• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BRAMBOREENAMycelium -- Nejdůležitější věci se odehrají vskrytu...
    Auditko věnované sci-fi sérii Mycelium. Vesmír, psychotronika, náboženství, lidské oběti - a mimozemské houby.

    Planeta Össe. Svět po tisíce let neměnný... a po tisíce let svázaný s vesmírem. Z Össe pocházejí myceliální technologie i nadsvětelné Lodě, bez kterých by se Země neobešla. Jenže zatímco pozemská civilizace vítězně proniká do vesmíru, Össe jí stojí za zády.

    Co je to vůbec to Mycelium? Nejlépe podívat se na webové stránky projektu. Tam jsou všechny informace o knize (anotace, ukázky, ohlasy, trailer...).

    A dá se to někde opatřit? Třeba tady: Internetové knihkupectví Kosmas (odkaz vede přímo na záznam o knize). Další díly a formáty (včetně audioknihy) nejlépe přes mycelium.argenite.org/page-koupit (affiliate u Kosmasu, takže z každého nákupu dostane autorka pár desetníků navíc, a to se všem vyplatí!)

    A co Facebook? Nyx je přece lepší!!! Ale budiž, kdyby náhodou měli vášniví vyznavači Knihy tisíce tváří absťák, mohou navštívit tamní stránku autorky Mycelia alias Bramborýny – Legendy o argenitu na Facebooku nebo semeniště všeho mimozemského zla, doupě zlovolné Církve Akkütlixovy tamtéž.

    A co takhle spoilery? Lze použít tag, který schová odstavec pod bílou mlhu, pod kterou lze nahlédnout, když se text vezme do bloku nebo se na něj klikne:

    tajné odhalení
    – a díky tomu ti, kteří další díl ještě nečetli, nepřijdou o překvapení. Bílá mlha vznikne, když se použijí kódy
    <div class="spoiler"> tajné odhalení </div>

    Geekovské okénko
    Generátor slov v össeinu, který skvěle vymyslel a naprogramoval KAVEN. Církev Akkütlixova děkuje a OneHotBook se velmi těší! :)
    Tabulka a graf postupu psaní (2019–21)
    rozbalit záhlaví
    DELLAMORTE
    DELLAMORTE --- ---
    GENTIANA: To jako fakt? Hmm zkusím napsat na hrad, jestli by nedarovali bydlení, svatýho Víta si můžou nechat...
    GAARQ
    GAARQ --- ---
    GENTIANA: tohle se nám taky stalo. jednoho dne jsme dostali od nějaké nounejm realitky dopis (!), že máme pěkně opravený domeček a v pěkném prostředí a oni že ho koupí, páč mají zájemce. maso. vlastně houby, ať jsme on topic.
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    Když už jsme u toho, přišel mi dopis zhruba se sdělením Chtěli bychom koupit váš dům, nechcete ho prodat. Jedna stránka, 90 % z toho emocionálně vyděračské řeči zhruba ve smyslu Máte dům v mocinky pěkné čtvrti, kde by se mocinky pěkně žilo, tak jsme si dali práci a vystalkovali vás, a doufáme, že díky vám si splníme sen o hezkém domečku se zahrádkou. Strašné.
    GAARQ
    GAARQ --- ---
    RIP: nejsi reprezentativní vzorek. ty už z titulu toho, že myslíš, neděláš kraviny. ale oni nemyslí, takže ani netuší, že co by měli dělat, třeba se vyjadřovat úměrně své slovní zásobě ;) vídám to v diplomkách, kdy psaný text normální lidi motivuje k pseudohóchstylu, který směšný jak projevy pana pollyho. a nenechají si to vymluvit.
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    GROBENIUS: prkno s hřebíkem.
    GROBENIUS
    GROBENIUS --- ---
    GENTIANA: ale co s člověkem, který neví, že neví?
    Když je navíc třeba od školky veden k tzv. zdravému sebevědomí...
    (Na takové platí jen Honza Vaněk, jr. :-)
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    RIP: Svatá slova. Když nevím, tak použiju krátké věty a slova nehledaná. Jenomže oni si myslí, že vědí.
    RIP
    RIP --- ---
    Groteskní na tomhle je, že vlastně ani není potřeba, aby lidi, kteří se v jazyce primárně nerejpou jako my a své síly a čas věnují jiným věcem, takhle trapně troskotali; úplně by stačilo, kdyby prostě měli zdravé tentonoc a používali jednodušší prostředky, které jsou v jejich možnostech. A dokonce by to ani nebylo primitivní, i pěkná, prostá, čistá čeština na té základní úrovni je v pohodě (ä kdoví jestli spíš není i lepší než ta naše intošsky překomplikovaná). Jenže oni se pouštějí do různých lexikálních, vazebných a stylových dobrodružství, která jsou mimo jejich dosah. Já se taky, co se počtův týče, v zásadě omezuju na sčítání, odčítání, dělení a násobení, protože při čemkoli složitějším bych ze sebe jen dělal debila :-) Bohužel, v jazyce se tohohle drží málokdo, protože všichni trpí fixní ideou, jak ho náramně neovládají.
    GAARQ
    GAARQ --- ---
    RIP: a nějaký nebožák se ubreptne a už je z něj novočeštinář ;)
    VANEK
    VANEK --- ---
    RIP: Čili "toužený" by taky stačilo.
    Příruční slovník a databáze lexikálního archivu
    http://psjc.ujc.cas.cz/search.php?heslo=tou%C5%BEen%C3%BD
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    RIP: no ale to je právě to. Tohle je gramaticky správně... tohle není prasopysňých křyžácích, ale spíš o pudu sémantické sebezáchovy :-)
    KAVEN
    KAVEN --- ---
    BRAMBOREENA: No jasně že je divný, ale já jsem si říkal "nebuď rejpal, je přece jasný co tím myslel". U nás doma třeba moje rýpavé poznámky nejsou moc populární. Manželka je původem Slovenka; sice dokonale počeštěná, nicméně tu a tam použije některé slovo přeci jen svérázně. A když chci zachovat rodinnou pohodu, tak se nad tím nesmím pozastavovat :-)
    GALE
    GALE --- ---
    BRAMBOREENA: Vytoužený konec ve mně vyvolává spíš negativní asociace. Něco ve smyslu: "Je to tak blbý. Už aby byl konec."
    RIP
    RIP --- ---
    BRAMBOREENA: To je místo "vytoužený". Novočeština, slovo jako slovo; zvykej si, strávíme v tom zbytky životů a kdo se ozve, je gramatický nácek :-)
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    GROBENIUS: No jo no... :) My starší dámy jsme holt takový pomalejší, taky už nám to tak nešlape ani nemyslí... :D

    Lidi, jsem fakt jediná, komu výraz "toužebný konec" připadá divný? (Podotýkám, že toužebný pohled i toužebně očekávaný konec si představit dovedu... sama vrhám toužebné pohledy na dolní lištu s počtem stránek a znovu a znovu se zklamávám...)
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    :: OSEL.CZ :: - Houby a houbám podobné organismy v biotechnologiích
    http://www.osel.cz/9203-houby-a-houb-m-podobn-organismy-v-biotechnologi-ch.html
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    BRAMBOREENA: souhlasim tam s uvedenym, ze to musis nechat prelozit do eng.. to proste musi mit uspech! :)
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    Začal se prodávat první nábytek vypěstovaný z hub | ecoFuture
    http://www.ecofuture.cz/..._source=4004&utm_medium=PR&utm_content=Facebook&utm_campaign=NabytekHouby
    GROBENIUS
    GROBENIUS --- ---
    BRAMBOREENA: rozvláčné, místy až filozofické tempo celé ságy... :-)))
    KAVEN
    KAVEN --- ---
    Už jsem si říkal že sem dlouho nikdo nic nenapsal.

    No, a už se aspoň trochu ví kdy ten "toužebný konec" doopravdy nastane? Pokročil šestý díl, nepokročil ... ?
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    "Toužebný konec" není (ať už se tím souslovím míní cokoliv).
    Hlasy a hvězdy: Toužebný konec Mycelia se odkládá ~ Fantasya.cz ~ Články
    http://fantasya.cz/clanek/hlasy-a-hvezdy-touzebny-konec-mycelia-se-odklada
    JANADVORACKOVA
    JANADVORACKOVA --- ---
    Ptala jsem se po dalších audioknihách a přišla mi odpověď:

    Dobrý den,
    na další MYCELIUM se určitě chystáme, rozhodně bude letos (ideálně v květnu/červnu) MYCELIUM 3 a dá-li Akkütlix, tak snad zvládneme i čtvrtý díl. Už brzy to přidáme i na naše stránky.
    Díky za přízeň i trpělivost a srdečně zdravíme,
    Váš OneHotBook
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam