• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BRAMBOREENAMycelium -- Nejdůležitější věci se odehrají vskrytu...
    Auditko věnované sci-fi sérii Mycelium. Vesmír, psychotronika, náboženství, lidské oběti - a mimozemské houby.

    Planeta Össe. Svět po tisíce let neměnný... a po tisíce let svázaný s vesmírem. Z Össe pocházejí myceliální technologie i nadsvětelné Lodě, bez kterých by se Země neobešla. Jenže zatímco pozemská civilizace vítězně proniká do vesmíru, Össe jí stojí za zády.

    Co je to vůbec to Mycelium? Nejlépe podívat se na webové stránky projektu. Tam jsou všechny informace o knize (anotace, ukázky, ohlasy, trailer...).

    A dá se to někde opatřit? Třeba tady: Internetové knihkupectví Kosmas (odkaz vede přímo na záznam o knize). Další díly a formáty (včetně audioknihy) nejlépe přes mycelium.argenite.org/page-koupit (affiliate u Kosmasu, takže z každého nákupu dostane autorka pár desetníků navíc, a to se všem vyplatí!)

    A co Facebook? Nyx je přece lepší!!! Ale budiž, kdyby náhodou měli vášniví vyznavači Knihy tisíce tváří absťák, mohou navštívit tamní stránku autorky Mycelia alias Bramborýny – Legendy o argenitu na Facebooku nebo semeniště všeho mimozemského zla, doupě zlovolné Církve Akkütlixovy tamtéž.

    A co takhle spoilery? Lze použít tag, který schová odstavec pod bílou mlhu, pod kterou lze nahlédnout, když se text vezme do bloku nebo se na něj klikne:

    tajné odhalení
    – a díky tomu ti, kteří další díl ještě nečetli, nepřijdou o překvapení. Bílá mlha vznikne, když se použijí kódy
    <div class="spoiler"> tajné odhalení </div>

    Geekovské okénko
    Generátor slov v össeinu, který skvěle vymyslel a naprogramoval KAVEN. Církev Akkütlixova děkuje a OneHotBook se velmi těší! :)
    Tabulka a graf postupu psaní (2019–21)
    rozbalit záhlaví
    JANADVORACKOVA
    JANADVORACKOVA --- ---
    ZUZKAOU: Už jsem ze všech těch teorií o tom, co je škodlivé a co ještě ne, úplně zblblá :).
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    JANADVORACKOVA: přitom vykrajování se nic moc nikam nestihne uvolnič.
    JANADVORACKOVA
    JANADVORACKOVA --- ---
    Ty lidi neznám a s vykrajovátky vyrobenými 3D tiskem nemám zkušenost, ale dělají i na zakázku.
    Jistý ušatý tvar :) by určitě zvládli.
    Linecká hlava Össeana v představě vypadá dobře :). Slepovaná červenou marmeládou, mňam.

    Na druhou stranu jsem nikde neobjevila zmínku o tom, že by měli nějaký atest, jestli je to potřeba, na výrobu věcí určených ke styku s potravinami.
    Vlastní Vykrajovátko | Fler.cz
    https://www.fler.cz/vlastni-vykrajovatko
    TTYGR
    TTYGR --- ---
    KAVEN: něco mi říká že máš pro každou z těch pěti speciální jméno :-D
    GAARQ
    GAARQ --- ---
    KAVEN: když už tak sedm.

    zamáčkl jsem nostalgickou slzu z dob objevování SF
    KAVEN
    KAVEN --- ---
    GAARQ: Jen dvou? To je málo, chtělo by to víc. Pět je takové hezké kulaté číslo ...
    GAARQ
    GAARQ --- ---
    houbogenní zombí mravenec

    extrabuřt je ta kooperace dvou parazitních hub, mazec.
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    JANADVORACKOVA: do takovýho spolku bych se nebala někoho poslat, že se tam asi nebude hladit po hlavičce :D hele dobře vy, něco malinko vím jak je težký u pomahajících organizací vybřednout z takovýho toho jednak tupě administrativního přístupu, jednak z takovýho přesvědčení, že klient je v podstatě zamzrlý ve 12 letech věku.

    Většinu personalu spolku, lazní, a ustavu bcyh namočila do Okre.

    Jo a netopýr je děsně cool!
    JANADVORACKOVA
    JANADVORACKOVA --- ---
    SHEALA: No, nám v poslední době dost hrabe. Třeba dnes jsme se vrátili k týrání zvířat po össeansku, hlavně slepeckých psů. Jak jsem zmínila, známe jednu slečnu se psem, takže jsme si dosadili i konkrétní protagonisty. Ono se to zdá necitelné, ale na srazech SONSího spolku používáme kolikrát humor černější, než temnota ztráty zraku. Až si kolikrát říkám, jak je to zase přes čáru. A ono není :).
    Nějak jsme se dostali k návrhu nového zvířete, které by mohlo provázet nevidomé a jemuž by takové útrapy třeba méně vadily. Došli jsme k závěru, že netopýr by byl ideální, protože ten sice vidí, ale k případnému úprku by se mohl řídit třeba jen sluchem. Jako že by össeana za zády netopýr prostě moc neřešil.
    Ale zase by to asi řešil nevidomý. Holt neumíme létat, takže... by to musel být opravdu velký netopýr, případně tvor létavý, rozměrů trochu větších.
    No a pak jsme se dostali ke Hře o trůny a pak nás přerušila pauza na oběd. Prostě to byla hrozně plodná debata.

    Kolega si to mučení zaslouží -:))).
    KAVEN
    KAVEN --- ---
    BRAMBOREENA: Třicátého ledna? Nemluvilo se předtím o 15. prosinci? Doufám že tě Ricardeon aspoň patřičně namotivoval.
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    JANADVORACKOVA: za mučení kolegy bych přidala ještě po jednom palci.
    JANADVORACKOVA
    JANADVORACKOVA --- ---
    Možná by stálo zato, kdyby nejen autorka, ale i čtenáři Mycelia měli stejného truhláře, či jiného řemeslníka (potřebovala bych třeba vymalovat a udělat nějaké ty drobné věci kolem). Zkrátka ale takový člověk by u každého zažil něco, co do té doby nikdy a pak by k dalšímu zákazníkovi přistupoval tak jako... s úctou :).

    Můj kolega z práce, co zatím čte první díl, má rád Pinky.
    Už se vyzná ve jménech - chtělo to jen prá kroužků, už to umí.
    Ale strašlivě ho vytáčí události kolem dopisu, kdy se mě ptal, jestli se to vůbec někdy Lucas dozví, a jestli to bude v jedničce.
    Potíže s dopisem mu pomohly, opravdu nevím proč, vzpomenout si na "POZOR" Padesát odstínů šedi, v nichž si vybavil nějakou tu furt omílanou "vnitřní bohyni." A furt za mnou chodil a remcal "no jo, dopis, doprdele, to je jak s tou vnitřní bohyní - furt dokola."
    Ale po dalším mučení ho to přešlo.
    TTYGR
    TTYGR --- ---
    Dobře tak 30 vteřin... ať jim nekřivdíme...
    TTYGR
    TTYGR --- ---
    BRAMBOREENA: řemeslníci ?to buď v klidu Mohl bych vyprávět sáhodlouhé historky celou noc a nevyčerpal bych ani polovinu své zásoby z rekonstrukce domu...
    Lepší je treighrü na celou minutu než něco domlouvat s českým řemeslníkem...
    DELLAMORTE
    DELLAMORTE --- ---
    BRAMBOREENA: Já zatím četl jedničku a dvojku a furt čekám na poslední abych to pak vzal jedním vrzem. :D
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    TTYGR: ajaj, no držím palce :) Masku asi nebudu brát, ale na besedě budu k poznání podle toho, že vylezu na pódium :D

    A jinak, když je řeč o termínech... to takhle včera ID Ricarderon zachránil život truhláři.
    Truhlář, zločinec jeden bezectný, nám má něco dodělávat, a už šest týdnů to odkládá. Vždycky řekne: "po neděli na to hned vlítnem, paninko,", a když mu pak po neděli volám, tak řekne, že tenhle týden to teda jako fakt nestihne, ale po víkendu URČITĚ. Včera jsem mu psala smsku, co jako bude, na což odepsal, že určitě příští úterý, URČITĚ URČITĚ. Rozzuřeně jsem obratem volala, nezvedl to - a napsal další smsku, že teď nemůže a že zavolá za hodinu. Za hodinu zvonil mobil, tak jsem se k němu řítila, že jako tomu bídnému červovi fakt vyrvu játra z těla a vynadám, co si to jako představuje, takhle to pořád odkládat a posouvat termíny... no a on Ricarderon z Arga, kdy že bude šestý díl. Tak jsme teď svatosvatě domluveni na odevzdání třicátého ledna, paninko. Truhláři už jsem pak nevolala... nějak jsem nahlédla, že on to vlastně ještě neodkládá zas tak dlouho.
    TTYGR
    TTYGR --- ---
    BRAMBOREENA: na ten minicon se chystám problémy s tím že máme uzávěrku a já mám termíny v p***** takže absolutně netuším jestli to stihnu Počítám že tě poznám opět podle masky...:-D
    UNREALONE
    UNREALONE --- ---
    BRAMBOREENA: některé placky přímo vybízí ke konverzaci - třeba "Chceš zemřít? Zeptej se mě jak." :-D
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---

    KAVEN: Tak vzato kolem a kolem, organizovat umím, ve smyslu vymyslet, vytelefonovat, zařídit, usmolit nějaké ty smlouvy, vést daňovou evidenci a koneckonců vypisovat podací lístky a chodit na poštu.... Neumím spolehlivě přimět Lojzu, aby ten plot natřel pořádně, protože mám anticharisma.
    BRAMBOREENA: stavíš se k tomu merchandisingu špatně :D
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam