• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BRAMBOREENAMycelium -- Nejdůležitější věci se odehrají vskrytu...
    Auditko věnované sci-fi sérii Mycelium. Vesmír, psychotronika, náboženství, lidské oběti - a mimozemské houby.

    Planeta Össe. Svět po tisíce let neměnný... a po tisíce let svázaný s vesmírem. Z Össe pocházejí myceliální technologie i nadsvětelné Lodě, bez kterých by se Země neobešla. Jenže zatímco pozemská civilizace vítězně proniká do vesmíru, Össe jí stojí za zády.

    Co je to vůbec to Mycelium? Nejlépe podívat se na webové stránky projektu. Tam jsou všechny informace o knize (anotace, ukázky, ohlasy, trailer...).

    A dá se to někde opatřit? Třeba tady: Internetové knihkupectví Kosmas (odkaz vede přímo na záznam o knize). Další díly a formáty (včetně audioknihy) nejlépe přes mycelium.argenite.org/page-koupit (affiliate u Kosmasu, takže z každého nákupu dostane autorka pár desetníků navíc, a to se všem vyplatí!)

    A co Facebook? Nyx je přece lepší!!! Ale budiž, kdyby náhodou měli vášniví vyznavači Knihy tisíce tváří absťák, mohou navštívit tamní stránku autorky Mycelia alias Bramborýny – Legendy o argenitu na Facebooku nebo semeniště všeho mimozemského zla, doupě zlovolné Církve Akkütlixovy tamtéž.

    A co takhle spoilery? Lze použít tag, který schová odstavec pod bílou mlhu, pod kterou lze nahlédnout, když se text vezme do bloku nebo se na něj klikne:

    tajné odhalení
    – a díky tomu ti, kteří další díl ještě nečetli, nepřijdou o překvapení. Bílá mlha vznikne, když se použijí kódy
    <div class="spoiler"> tajné odhalení </div>

    Geekovské okénko
    Generátor slov v össeinu, který skvěle vymyslel a naprogramoval KAVEN. Církev Akkütlixova děkuje a OneHotBook se velmi těší! :)
    Tabulka a graf postupu psaní (2019–21)
    rozbalit záhlaví
    VANEK
    VANEK --- ---
    ELHO_CID: Ale v exotických případech jako pětka následovaná jedničkou!

    BRAMBOREENA: Že dělám toho rozumprda, marsovské nebe je výrazně temnější, ne? (A na slunce to svést taky nepůjde…)
    ELHO_CID
    ELHO_CID --- ---
    RICARDERON: Většinou vypadá jako převrácená devítka.
    RICARDERON
    RICARDERON --- ---
    CORNHOLIO: a jak bude vypadat ta šestka?
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    V sobotu byl Parcon/Coniáš, fakt jsem tam byla. I pár lidí pak na tu besedu dorazilo, sláva, díky, jupí joj.
    https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/...463554_n.jpg?oh=d856ac54f8b7bea7f8fc511bca242051&oe=586C7CF2

    ZOIDBERG
    ZOIDBERG --- ---
    BRAMBOREENA: Už víš, co nutně potřebuješ na vánoce:-)
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    To potřebuju! :D
    Vyrezávané huby na nerozoznanie od tých skutočných | Dalibor Novotný
    http://www.kreativita.info/vyrezavane-huby-dalibor-novotny/
    PECA
    PECA --- ---
    BRAMBOREENA: kolem ledničky mám nylonový popruh a na konci oka, oky se provlekne zámek, zamkne se a klíček klíček se odnese na terasu. Jako brzda proti nočním nájezdům to stačí. V nouzi by se klíček mohl donést až do sklepa. :-)
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    GENTIANA: jste chytli pětici i se suehlem.
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    Hlásim, že máme mycelium na půdě. Tekl nám bojler a sáklo to pod parkety, až chytly asi šest druhů plesniviny a kdovíčeho a když jsme je vytrhávali, teda, máma, mě vyhnala, protože alergie, tak to smrdělo jako les, když rostou.
    JANADVORACKOVA
    JANADVORACKOVA --- ---
    BRAMBOREENA: To by také šlo, i když v pubertě jsem si na lednici lepila modelky, aby mi bylo jasné, že ji nemám otevírat, ale čuměl na ně spíše bratr a já stejně žrala jako čuně :).
    Možná by hmyzák na lednici způsobil spíš to, že bych začala požírat cvrčky :).
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    JANADVORACKOVA: No... vidím spíš ïnverzní způsob využití: mističky pro obézní děti (pak se budou bát cokoliv dojíst) a obrázky do lednice (když tam člověk v noci půjde vyjídat, zachvátí ho taková hrůza, že místo obžerství radši zdrhne :D).
    JANADVORACKOVA
    JANADVORACKOVA --- ---
    BRAMBOREENA: A jídelní soupravy pro malé děti. Takové ty pěkné, na nichž jsou hezké obrázky. Já vždycky jídlo dojedla, abych viděla kočičku :). Nebo broučka :).
    RIP
    RIP --- ---
    CORNHOLIO: Jen stylem, podstatou ne; není to hmyzák, ale ornamentální rám nějakého okna do kosmu.
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    CORNHOLIO: No, užší okruh zjevně nejsem.
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    CORNHOLIO: To je to kolektivní nevědomí... :)
    CORNHOLIO
    CORNHOLIO --- ---
    RIP: Druilleta znám, ale tenhle obrázek je teda až nepříjemně podobný...:)
    GENTIANA: jojo, základem pro obálky Mycelia je šáchor z Vilmina zahradního jezírka (story užšímu okruhu fanoušků jistě dobře známá) :)
    RIP
    RIP --- ---
    Aha, už vím, co mi to tou hustotou detailu připomíná: mého oblíbeného Philippa Druillete:
    https://thirdmantheory.files.wordpress.com/2014/05/philippe_druillet_051.jpg
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    CORNHOLIO: Já myslela, že je to olej a on fotokrám...
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    CORNHOLIO: Ten je tak děsivej, že dneska hrůzou neusnu! :D
    Super úžasné to je.
    Taky chci grafické listy, plakáty a trička!
    RIP
    RIP --- ---
    CORNHOLIO: A přesně kvůli tomu (té velikosti) my požadujeme:
    - plakát
    - třičko
    - číslovanou edici grafických listů

    Jasný? :-)))
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam