• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BRAMBOREENAMycelium -- Nejdůležitější věci se odehrají vskrytu...
    Auditko věnované sci-fi sérii Mycelium. Vesmír, psychotronika, náboženství, lidské oběti - a mimozemské houby.

    Planeta Össe. Svět po tisíce let neměnný... a po tisíce let svázaný s vesmírem. Z Össe pocházejí myceliální technologie i nadsvětelné Lodě, bez kterých by se Země neobešla. Jenže zatímco pozemská civilizace vítězně proniká do vesmíru, Össe jí stojí za zády.

    Co je to vůbec to Mycelium? Nejlépe podívat se na webové stránky projektu. Tam jsou všechny informace o knize (anotace, ukázky, ohlasy, trailer...).

    A dá se to někde opatřit? Třeba tady: Internetové knihkupectví Kosmas (odkaz vede přímo na záznam o knize). Další díly a formáty (včetně audioknihy) nejlépe přes mycelium.argenite.org/page-koupit (affiliate u Kosmasu, takže z každého nákupu dostane autorka pár desetníků navíc, a to se všem vyplatí!)

    A co Facebook? Nyx je přece lepší!!! Ale budiž, kdyby náhodou měli vášniví vyznavači Knihy tisíce tváří absťák, mohou navštívit tamní stránku autorky Mycelia alias Bramborýny – Legendy o argenitu na Facebooku nebo semeniště všeho mimozemského zla, doupě zlovolné Církve Akkütlixovy tamtéž.

    A co takhle spoilery? Lze použít tag, který schová odstavec pod bílou mlhu, pod kterou lze nahlédnout, když se text vezme do bloku nebo se na něj klikne:

    tajné odhalení
    – a díky tomu ti, kteří další díl ještě nečetli, nepřijdou o překvapení. Bílá mlha vznikne, když se použijí kódy
    <div class="spoiler"> tajné odhalení </div>

    Geekovské okénko
    Generátor slov v össeinu, který skvěle vymyslel a naprogramoval KAVEN. Církev Akkütlixova děkuje a OneHotBook se velmi těší! :)
    Tabulka a graf postupu psaní (2019–21)
    rozbalit záhlaví
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    FIFI: Zítra z Brna.
    No kdyby chtěl někdo z Brňáků na kafe, tak mezi devátou a dvanáctou budu bloumat kolem Svoboďáku. Zpátky jedu vlakem, aby se mi moc nenatřásal burčák, který tam doufám během té doby opatřím. :D
    FIFI
    FIFI --- ---
    BRAMBOREENA: Bude to tedy 6.9? Primy prenos z Prahy nebo z Ostravy?
    RICARDERON
    RICARDERON --- ---
    ELHO_CID: Jenže mi v takových případech doporučujeme, aby si nespokojený čtenář napsal přímo autorovi, aby mu ten poslední díl konečně dopsal. S Vilmou je to vlastně ještě v pohodě, ale chudák Jana Rečková už nikdy nepřeloží posledního Rothfusse.:(
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    A nyní o něčem úplně jiném: zplesnivěla mi marmeláda, takže jsem kyblíčky od jogurtu, do kterých jsem cpala povidla, vyplachovala rumem a povidla zalévala týmž alkoholem a přistihla jsem, se, že si u toho spokojeně vrčím Mycelium v povidlech nechceme.
    RIP
    RIP --- ---
    BRAMBOREENA: Inu, zahálka, matka všech neřestí. Když se čtenáři nechávají tak dlouho čekat, berou je pak takhle otřesné roupy :-)
    SARGO
    SARGO --- ---
    BRAMBOREENA: Já myslím že na to, že si tam Ašád s Lucasem vbíhají do náručí, tu ani nikdo žádné narážky vlastně nedělá...? O:-)
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    CORNHOLIO: Rorschachovy skvrny na ně! Nikdo si tady nezaslouží nic jiného než osově symetrický vylitý inkoust, sprosté obrázky už si v tom najdou sami. :D
    SARGO
    SARGO --- ---
    ALRIKA: Zrovna tu sem jdu napsat. DVĚ postavy? Rebelie. :-D
    CORNHOLIO
    CORNHOLIO --- ---
    Bude tam modrý kocour Mikeš, vlevo zlatovlasý kozel Bobeš a nad nimi brouk Pytlík, holoto!:) Že já sem vůbec něco dávám.... následovat bude Akkutlix, ten vás dá do latě!
    ALRIKA
    ALRIKA --- ---
    Takže tenhle díl jako jediný nebude mít žádnou postavu uprostřed? Jako že když šestka nabořila jednotu posvátné pětice, obálka může být rebel taky? :D
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    zjevně jen náčrtek působí opojnou silou hub:-)
    RIP
    RIP --- ---
    VANEK: Cože? Té vlevo neleze po hlavě žlutý slimák?!!!

    (Šmarjá, už toho nechme; je to pěkný návrh, CORNHOLIO, a my ti věříme, že ho vypipláš k obvyklé kráse.)
    KAVEN
    KAVEN --- ---
    Já tady jasně vidím nějakého vodního ptáka na jedné noze. Možná plameňáka. Nyní je jasné, že vrcholná scéna posledního dílu se bude odehrávat mezi Mikešem a Nácíčkem v zoo.

    KAVEN
    KAVEN --- ---
    VANEK: To je Nácíček, přeci ...
    VANEK
    VANEK --- ---
    BRAMBOREENA: Ta technika by mě ovšem zajímala, tohle je mnohem víc čárek, resp. štětcotahů.

    RIP: Potkal snad Mikeš někdy princeznu Zlatovlásku?
    RIP
    RIP --- ---
    BRAMBOREENA: Chápu. Takže... to není Mikeš?
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    RIP: Náčrtek. NÁČRTEK! To se jenom vezme stylus a na místě, kde časem bude postava, se nahrubo udělají tři čárky. Jen taková značka. Jako. Aby bylo vidět, kde kdo stojí a kde co lítá a jakou to přibližně bude mít barvu. Nic víc! Chápeš? :D :D :D
    BALAENA
    BALAENA --- ---
    RIP: Leda že by tam Vilma skutečně jako novou postavu měla mluvícího černýho kocoura ve vysokých botách
    RIP
    RIP --- ---
    CORNHOLIO: Hlavně aby změn doznaly i ty figurky dole, ta vpravo mi tak obsedantně připomíná kocoura Mikeše, že kdyby tak zůstala, u mě by tím utrpěla vážnost díla :-)
    VANEK
    VANEK --- ---
    CORNHOLIO: Měls tam dát Mytická šestka.
    KAVEN
    KAVEN --- ---
    CORNHOLIO: Wow, to vypadá jako když se události konečně hýbou!
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam