• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BRAMBOREENAMycelium -- Nejdůležitější věci se odehrají vskrytu...
    SARGO
    SARGO --- ---
    FIFI: Kosmické spiknutí!
    FIFI
    FIFI --- ---
    Tak bohužel, hlásím zpoždění další den.. na cestě do Prahy se jim pokazilo auto..tak v Kosmasu až zítra
    VANEK
    VANEK --- ---
    KAVEN: To by se u eknih nestalo!!! ;-)
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    ... ó hrůza medúza! :D
    KAVEN
    KAVEN --- ---
    BRAMBOREENA: No je to hrůza, už jsme ztratili CELÝ DEN!!! :-)
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    XCHAOS: Jeden den zdržení v důsledku selhání techniky - píše ta Jana: BRAMBOREENA
    FIFI
    FIFI --- ---
    XCHAOS: no ono to dnes právě nevyšlo, nepřišlo to z tiskárny. Určitě počkej s nákupem do středy.
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    FIFI: mě se v obchodem dušovali, že jestli to dneska vyšlo, zítra to budou mít... no ale tak radši počkám do té středy, no.
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    GENTIANA: to je takový to co si vyrobíš z argenitovýho pole. (Argenitar, ale nejsem si tím jistá)
    FIFI
    FIFI --- ---
    XCHAOS:

    v prodejnách v Kosmasu i jinde po Praze nejdříve ve středu. A to ještě podle toho, kdy to zítra /tj. v úterý přijede z tiskárny/. Houbí zázraky dělat ještě neumíme :-)
    Ostatní knihkupectví pak od čtvrtka nejdříve.

    Vydržte ještě pár hodin :-)
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    KAVEN: Ber to jako zobrazení metod. Mlácení kafemlejnkem, dušení tubou...
    KAVEN
    KAVEN --- ---
    GENTIANA: :-) Teď ještě který z nich bude Aš~šád :-)
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    ZOIDBERG: Proto zmiňuju tu kreativní šikanu.
    KAVEN: Já si to představovala zhruba takhle:
    KAVEN
    KAVEN --- ---
    GENTIANA: Jasně, box třeba by byl taky dobově a místně vhodný. Nicméně Arthur Conan Doyle zmíníl bartitsu, autoři filmu se toho chytli, dobové to je, takže proč ne. Tvoří to i hezký kontrast k těm všem padouchům.

    Ale abychom nebyli tak moc OT, tak jestlipak se někdo zamýšlel nad bojovými styly fomalhiwanů? Aš~šád si to rozdával s násilníky pěstma, a zbouchal tuším tři, takže něco zjevně uměl. Jak to asi vypadalo? Podle popisu v knížce jsem si představoval něco jako karate - přímočaré tvrdé údery na střední až dlouhou vzdálenost, nekompromisní získávání prostoru. Žádné ladné vlnění, neobvyklé pozice a vzdušná akrobacie, co se dají najít v některých čínských stylech (a všech čínských filmech :-) ). Je to zajímavý kontrast ... Aš~šád je často vyzdvihován za to jak se dokáže poddat, takže na základě toho bych čekal že mu bude sedět spíš nějaký měkký styl, něco jako tai-či nebo wing-chun, nebo i aikido.
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    BRAMBOREENA: Dnes potvrzuji, že ve dvou Kosmasech v Praze nic. Prý, když to vyšlo dnes, tak skladem to budou mít nejdřív zítra :-)
    ZOIDBERG
    ZOIDBERG --- ---
    GENTIANA: Tak ty internátní školy pro střední až vyšší vrstvy taky byly všelijaké, zrovna jako jejich odchovanci. Holmes a Watson byli vrstevníky známých výlupků Brouka, Stopky a spol…
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    JANADVORACKOVA: Tož sport je zdravý.
    Připomnělas mi ten vtip, jak vězeň píše manželce: A závěrem dopsu ti, Vladěnko, děkuji za ten pilník, cos mi zapekla do štrůdlu, mám teď nejhezčí nehty na celém bloku C.
    JANADVORACKOVA
    JANADVORACKOVA --- ---
    GENTIANA: Jů, poslední větou, tedy částí v závorce, bych vyzdobila novou várku vězeňských stejnokrojů :).
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    KAVEN: Já bych předpokládala spíš znalosti z internátní střední školy pro vyšší vrstvy, tedy box, fotbal okopávacího a zubyvyrážecího typu a kreativní šikanu, veslování z Oxfordu a nějaký ten moderní pětiboj (když se neprobiju šavlou a neprostřílím, tak ujedu, uplavu nebo uteču).
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    Přeletělo přes FB... drama v přímém přenosu!!!

    Jana Kolářová
    31 min
    Jeden den zdržení v důsledku selhání techniky, ale zítra už frčí do Kosmasu, kde na ně už netrpělivě čekají. Prý je na ně hodně objednávek.

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam