• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BRAMBOREENAMycelium -- Nejdůležitější věci se odehrají vskrytu...
    Auditko věnované sci-fi sérii Mycelium. Vesmír, psychotronika, náboženství, lidské oběti - a mimozemské houby.

    Planeta Össe. Svět po tisíce let neměnný... a po tisíce let svázaný s vesmírem. Z Össe pocházejí myceliální technologie i nadsvětelné Lodě, bez kterých by se Země neobešla. Jenže zatímco pozemská civilizace vítězně proniká do vesmíru, Össe jí stojí za zády.

    Co je to vůbec to Mycelium? Nejlépe podívat se na webové stránky projektu. Tam jsou všechny informace o knize (anotace, ukázky, ohlasy, trailer...).

    A dá se to někde opatřit? Třeba tady: Internetové knihkupectví Kosmas (odkaz vede přímo na záznam o knize). Další díly a formáty (včetně audioknihy) nejlépe přes mycelium.argenite.org/page-koupit (affiliate u Kosmasu, takže z každého nákupu dostane autorka pár desetníků navíc, a to se všem vyplatí!)

    A co Facebook? Nyx je přece lepší!!! Ale budiž, kdyby náhodou měli vášniví vyznavači Knihy tisíce tváří absťák, mohou navštívit tamní stránku autorky Mycelia alias Bramborýny – Legendy o argenitu na Facebooku nebo semeniště všeho mimozemského zla, doupě zlovolné Církve Akkütlixovy tamtéž.

    A co takhle spoilery? Lze použít tag, který schová odstavec pod bílou mlhu, pod kterou lze nahlédnout, když se text vezme do bloku nebo se na něj klikne:

    tajné odhalení
    – a díky tomu ti, kteří další díl ještě nečetli, nepřijdou o překvapení. Bílá mlha vznikne, když se použijí kódy
    <div class="spoiler"> tajné odhalení </div>

    Geekovské okénko
    Generátor slov v össeinu, který skvěle vymyslel a naprogramoval KAVEN. Církev Akkütlixova děkuje a OneHotBook se velmi těší! :)
    Tabulka a graf postupu psaní (2019–21)
    rozbalit záhlaví
    RICARDERON
    RICARDERON --- ---
    GENTIANA: Ano, je to ta scéna, kterou Vilma napsala před 15 lety. Ale aby ji mohla odevzdat, musí napsat, co se dělo mezi ní a posledním vyšlým dílem. Jinak pro zájemce mohu ubezpečit, že to, co zatím napsané má, je skvělé čtení.
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    RICARDERON: byl konec nejak definovan?
    RICARDERON
    RICARDERON --- ---
    Oficiální vyjádření: Dokončení Mycelia vyjde, až autorka odevzdá jeho konec.
    A to je konec oficiálního vyjádření.
    RICARDERON
    RICARDERON --- ---
    LADY_MYSKA: 2021.
    KAVEN
    KAVEN --- ---
    NEVADA_: Tak já bych řekl, že když řeší Alexe Greye v sedmičce, tak neopravuje šestku.

    LADY_MYSKA: Heretik! Na oltář s ní!
    LADY_MYSKA
    LADY_MYSKA --- ---
    NEVADA_: a psalo se opravdu o zari 2019 a nebo zari 2020?
    NEVADA_
    NEVADA_ --- ---
    KAVEN: Sorry, v destrukcích různých teorií si libuju :)
    BRAMBOREENA zmínila, že = venku v září, pokud se nikde nic nezadrhne a k rukopisu nebudou zásadní výhrady. Od té doby se pokud vím nikdo povolaný k září nevyjádřil.
    KAVEN
    KAVEN --- ---
    NEVADA_: Já jsem zaznamenal že o tom mluvila Bramboreena. To je docela oficiální, ne? Nenič mi iluze, upínám se k tomu celé prázdniny :-)
    NEVADA_
    NEVADA_ --- ---
    (Líbí se mi, jak se tady upínáte k září, ale přitom jsem zatím nikde nezaznamenala oficiálně, že to v září opravdu vyjde.)
    JONY
    JONY --- ---
    Hela srandičky stranou, září se sice blíží, ale jaké je oficiální vyjádření autorky k dalšímu materiálu z Mycelia universa? Já teda pevně doufám, že zářím to nekončí (a je mi šumák, jestli Argo o další knihu už nemá zájem).
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    KAVEN: Mrtvý misionář, na hovno misionář :)
    KAVEN
    KAVEN --- ---
    Uvědomujete si že to září je pořád blíž a blíž?
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    KAVEN: To je něco jako varianty přezdívky "Kaven" :D
    JANADVORACKOVA
    JANADVORACKOVA --- ---
    RICARDERON: Je na tom něco na způsob filtru vnímání :). Existuje to, ale většina lidí to zatím nevidí.
    NEVADA_
    NEVADA_ --- ---
    RICARDERON: Neexistuje, ale mohl by!
    IDLE
    IDLE --- ---
    KAVEN: Anebo udělá, ale jen jednou.
    KAVEN
    KAVEN --- ---
    Aaaa, pardon Alex Grey, ne Gray. Pokud vím tak obě varianty jsou v angličtině přípustné, no ale komolit jména bych neměl. Jak známo, to je něco, co zdejší komunita NIKDY NEDĚLÁ.
    KAVEN
    KAVEN --- ---
    BRAMBOREENA: Bohužel pochybuju že by Alex Gray s takovým přístupem ke světu vystudoval postgraduál na katedře össeistiky. V 21 letech zvažoval sebevraždu ... jako student össeistiky by nic nezvažoval a rovnou to udělal. Při modlení se k Akkütlixovi na nic lepšího nemůže přijít.
    ELHO_CID
    ELHO_CID --- ---
    RICARDERON: Ty se starej o šestý díl. Sedmý, osmý, nedokončené příběhy a knihu ztracených pověstí prostě už vydá někdo jiný.
    SARGO
    SARGO --- ---
    RICARDERON: :-D :-D Eeee... 6B? :-D
    RICARDERON
    RICARDERON --- ---
    BRAMBOREENA: Já bych rád podoknul, že nic jako sedmý díl neexistuje.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam