• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BRAMBOREENAMycelium -- Nejdůležitější věci se odehrají vskrytu...
    KAVEN
    KAVEN --- ---
    Zkusil jsem u těch maďarů zahlasovat, hlas to normálně přijalo, a ještě mi to ukázalo aktuální statistiku hlasování. Takže abyste věděli jaká je šance na maďarské Mycelium:

    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    KAVEN: Mám obavy, že v Maďarsku občas někdo může umět aspoň slovensky, ti se češtiny neleknou. Ale vietnamština to jistí... :D
    KAVEN
    KAVEN --- ---
    ZUZKAOU: Takže aby to maďarům připadalo nezvyklé, budou se v překladu jednotlivé složky Pětice jmenovat "muchomůrka červená", "hřib smrkový", "špička travní", "klouzek modřínový" a "křemenáč osikový".
    IDLE
    IDLE --- ---
    Ugrofinům bych tam dala hodně souhlásek, z toho poleze mráz po zádech zase jim.
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    MOUNTBATTEN: tak na generovanijmen a nazvu v tech vecne rozhrabanych fanfic povidkach pouzivam finsky etymologocky slovnik. Nicmene jsrm zatim nic, co by se finstine vyrazneji podobalo, u Vilmy nevidela.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    MOUNTBATTEN: popřípadě pseudopolština, kde budou jak spřežky, tak nabodeníčka a sem tam nějaký

    smasženyce
    MOUNTBATTEN
    MOUNTBATTEN --- ---
    ZUZKAOU: taky mne to napadlo, misto ossenstiny dat nejake vyznamove podobne, idealne plne hacku, krouzku nad u a sameho Ř, ceske slovicko.
    Trebas
    Kontsentreeritud smaženice lõhn tabas teda nagu pilv sinepigaasiklompe
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    MOUNTBATTEN: tak při překladu do ugrofinských jazyků by se oseanské názvy mohly podobat češtině ;-)
    MOUNTBATTEN
    MOUNTBATTEN --- ---
    je pravda, ze pri prekladu do nekterych jazyku ta vizualni malebnost ossenstiny zanikne:) A jeste radsi zkontrolovat, jestli ossenska slovicka v madarstine/estonstine/finstine neco neznamenaj :-))))
    KAVEN
    KAVEN --- ---
    BRAMBOREENA: Musím říct, že zbytek maďarského textu vypadá skoro hůř jak ty össenské přehlásky
    GAARQ
    GAARQ --- ---
    BRAMBOREENA: ha, na konci je anketa, kterou z prezentovaných knih přeložit do maďarštiny. je tam i mucelium V, tak kdybys uspěla, předpokládám, že přeloží i I - IV :) (ale zas tak by mě nepřekvapilo, kdyby ne ;) )
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    Ještě si sem odložím (houby prorůstají na jih zásluhou Julie Novákové, která šíří informace o české sci-fi):
    Itt van az öt legjobb idei fantasztikus mű Csehországból | Mandiner.sci-fi
    http://sci-fi.mandiner.hu/cikk/20161117_itt_van_az_ot_legjobb_idei_fantasztikus_mu_csehorszagbol
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    MOUNTBATTEN: Parazitická houba na hmyzu tu byla kdysi dávno, tak před dvěma lety, včetně silně nechuťáckých fotek... ale dobrý si to občas připomenout, aby člověk přestal nadávat na kazící se poměry a mizející svobodu a místo toho se těšil z prostého faktu, že při vší té bídě a špíně aspoň není houbovou zombií :D No a knížku mi velice nadšeně doporučovala Šárka z OneHotBook (dělají ji jako audioknihu - zas další kousek, který při nahrávání předběhl Mycelium :D), a to hlavně kvůli zajímavému úhlu pohledu (a vypravěčce). Houbové zombie jako takové ale byly na více místech, určitě jsem o nich četla v anotaci nejméně jedné další knihy (tam zas byly nějaké karanténní zóny někde v Americe, houbová nákaza, útěky přes zeď a tak podobně), ale samozřejmě už netuším, jak se to jmenovalo. No a pak existuje počítačová hra, naše malé holčičky onehdá s velkou oblibou zabíjely houbové zombie po celých hejnech. ;)
    MOUNTBATTEN
    MOUNTBATTEN --- ---
    Kdyz tady jedete odkazy na vsemozne mocnosti hub a (literarni) dila, ktere maj houbu za fatalni cinitel, tak uz jste tu cupovali knihu Vsemi dary obdarovana? Respektive realnou houbu druhu Ophiocordycipitaceae, ktere ziji paraziticky na ruznych rostlinach a zivocisich, napr. mravencich (resp.v mravencich, z mravencu a tak;) )
    Ophiocordyceps unilateralis - Wikipedia
    https://en.wikipedia.org/wiki/Ophiocordyceps_unilateralis
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    477 new.. shoot :D
    tak ted si to musim tady unbooknout, nez to cely prectu zas od zacatku :D
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    A ještě ten piktogram! :D

    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    VANEK: Odkaz nefunguje, ta FB skupina už asi neexistuje nebo je teď tajná.
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    (A ne, neztotožňuju se s tím natolik, abych tímto způsobem začala sama psát.)
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    VANEK: "snový-nočněmůrní způsob" - ano, s tímto popisem zcela souhlasím.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam