• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BRAMBOREENAMycelium -- Nejdůležitější věci se odehrají vskrytu...
    RIP
    RIP --- ---
    "Krnďa a Kokino" by byla pěkná dětská knížka o dvou skřetech, co žijí pod magistrátem a všechno kazí.
    KAVEN
    KAVEN --- ---
    RICARDERON:
    BALAENA: To je jedno, v Brně ji mají určitě taky a lepší!
    BALAENA
    BALAENA --- ---
    RICARDERON: vyhledali jsme za vás, i když bez cedulky...
    Mgr. Bc. Eliška Kokinová (Portál hlavního města Prahy)
    http://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/odbory/index.html?personId=9863
    RICARDERON
    RICARDERON --- ---
    EDERA: Bohužel.

    Jinak prave jsem byl na magistrátu, kde jsem bohužel nestihl vyfotit cedulku s paní Kokinovou. No fakt!
    RICARDERON
    RICARDERON --- ---
    GENTIANA: Haha. Haha.
    KAVEN
    KAVEN --- ---
    MEANKITTY11: Kdepak. To jak tu kdysi někdo navrhoval knihu "Bezproblémové rodičovství podle Gilese Hildebrandta", tak tohle je úryvek z druhého dílu - "Bezproblémové rodičovství podle össenské liturgie".
    MEANKITTY11
    MEANKITTY11 --- ---
    KAVEN: Vidím tu zárodek čehosi jako Věda na Zeměploše?
    KAVEN
    KAVEN --- ---
    Co moraváci, ale össeané! Össenské slovo "kökühno" pochází z primární slovní zásoby Lodního össeinu, a znamená to "nejlepší kousek lodního paliva uložený v samostatné nádrži určené pro zvláštní příležitosti". Liturgie káže dát takovou nádrž každé nově naklonované Lodi, ale zavřít k ní ventil. Pokud nová Loď během počátečních testů ochotně spolupracuje, össenský myceliální inženýr pomocí pětkových kódů tento ventil pootevře, aby z něj Loď mohla čerpat. Pokud se loď povelům naopak vzpouzí, je ventil okamžitě uzavřen, a Loď musí zpytovat své (sdílené) svědomí. Když se hezky omluví, ventil jí bude zase trochu otevřen.

    Je známo, že před vysláním Lodí pro kolonisty z D-alfy dostaly všechny tyto lodě plnou nádrž kökühna, aby je motivovala k riskantní cestě. Přístup měly pouze k polovině jejího obsahu, zbytek byl slíbený až po návratu. Když Zelená Lastura umirala, nejvíce litovala toho, že se k druhé polovině svého kökühna už nikdy nedostane.
    YENNEFER
    YENNEFER --- ---
    Moravská část rodiny to používá ve významu bonbon/sladkost :-)
    JANADVORACKOVA
    JANADVORACKOVA --- ---
    Mně to přijde sprostý -:))), i když není. Doma nepoužíváme, ale znám.
    Je to prostě zdrobnělinka, na kterou jsem alergická z doby, kdy sestra a její kamarádky - čerstvé matky - se kdysi dávno vyžívaly v takové té divné matčí řeči, v níž se dítě posere, ale matka prohlásí "My jsme se pokakaliííííí." A to se pak člověk neubrání zkoumat, jak to ta ženská dělá, že to nemá na kalhotách.
    A pak vás napadne, že asi žije zdravě, že to bude tuhá konzistence někde v nohavici...
    EDERA
    EDERA --- ---
    Praha hlásí, že "kokino" ve významu sladkost zjistila z internetových mateřských diskusí. Prvně jsem to zachytila na Rodině někdy na přelomu milénia. Zároveň s diskusí o tom, že Morava neví, co je přijdu dýl.:-)
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    Brno kokino zná, v obou významech, častější je bonbon. Já to nepoužívám, právě proto že by to mohlo bejt hovno. Což je moravský zápor.
    EULE
    EULE --- ---
    Vysocina “kokino” zna
    SARGO
    SARGO --- ---
    Karlovarský kraj hlásí, že pojem "kokino" nebyl užíván v žádném významu. Teď už možná jo - osobně to mám uložené v hlavě jako novotvar internetových bazošmatek, ale někde to teda asi vzít musely :-D (A zní to teda víc jako něco eklovitého, po pravdě. :-D)
    NEVADA_
    NEVADA_ --- ---
    Tak Morava je taky široký pojem, žejo.
    RIP
    RIP --- ---
    GENTIANA: Znojmo je v Čechách? Tady to s houbičkama někdo přepísk :-)
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    RICARDERON: nejsi z Moravy, no. Kokino je cukrle, trus je trus. Ze to maji Cehuni nejake vadne, za to tady nemuzeme (:
    EDERA
    EDERA --- ---
    RICARDERON: Bombíčka mají být jako bonbóny?
    RICARDERON
    RICARDERON --- ---
    mno, slovo znám od útlého dětství. Ta linka je čoko - koko - kokino. Exkrement.
    Každopádně když jsem zjistil, že má vlastní dcera dostává od adoptovaného dědečka "bombíčka", málem ze mě vypadlo kokino.
    GAARQ
    GAARQ --- ---
    RICARDERON: jsa moravákem, tenhle význam jsem až do dnes neznal :)

    a když jsem se díval na ty jejich čokodortíky, stály by za hřích, třeba by překonaly do dnes nevyrovnané skóre jiné čokoládové laskominy mousse aux chocolat z giens u toulonu. a politická korektnost dorazila i do cukrářství, dort místním známý jako "vožralé franta" je tu "opilý františek".
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam