• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BRAMBOREENAMycelium -- Nejdůležitější věci se odehrají vskrytu...
    Auditko věnované sci-fi sérii Mycelium. Vesmír, psychotronika, náboženství, lidské oběti - a mimozemské houby.

    Planeta Össe. Svět po tisíce let neměnný... a po tisíce let svázaný s vesmírem. Z Össe pocházejí myceliální technologie i nadsvětelné Lodě, bez kterých by se Země neobešla. Jenže zatímco pozemská civilizace vítězně proniká do vesmíru, Össe jí stojí za zády.

    Co je to vůbec to Mycelium? Nejlépe podívat se na webové stránky projektu. Tam jsou všechny informace o knize (anotace, ukázky, ohlasy, trailer...).

    A dá se to někde opatřit? Třeba tady: Internetové knihkupectví Kosmas (odkaz vede přímo na záznam o knize). Další díly a formáty (včetně audioknihy) nejlépe přes mycelium.argenite.org/page-koupit (affiliate u Kosmasu, takže z každého nákupu dostane autorka pár desetníků navíc, a to se všem vyplatí!)

    A co Facebook? Nyx je přece lepší!!! Ale budiž, kdyby náhodou měli vášniví vyznavači Knihy tisíce tváří absťák, mohou navštívit tamní stránku autorky Mycelia alias Bramborýny – Legendy o argenitu na Facebooku nebo semeniště všeho mimozemského zla, doupě zlovolné Církve Akkütlixovy tamtéž.

    A co takhle spoilery? Lze použít tag, který schová odstavec pod bílou mlhu, pod kterou lze nahlédnout, když se text vezme do bloku nebo se na něj klikne:

    tajné odhalení
    – a díky tomu ti, kteří další díl ještě nečetli, nepřijdou o překvapení. Bílá mlha vznikne, když se použijí kódy
    <div class="spoiler"> tajné odhalení </div>

    Geekovské okénko
    Generátor slov v össeinu, který skvěle vymyslel a naprogramoval KAVEN. Církev Akkütlixova děkuje a OneHotBook se velmi těší! :)
    Tabulka a graf postupu psaní (2019–21)
    rozbalit záhlaví
    CORNHOLIO
    CORNHOLIO --- ---
    RIP: Druilleta znám, ale tenhle obrázek je teda až nepříjemně podobný...:)
    GENTIANA: jojo, základem pro obálky Mycelia je šáchor z Vilmina zahradního jezírka (story užšímu okruhu fanoušků jistě dobře známá) :)
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    CORNHOLIO: Já myslela, že je to olej a on fotokrám...
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    CORNHOLIO: Ten je tak děsivej, že dneska hrůzou neusnu! :D
    Super úžasné to je.
    Taky chci grafické listy, plakáty a trička!
    RIP
    RIP --- ---
    CORNHOLIO: A přesně kvůli tomu (té velikosti) my požadujeme:
    - plakát
    - třičko
    - číslovanou edici grafických listů

    Jasný? :-)))
    CORNHOLIO
    CORNHOLIO --- ---
    Tak jelikož počítač už snad (!) jakž takž funguje, je čas na trochu té Aurigiánské hereze, aneb Akkütlix unmasked.
    Ono to není tak, že hmyzáka mám hotového a jen ho postupně na obálkách odkrývám, on se ve skutečnosti vyvíjí a odkrývá sám - každá jeho další verze má další a další nové vrstvy s detaily, které často překrývají ty staré a modifikují je... Což samozřejmě na té velikosti na obálce bude každému šumák, že...

    KAVEN
    KAVEN --- ---
    BALAENA: "Fwd: Petice proti pouzivani Petice" ;-)
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    Tak dnešní natáčení v Riegráku bylo fajn. Jak se ukázalo, bude to celý dokument o různých současných podobách kněžny Libuše. S Milošem Urbanem samozřejmě už taky natáčeli (a já se udržela a svůj hejt na Pole a palisádu nevykládala na kameru :D), budou tam bronies (kteří napsali nějakou fanfic, ve které vystupuje kněžna Libuše coby poník), budou tam holky z Budče (Aloisie Trpkošová, Rya Barborková) a dále Alena Ježková. Paní režisérka (Táňa Marková) ještě shání kontakt na někoho, kdo hraje Vampire: the Masquerade, kde prý taky je Libuše, tenktokrát coby upírka (přepošlu to Sombře, v Elysiu se určitě někdo najde, kdo to zná). Nakonec jsem mluvila snad hodinu, jistě to sestříhají na zlomek toho času, ale i tak jsem v životě neměla příležitost žvanit o žádné své knize tak dlouho... a to je jedna z nejkratších :D
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    Tak tohle si přeje moje dcera. A to si jako myslí, že když je to s houbičkama, tak mě obměkčí nebo co. :D https://www.amazon.com/dp/B014W9Y2S0/ref=olp_product_details?_encoding=UTF8&me
    BALAENA
    BALAENA --- ---
    Kolegyně mi teď přeposlala mail z tiskového servisu, v předmětu bylo Fwd: PETICE

    Jsem na to tak jen letmo mrkla a říkám si: Cože, ona čte Mycelium? Tak od ní bych to teda fakt nečekala...
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    ELHO_CID: Já budu mít modrou. Ale jenom paruku :D Tak to budeme krásně nabourávat stereotypy.
    ELHO_CID
    ELHO_CID --- ---
    BRAMBOREENA: Růžovou jsem neplánoval, ale mám teď červenou a do té doby třeba vybledne.
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    BRAMBOREENA: Brno jsem přehlídla.
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    VANEK: "v katakombách zima" - to je nejlepší možné doporučení, ne? Každý fantazák miluje katakomby!
    VANEK
    VANEK --- ---
    BRAMBOREENA: Brno je v zásadě zatáčka před Vídní, pravá Morava je Kroměříž, Olomouc, Šumperk ;-)
    GENTIANA: Nestačil by ten Bílcon? Prý je to tam super, akorát v katakombách zima a ubytování horší než na Bruntálsku.
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    SHEALA: Už vidím, jak jsou ubozí betačtenáři přepadáváni v temných uličkách a nuceni vydat soubor s houbou :D - ti to ve svých verzích ještě mají. :D
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    (jestli se tam dohrabu hned v deset ráno, to nemůžu zaručit - v takovou nelidskou hodinu - ale určitě bych tam chtěla zůstat naopak večer na vyhlášení CKČ, protože jsem letos dělala porotce a psala doslov do antologie Mlok, čili jsem zvědavá, kdo to nakonec vyhraje; a pak určitě chci vidět Prach a broky.)
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    BRAMBOREENA: podívám se jestli mezi mými kamarády není nějaký IT security ... (Promiň :) )
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    Ještě na doplnění - program toho Coniáše/Parconu: https://www.mlp.cz/cz/projekty/akce/conias/1444-conias-parcon-2016/?knihovna=
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    CORNHOLIO: Taková nebezpečná přirovnání jako "brouka do hlavy" bych na tvém místě raději nepoužívala :D Co když má KAVEN pravdu s tou kumulací potíží?
    Možná bys měl tu obálku radši malovat s alobalem na hlavě, to prý podle ezoteriků pomáhá... :)
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    GENTIANA: Brno je v zásadě Morava, ne? Na Fénixconu budu celé tři dny...
    SHEALA: Scéna s houbou je TAJNÁ VELETAJNÁ! :)
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    BRAMBOREENA: já chci takt scénu s houbou. Když tak i tě uplatím :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam