LIA09 --- ---
    BRAMBOREENA: Připíjíme indickým (!) sauvignonem.
    BALAENA
    BALAENA --- ---
    BRAMBOREENA: a vzhledem k těm bramborám to chce deštník z dvoumilimetrového ocelového plechu
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    BALAENA: Dneska je Svaté Bramborýny a brambory a víno rýnou tečou z nebe. Bez deštníku ni krok!
    BALAENA
    BALAENA --- ---
    A propos, paní domácí, všechno nejlepší k svátku!
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    Vilma Kadlečková: Mycelium - Jantarové oči | Markéta Růžičková
    http://marketaruzickova.cz/mycelium-jantarove-oci-ceske-audioknizni-sci-fi/
    HYPERION
    HYPERION --- ---
    RIP: Ovšem, aby bylo jasno, sám jsem schopen mnohem horších zhůvěřilostí věk nevěk :-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam