• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BRAMBOREENAMycelium -- Nejdůležitější věci se odehrají vskrytu...
    RICARDERON
    RICARDERON --- ---
    BRAMBOREENA: Ale čí ten blud je, he?
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    RICARDERON: Harald je taky stiženej optimistickým bludem.
    RICARDERON
    RICARDERON --- ---
    HARALD: kdyby ses zeptal, jestli to máš dělat, byli bychom ti odpověděli.:)
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    No ono je to s těma románama jako s řekou: člověk je tam nahoře u pramene, vidí, jak to zhruba vypadá na horním toku, udělá nějakou (na základě tohoto pozorování možná i celkem realistickou) aproximaci, kdy se to jako celé dohrabe k moři... jenže nedojde mu, že pak na konci bude nížina a z bystřiny se stane deset kilometrů široká delta se spoustou mokřadů. No nicméně mám holínky a lopatu a zarytě se prohrabávám. Jsem osoba celoživotně postižená optimistickým bludem, takže už patnáct let věřím, že to bude hotové příští týden. Krk bych na to dala!
    HARALD
    HARALD --- ---
    MOUNTBATTEN: Není možné. Čtu Mycellium už ptřetí, abych mohl v půlce září plynule navázat šestým dílem.

    A teda musím ocenit drobnosti, kterých jsem si dřív nemohl všimnout. Zejména drobných odkazů na budoucí zápletky, které Vilma házela už do prvního a druhého dílu. ❤️
    KAVEN
    KAVEN --- ---
    MOUNTBATTEN: Ááááále, Kosmas tam vždycky má nějaká provizorní data, to není nic rozhodujícího.
    MOUNTBATTEN
    MOUNTBATTEN --- ---
    KAVEN: se tady upinate k zari....ale Kosmas ma jasni, ze zari to nebude... https://m.kosmas.cz/knihy/226662/mycelium-vi-vrstva-ticha/ :-D
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    RICARDERON: A jejda.
    RICARDERON
    RICARDERON --- ---
    GENTIANA: Ale jistě, takových scén je celá řada (ne moc dlouhá, nepředstavujte si frontu na toaleťák za bolševika, ale spíš tak jako řádek mrkve na záhonku domácího typu) a tvoří jakousi pomyslnou kostru (no kostru - pár kostí dinosaura, co se podařilo vykopat) příběhu, což Vilmu zmátlo již před lety natolik, že nabízela Mycelium ve vydavatelstvích jako hotovou věc, která bude do dvou let celá na pultech.:)
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    RICARDERON: To byla ta scéna na pláži ve 3. díle, ne?
    RICARDERON
    RICARDERON --- ---
    XCHAOS: No, to já jsem daleko skromnější po těch letech. Já chci prozatím jen konec. Pak ať si to bují, jak chce.:)
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    RICARDERON: no ale kdo by to chtěl ukončovat definitivně? :-) Chceme ještě prequel a sexel heptalogie! :-)
    RICARDERON
    RICARDERON --- ---
    GENTIANA: Ano, je to ta scéna, kterou Vilma napsala před 15 lety. Ale aby ji mohla odevzdat, musí napsat, co se dělo mezi ní a posledním vyšlým dílem. Jinak pro zájemce mohu ubezpečit, že to, co zatím napsané má, je skvělé čtení.
    VANEK
    VANEK --- ---
    NEVADA_: Já jsem vyrozuměl, že poslední Vilmino oficiální vyjádření z apríla už spíše neplatí, ale bylo to neoficiálně, nepísemně a před nemalým časem, takže můžu i být zcela mimo, raději se nebudu zabrušovat a půjdu někam v tichosti ubíjet čas a koťátka.
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    RICARDERON: byl konec nejak definovan?
    RICARDERON
    RICARDERON --- ---
    Oficiální vyjádření: Dokončení Mycelia vyjde, až autorka odevzdá jeho konec.
    A to je konec oficiálního vyjádření.
    RICARDERON
    RICARDERON --- ---
    LADY_MYSKA: 2021.
    KAVEN
    KAVEN --- ---
    NEVADA_: Tak já bych řekl, že když řeší Alexe Greye v sedmičce, tak neopravuje šestku.

    LADY_MYSKA: Heretik! Na oltář s ní!
    LADY_MYSKA
    LADY_MYSKA --- ---
    NEVADA_: a psalo se opravdu o zari 2019 a nebo zari 2020?
    NEVADA_
    NEVADA_ --- ---
    KAVEN: Sorry, v destrukcích různých teorií si libuju :)
    BRAMBOREENA zmínila, že = venku v září, pokud se nikde nic nezadrhne a k rukopisu nebudou zásadní výhrady. Od té doby se pokud vím nikdo povolaný k září nevyjádřil.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam