• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BRAMBOREENAMycelium -- Nejdůležitější věci se odehrají vskrytu...
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    ELEKTRABEL: je fakt, že já samozřejmě zkoušel srovnávat jednotlivé prvky pětice s existujícími rekreačními drogami (i když mám samozřejmě omezené a trochu spefické zkušenosti). Docela by mi zajímalo, jaké asociace to vyvolalo v ostatních čtenářích... (nejjednoznačnější se mi zdál Laëgühr jako nějaký stimulant, tam se ostatně slangové označení "ice" myslím používá...)
    ELEKTRABEL
    ELEKTRABEL --- ---
    XCHAOS: To psychoaktivní drogy asi jsou, tak to sedí! :D
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    ELEKTRABEL: je to příliš psychicky náročné :-)
    FERRYH
    FERRYH --- ---
    KAVEN: jinak neboj, pokud bych prekrocil caru, tak Vilma me zna dlouho a osobne ... a pekne by me sjela ci dokonce nakopala... :) takze si myslim ze jsem ji jen trosku poskadlil... a trosku zas ulehcil... :)) jinak bych mel uz bolavej zadek od kopancu... :))
    KAVEN
    KAVEN --- ---
    FERRYH: Stydím se, roztrhávám si roucho a na hlavu si sypu popel
    FERRYH
    FERRYH --- ---
    jo ta Luna a hned ve dvou antologiich na xtrance ...a jinde urcite take:
    12 nesmrtelných: Tucet netuctových povídek
    Hvězdy české sci-fi
    proto jsem psal ze jsou jen lini hledat :)
    JONY
    JONY --- ---
    btw to s tou inspirací počítačovými hrami bych raději teda moc nevytahoval. Aby to neskončilo tak, že si čtenář koupí za plnou cenu knihu, která bude jen vazba a první kapitola a následně si bude moci dokupovávat po stránkách pokračování. Tímto směrem přátelé prosím ne :)
    KAVEN
    KAVEN --- ---
    FERRYH: I ta Luna? Jestli jo, tak jsem to asi propásnul a omlouvám se.
    FERRYH
    FERRYH --- ---
    KAVEN: ale ano, bylo to ke stazeni volne... vzdyt jsem to psal:
    FERRYH:
    KAVEN
    KAVEN --- ---
    RIP: Nojo, ale když ty vyšší složky pětice se teď tak špatně shánějí!

    ELEKTRABEL: BTW teďka jsem pustil Ökrë dceři (13 let). Asi v půlce mi začala zatínat ruce do ramene, a na konci prohlásila že to bylo "příliš psychicky náročné". A to Mycelium nečetla, takže to nemohlo vyvolávat intenzivní vzpomínky na oblíbené události v knize :-)
    RIP
    RIP --- ---
    KAVEN: To máš určitě pravdu, nějak automaticky jsem předpokládal, že půjde o snahu zachytit celé dílo. Než zachycovat selektivně jen drogy, to je už jednodušší se rovnou sjet :-)
    FERRYH
    FERRYH --- ---
    ELEKTRABEL: BRAMBOREENA:
    Neal Asher tu hudbu ke svym kniham propaguje primo na strankach svejch knih, jak ebooku, tak papirovek a to dokonce i v prekladovejch vydanich - vypada to pak takto (cz vydani e-booku - nekde na seste strance tesne pred zacatkem knizky a po podekovanich a venovani...)
    "Skladatel Steve Buick vytvořil album originální hudby inspirované Strojem na nekonečno. Tato doprovodná hudbu byla zkomponovaná, aby zesílila čtenářský zážitek a vy si ji vychutnávali při čtení této knihy. Steve Buick v ní používá dlouhé, velice temné vrstvy zvukové palety – skvěle vystihující atmosféru příběhu – kterými knize dodává další rozměr, aniž by čtenáře rušil od akce. Hudba může doprovázet kteroukoliv část knihy a je k mání jako mp3 album na Amazonu, iTunes a v jiných internetových obchodech po celém světě. Vyhledejte si prosím ‚Original Music for Neal Asher Infinity Machine‘ a více můžete nalézt také na www.evokescape.com."

    zminil se o tom take na svem autorskem blogu ... ale na Personal webu Ashera uz jsme i toho nikde nevsiml (mozna jen v novinkach kdysi a uteklo mi to...) specialni menu tam na to nevidim...

    ... to jen jako navod jak by se to mozna taky dalo... ;O)
    mimochodem ac dost temnej ambient ten Evokescape k Asherovi tak cte se u toho ta knizka moc dobre...
    ty tve tracky, Elektrabele nekdy k Vilminym knizkam zkusim... uvidim... :))
    VANEK
    VANEK --- ---
    BRAMBOREENA: Tak už:
    Mycelium má soundtrack. Konec zatím ještě ne - ale už to bude! — Nakladatelství Argo
    https://argo.cz/mycelium-ma-soundtrack-konec-zatim-jeste-ne-ale-uz-to-bude/

    V Argu zaspali a na https://facebook.com/argo.cz/posts/10156792941801917 to dali teprv před chvílí, takže diskuse žádná.
    KAVEN
    KAVEN --- ---
    RIP: Tak ale zase pokud to má zachytit působení drog, tak to je jenom monumentální. Tu přízemní stránku k tomu přidávají Lucasovy poznámky, a to už je zase něco jiného.
    ELEKTRABEL
    ELEKTRABEL --- ---
    ARGANNAH: Děkuji!
    ARGANNAH
    ARGANNAH --- ---
    ELEKTRABEL: Tyjo, pěkný je to. Teď jsem to tu sjela dvakrát za sebou. :)
    ELEKTRABEL
    ELEKTRABEL --- ---
    RIP: Děkuji za hodocení. Na doporučení budu myslet u tvorby 7. ;)
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    ELEKTRABEL: Já jsem trubka, odkaz jsem přehlídla. No tak jo, teď je to na Ricarderonovi, ten je tu za Argo.
    ELEKTRABEL
    ELEKTRABEL --- ---
    BRAMBOREENA: Do blogu i knihy odkaz, který jsem tu dal, prosím. A do blogu zmínku, že budou následovat ještě dvě skladby až knihy vyjdou. Šlo by to?
    RIP
    RIP --- ---
    ELEKTRABEL: Pěkné, místy mi to barvou připomínalo
    You (album, Gong) – Wikipedie
    https://cs.wikipedia.org/wiki/You_(album,_Gong)
    Jen mám dojem, že to je oproti předloze až moc monolitně monumentální. Vilmin text kromě mnoha jiných předností pracuje s tím, že ty velké věci kontrapunkticky shodí něčím posměšným nebo přízemním. A i tady by tomu možná prospělo, kdyby tam občas krátce zavřískl nějaký vulgární šraml nebo šantán nebo co já vím :-) Ale to je čistě můj osobní názor, nic mi do toho není a ani odborně nemám gebír do toho kecat :-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam