• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BRAMBOREENAMycelium -- Nejdůležitější věci se odehrají vskrytu...
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    MOUNTBATTEN: A ještě turečtina, tam je dokonce nějaký hotel Össe.
    To je ale na druhou stranu dobře, že to není jeden konkrétní jazyk, ale neurčitá cizokrajná směs.

    FERRYH: A teď přijde ta nejhorší blasfemie: já mám na všechna ta slova makro ve wordu :D Když píšu, píšu jenom Aohr, Elta, Kame, Parl, Maew, Anga, Norh... no a to už si člověk pamatuje jak nic... Konec blasfemie.
    MOUNTBATTEN
    MOUNTBATTEN --- ---
    ja si dycky myslela, ze össenstina je nejaka estonstina:) Zni to podobne, znaky maji podobny, slova taky podobne divne dlouhy a chvilema podezrele superkratky.... ale kdyz dam nejaky össensky slovicko do translatoru a "rozpoznat jazyk", tak mi to jednou tvrdi, ze jde o adzerbajstinu, jindy cinstina, ondy zas svedstina...:))
    FERRYH
    FERRYH --- ---
    BRAMBOREENA: ha! s tema normostranama to me nenapadlo! dobra finta :)))
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    (A teď jsem do pátého dílu "kradla" nějaká össenská slova z jakéhosi návodu na boj s Linuxem na maďarském internetovém fóru počítačových geeků :) Čili až tam bude Lucas oslovovat velekněze "Ctihodný harddisku zformátovaný a monitore", víme proč.)
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    FERRYH: Tchánstvo má doma v knihovně zastrčený suvenýr z Anglie - dlouhý pruh papíru, na kterém je (ve velštině) jméno nejdelší železniční stanice na světě; to slovo má asi čtyřicet centimetrů.
    To pak naskakujou normostrany s tímhle! ;)
    FERRYH
    FERRYH --- ---
    BRAMBOREENA: naopak!! ja bejt tebou potesim sve ctenare slovicky a jmeny jako treba ve finstine je slovo:
    Epäjärjestelmällisyydellistyttämättömyydellänsäkäänköhän
    nebo jeste lepe pak kombinovat s svedstinou s norstinou a narvat tam nejake ty preskrtnute ø atd... at ma zas pak radost sazec a tiskar :))
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    BRAMBOREENA: ...a přitom religionisti a sektologové si celá léta lámou hlavu, kde Ivo A. Benda toho plavovlasého telepata s flotilou vesmírných lodí za zády vlastně vyhrabal :-)
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    XCHAOS: Určitě není, Aštar Šeran i Bašár Asad to ode mě obšlehli!

    Aš-šád poprvé vystupoval v povídce, kterou jsem posílala do CKČ v roce 1986 nebo 7.
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    BRAMBOREENA: ale vůbec ne... to nebyla kritika, právě naopak :-) já dokonce studoval různé související zdroje a musím říct, že trocha toho "fantasy putování" by mi vůbec nevadila! Všude může být spousta přehlásek a postavy dokonce ani nemusí všude jezdit taxíkem :-)

    jinak ale nevěřím, že to, že hlavní hrdina se (v podstatě) jmenuje Aštar~Šeran, je náhoda :-)
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    KASUMI: Tak ono něco pochází z i z českých luhů a hájů...

    Hassenörl rozhodně vystupuje v pátém díle, ale je to epizodní postava, jméno má moc krátké.

    KASUMI
    KASUMI --- ---
    si ctu ta slovicka a rikam si, co za mysl to mohlo vymyslet :D
    üewerögikalüx
    Saxaërüel
    Raökhöeghüxeh
    göaerghüelürr

    :D
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    BRAMBOREENA: kruci :D
    GARAGUN: heh, mam to stejne :D
    MOUNTBATTEN
    MOUNTBATTEN --- ---
    GARAGUN: jo! BRAMBOREENA, myslim, ze bys ten slovnik mohla dat na konec posledniho dilu. S douskou: A ted se naucte to spravne cist a pak si dejte mycelium hezky od jednicky. Dojdete k novemu poznani!
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    OMNISLASH: Rozhodně! Jako mletá strava. :)

    Každopádně mám předsevzetí, že v jakékoliv další knize se lidi budou jmenovat Franta, Pepa a Jana a Hana - dvě slabiky a žádná diakritika! :D
    OMNISLASH
    OMNISLASH --- ---
    vidim, ze vstrebavanim ve forme audiobooku jsem si usetril spoustu starosti :D
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    GARAGUN: (... takový ten pocit, když člověk zjistí, že Medvídek Pú byl sériový vrah...) ;)
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    GARAGUN: tyhle ty přehlásky samy o sobě způsobují trëighrü, totiž :-) všechny ty tečky vyvolávají v necvičeném oku čtenáře konektivní syndrom.
    GARAGUN
    GARAGUN --- ---
    BRAMBOREENA: Tak to je hrůza - celou dobu jsem četl spoustu věcí špatně! Teď už se na Mycelium nebudu moct podívat stejnýma očima :)
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    (A, ano... jakýkoliv lingvista by mě umlátil papučí.)
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    XCHAOS: é :)
    Tohle jsem sepisovala těm nebožákům z OneHotBook, kteří to načítali jako audioknihu.



    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam