• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BRAMBOREENAMycelium -- Nejdůležitější věci se odehrají vskrytu...
    Auditko věnované sci-fi sérii Mycelium. Vesmír, psychotronika, náboženství, lidské oběti - a mimozemské houby.

    Planeta Össe. Svět po tisíce let neměnný... a po tisíce let svázaný s vesmírem. Z Össe pocházejí myceliální technologie i nadsvětelné Lodě, bez kterých by se Země neobešla. Jenže zatímco pozemská civilizace vítězně proniká do vesmíru, Össe jí stojí za zády.

    Co je to vůbec to Mycelium? Nejlépe podívat se na webové stránky projektu. Tam jsou všechny informace o knize (anotace, ukázky, ohlasy, trailer...).

    A dá se to někde opatřit? Třeba tady: Internetové knihkupectví Kosmas (odkaz vede přímo na záznam o knize). Další díly a formáty (včetně audioknihy) nejlépe přes mycelium.argenite.org/page-koupit (affiliate u Kosmasu, takže z každého nákupu dostane autorka pár desetníků navíc, a to se všem vyplatí!)

    A co Facebook? Nyx je přece lepší!!! Ale budiž, kdyby náhodou měli vášniví vyznavači Knihy tisíce tváří absťák, mohou navštívit tamní stránku autorky Mycelia alias Bramborýny – Legendy o argenitu na Facebooku nebo semeniště všeho mimozemského zla, doupě zlovolné Církve Akkütlixovy tamtéž.

    A co takhle spoilery? Lze použít tag, který schová odstavec pod bílou mlhu, pod kterou lze nahlédnout, když se text vezme do bloku nebo se na něj klikne:

    tajné odhalení
    – a díky tomu ti, kteří další díl ještě nečetli, nepřijdou o překvapení. Bílá mlha vznikne, když se použijí kódy
    <div class="spoiler"> tajné odhalení </div>

    Geekovské okénko
    Generátor slov v össeinu, který skvěle vymyslel a naprogramoval KAVEN. Církev Akkütlixova děkuje a OneHotBook se velmi těší! :)
    Tabulka a graf postupu psaní (2019–21)
    rozbalit záhlaví
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    (A náhodou je to moc milé a konzistentní a pěkné, obojí to má hlavu a patu, RICARDERON z toho vynípl tu nejhorší větu, která je tam holt jako úlitba mladší generaci. :) Věru si nemám na co stěžovat, když o té knížce píšou takhle hezky...)
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    RICARDERON: Woe se tam bojím podívat, když to řekneš takhle! ;)
    RICARDERON
    RICARDERON --- ---
    FP - i kladná recenze za trest?

    Snovačka: Myšlenkami a narážkami je nadupaná až běda.

    Woe! Woe!
    SARGO
    SARGO --- ---
    ALDARION: Zhruba, ale ne tak sofistikovaně :-D
    JANADVORACKOVA
    JANADVORACKOVA --- ---
    Já tu mám teď jenom hromadu papírů na poznámky, pixlu na tužky, moc a moc balíčků kapesníčků, nějakou toaletní vodu a hrnek na korkové podložce. Talíř už jsem uklidila. Na zdi vedle kalendář Spolku přátel koček a pár kabelů k různým externím tentononcům.
    Ale někdy mi úplně bez zjevného důvodu upadne pojezd na klávesnici, to tu mám pak i veselo.
    ALDARION
    ALDARION --- ---
    SARGO: Občas se ti po stole někdo projde? Čím se bavíte o obědové pauze?
    MEANKITTY11
    MEANKITTY11 --- ---
    Kafe, kompotová miska drobností, šňůra k ipodu, foťák, dvě skla, Buddha, Hanuman, Pražské jezule a Garfield, kočka keramická, kočka živá a "angličák" VW brouka.
    SARGO
    SARGO --- ---
    Scanner. Aktuální hrnek na kafe.
    ... to je všechno :-( Připadám si úplně ošizeně. Ale to bude tím, že tu střídá víc lidí a občas se po desce někdo projde. (A taky tím, že ke stolu patří nástavec s poličkou, na kterém je bambilion krámů :-D)
    ALDARION
    ALDARION --- ---
    Nějaká origami, co mi jako poděkování za ubytování složil japonský host asi na začátku prosince (ano, přesně tam, kam je postavil). Balík faktur. Střih na prošívanou zbroj, nákres nějakého kabátu a střih pánské sukně. Arkansaské párátko. Štos plánů různých domů a vizitek realiťáků, bohužel ne vždy u těch správných domů. Pohled z Kjóta. Plastová opice, které někdo posadil na hlavu fez z Xi'anu. Květináč s něčím, co nevím, co bylo, a už je to asi slaměnka. Papírová zvířátka z Alberta, don't ask! Tarbuš - kryt z vodní dýmky. A moc sympatický kus nefritu, což je teda podstatně lepší rozveselovadlo, než nějakej koks. ;D
    Asi bych měl uklidit...

    Původně jsem sem chtěl jen duplikovat svůj post z diskuse o houbách - václavky se chystají ovládnout Ameriku: http://www.scientificamerican.com/article/strange-but-true-largest-organism-is-fungus/
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    Dvě pet láhvě. Toaletní papír. Hadr na brejle. Papíry co by měly být v šanonu. Malej talířek. Plastová krabička. Neidentifikovaný předmět podobný pilníku na nehty, ale pilník na nehty to není. Kostra z hroznů. Kabely, mnoho kabelů.

    Bohužel žádné svaté knihy ani chemická rozveselovadla.
    ELHO_CID
    ELHO_CID --- ---
    VANEK: Svaté knihy a koks, to mi připomnělo Sámera Hausera z Vanessy :D
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    VANEK: Mnohem spíš si dokážu představit, že pod vrstvou bordelu zmizí korán, bible i koks... ani nemluvě o podružnostech jako tužky, složenky či mobil... než že zmizí myš. Jak zasednu ke stolu, myš je to první, po čem šmatu. Bez myši je člověk jako bez ruky!
    Druhý - jsou žvejkačky.
    VANEK
    VANEK --- ---
    BRAMBOREENA: Zrovna psal na Facebook bratr (který se psaním živí):

    Že bych si měl uklidit na stole, poznávám podle toho, že třeba dvě minuty nemůžu najít myš.
    ... A schválně se zeptej, kde jsem ji nakonec našel.
    *** Jestli neležela pod Biblí vedle párku a zapomenutýho půlgramu koksu, tak jsi hovno bordelář.
    Pod Koránem, jinak to sedí. (Ale najít ten koks bylo fakt fajn, cejtim, že dneska napíšu něco fakt velkýho - i když to asi teda nebude ten scénář, co mám zejtra odevzdat.)
    ...
    Asi máš pravdu. Z práce pro německou produkci mám totiž zatím pocit, že je nejdůležitější mít scénář správně zformátován. Mám určený i počet tabulátorů, kterými se odděluje název lokace a pořadové číslo dne.
    Marek Dousa kdybych mel bezdratovou mys, nenasel bych ji asi uz nikdy
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    IDLE: Celé to má třicet krát třicet centimetrů! Bordel je všude jinde. :)
    ARGANNAH
    ARGANNAH --- ---
    BRAMBOREENA: Já mám na stole především bordel.
    IDLE
    IDLE --- ---
    BRAMBOREENA: Nevím, jestli příčetnějšího, ale rozhodně u mě nejsou vidět takhle rozsáhlé plochy stolu.
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    Solná lampa - správně! Hrnek od kafe - přesně tak!!! :)
    A pak je tam bílý krystal (sice falického tvaru, ale ostrých hran) a soška meditujícího Fomalhiwana. Přibyla mexická dlaždička, na kterou občas kladu to kafe, a obrázek levitujícího Össeana, který jsem dostala od dcery k Vánocům.

    Předpokládám, že všichni máte na stolech něco mnohem příčetnějšího :)

    JANADVORACKOVA
    JANADVORACKOVA --- ---
    BRAMBOREENA: solná lampa, hrnek čaje/kafe/čehokoli, stojan na tužky, něco myceliálního (u mě to bývá maximálně den starý talíř s různými drobky).
    Jednou jsi tu už nějaké počítačové zátiší měla, ale je jasné, že tahle místa žijí vlastním životem a také se podle toho mění.
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    VANEK: Náhodou, nafotila jsem inspirativní zátišíčko, které tu mám vedle počítače. Než přijdu na to, jak dostat fotku z mobilu na síť, vyhlašuju tipovací soutěž, co všechno je asi jeho součástí! ;) To FAKT NEUHODNETE.
    Blbost, ale pořád mnohem milosrdnější než selfíčka ve sprše!
    :D
    VANEK
    VANEK --- ---
    BRAMBOREENA: Příště ještě nafoť objevené poklady, hoď to na Twitter a (s odpuštěním, jak se říká v branži) lajky pochčijou.
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    Tak už mám normálně TŘETÍ tvít! O bitvečce: http://www.casopisxb1.cz/bitva-obalek/bitva-listopad-2015/

    Pokračování za rok.

    SARGO: Vygruntovala jsem skříň. Ale náhodou i to psaní pokračuje :)
    SARGO
    SARGO --- ---
    BRAMBOREENA: Jestli si tak strašně potřebuješ odfrknout od psaní, asi by bylo lepší vygruntovat sklep. :-D
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam