• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BRAMBOREENAMycelium -- Nejdůležitější věci se odehrají vskrytu...
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    Tak se mi řízením Astuaneru dostal po letech do rukou výtisk původní edice Eternaalu... a musím říct, že je to fakt jízda! (a samozřejmě typografický skvost počátku 90.let - ta mapa z jehličkový tiskárny je naprosto boží :-)

    Dost mi zaujalo, že Hvězdovládci pořád působí na tomhle "konci dějin", snad deset tisíc let po událostech popsaných v Myceliu, nebo kdy (?), kdysi dávno, když jsem to četl poprvé, tak jsem tomu samozřejmě nevěnoval pozornost a hmyzáci-cizáci pro mě byli prostě jen další v řadě generických mimozemšťanů...


    Docela mi bavi koncept Aris-saddem, v jakékoliv chystané fan-fikci zaměřené na psycho-fyzikální výzkumy by určitě neměl chybět - stejně jako vysvětlení, co je to vlastně hydiaden :-) (existuje náznak, že je to nerost - ale způsobuje rozpad hydiadenu samovolné vyzařování reartonů? a jestli ano, tak rychlých, pomalých, nebo duhových? :-)

    Mezi další nezodpovězené otázky patří ta, zda snaha obrovského množství krystalů Argenitu uvězněných v Bodu natáčet se špičkou k Aris-saddemu nemohla mit dlouhodbě vliv na rotaci planety Iramma - sice je zde řečeno, že mechanickým působenim lze toto natočení snadno zvrátit, na druhou stranu, psychofyzikální zákony argenitového vesmíru je třeba si ujasnit - i pokud by byly argenitové krystaly jen halucinace, tak se se musí řídit jasně danými halucinačními zákony :-) minimálně ve všech případech, kdy pozorovatelem krystalu není argia-lu :-)

    Ještě bych zmínil, že filosofické konstrukce z téhle knížečky, týkající se toho, co vlastně je a co není halucinace, mě ovlivnily později v 90-kách víc, než jsem si uvědomoval. V podstatě celý argenitový vesmír je v podstatě sociálně-konstruktivistický, s gleewariny (argia~luji) jako privilegovanou vrstvou, definující hyperrealitu pro "utlačovatelné" široké vrstvy warghírů - kterým se v Myceliu říká jinak, ale to je fuk. Studentka FF UK se skutečně v knížce nedala zapřít - v podstatě šlo ve své době o důležitou a aktuální osvětovou brožurku! :-)
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    VANEK: tož můžem skočit na kafe v poledne. Nebo tak něco.
    VANEK
    VANEK --- ---
    GENTIANA: Běda, to zrovna budem v Brně.
    KAVEN
    KAVEN --- ---
    BRAMBOREENA: Tak to je dobře. Zrovna jsem ti chtěl poradit že spisovatelé, kteří dlouho a usilovně píšou na počítači, nutně potřebují něco proti zkáze očí.
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    GENTIANA: Díky, radši ne... hrozí, že bych je snědla :)
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    BRAMBOREENA: slané karamelové dortíčky náhodou nechceš, že bych to vzala jedním vrzem?
    MONOTYPEK
    MONOTYPEK --- ---
    To se jen snaží z usedlin a logru vyčíst jak to bude dál :)))
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    KAVEN: Ten se jenom nevešel do záběru... hrnečků je tu momentálně šest.
    KAVEN
    KAVEN --- ---
    BRAMBOREENA: Vidím tam hrníčky s nahnědlými zbytky vazké usazeniny, ale jsou jen tři. Znamená to že na yantrün jsi ještě nepřešla?
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    Nejsou houby, ze zoufalství se fetujou kokina.
    A já bojuju s houbovejma zombiema... jediná akční scéna v celé knize, a mě to tak krutě nebaví, že ji snad outsourcuju a najdu si na to nějakého autora české akční drsné školy, ten si ji třeba napíše s chutí... ;) Jdu si taky pro čokoládu... mám houbovou, už rok si ji šetřím pro chvíle nejvyšší nouze...

    DRAGON
    DRAGON --- ---
    copak se to tu řeší? myceliální makronky? :)
    EDERA
    EDERA --- ---
    SHADOWALKER: Klidně převezmu. A navíc by to byla záminka se s Tebou vidět.:-)
    SHADOWALKER
    SHADOWALKER --- ---
    GENTIANA, EDERA: Kdybych se tedy mohla přidat s dvěma? Furt to tu někdo vynáší do nebes... A pokud by Edera byla ochotna mi je převzít, nevím, jak budu v neděli stíhat.
    EDERA
    EDERA --- ---
    GENTIANA: Čokodortíčky s mořskou solí, tři a půjdu pro ně lán světa. Strašnice jsou to nejmenší.
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    EDERA: fajn, kolik, čeho, kde to seženu a přijedeš si pro to v neděli večer někam ku Strašnicím?
    EDERA
    EDERA --- ---
    GENTIANA: Aspoň jeden!
    Onehdá jsem byla v Brně, nějaké jsme sehnali, ale nebylo jich dost.
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    V neděli pojedu z Brna do Prahe, kdože chtěl nějaké ty dortíčky?
    GROBENIUS
    GROBENIUS --- ---
    FIFI: Ahoj Milado,
    v tiskárně asi potřebují plánovat a já jim řekl, aby mi to vytiskli, dokud ještě berete před Vánoci knihy do prodeje.
    Do kdy to asi bude?
    Zdeněk
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    DRAGON: hmm, ale v případě ebooku to moc nepřipadá v úvahu :-)
    KAVEN
    KAVEN --- ---
    BRAMBOREENA: Je to jasný, odtud vzejde ta část civilizace, která přečká do 26. století.

    No a my bychom měli tuto ulici pečlivě sledovat. Až bude přejmována na "Össenská - lodní", bude to znamení že ONI začínají mít navrch.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam