• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BRAMBOREENAMycelium -- Nejdůležitější věci se odehrají vskrytu...
    Auditko věnované sci-fi sérii Mycelium. Vesmír, psychotronika, náboženství, lidské oběti - a mimozemské houby.

    Planeta Össe. Svět po tisíce let neměnný... a po tisíce let svázaný s vesmírem. Z Össe pocházejí myceliální technologie i nadsvětelné Lodě, bez kterých by se Země neobešla. Jenže zatímco pozemská civilizace vítězně proniká do vesmíru, Össe jí stojí za zády.

    Co je to vůbec to Mycelium? Nejlépe podívat se na webové stránky projektu. Tam jsou všechny informace o knize (anotace, ukázky, ohlasy, trailer...).

    A dá se to někde opatřit? Třeba tady: Internetové knihkupectví Kosmas (odkaz vede přímo na záznam o knize). Další díly a formáty (včetně audioknihy) nejlépe přes mycelium.argenite.org/page-koupit (affiliate u Kosmasu, takže z každého nákupu dostane autorka pár desetníků navíc, a to se všem vyplatí!)

    A co Facebook? Nyx je přece lepší!!! Ale budiž, kdyby náhodou měli vášniví vyznavači Knihy tisíce tváří absťák, mohou navštívit tamní stránku autorky Mycelia alias Bramborýny – Legendy o argenitu na Facebooku nebo semeniště všeho mimozemského zla, doupě zlovolné Církve Akkütlixovy tamtéž.

    A co takhle spoilery? Lze použít tag, který schová odstavec pod bílou mlhu, pod kterou lze nahlédnout, když se text vezme do bloku nebo se na něj klikne:

    tajné odhalení
    – a díky tomu ti, kteří další díl ještě nečetli, nepřijdou o překvapení. Bílá mlha vznikne, když se použijí kódy
    <div class="spoiler"> tajné odhalení </div>

    Geekovské okénko
    Generátor slov v össeinu, který skvěle vymyslel a naprogramoval KAVEN. Církev Akkütlixova děkuje a OneHotBook se velmi těší! :)
    Tabulka a graf postupu psaní (2019–21)
    rozbalit záhlaví
    SOMBRA
    SOMBRA --- ---
    JULIANNE: od sdílení máš ku pomoci nás ostatní :) už jsem článkem také lehce "tapetovala" internety ;)
    JULIANNE
    JULIANNE --- ---
    RIP: Jo, to jsem chtěla nasdílet a nestihla (půl jedné v noci, dopsán článek pro Živel, zatímco dítě spí, a zbývá všude uklidit, ideálně napsat kus románu, sprcha, pravděpodobně někdy během toho kojit...). Díky.
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    RIP: To jsem netušila, díky za info :) (A díky ID JULIANNE, že tam Mycelium zahrnula!)

    Jinak momentální skóre: 570 ns (ale fakticky bylo nově napsáno víc, protože celé staré kusy vyhazuju, bo se mi už nelíbí). Mám tady záchvaty totálně manického nadšení, protože se to krásně do sebe skládá a baví mě to a mám z toho radost a připadá mi, že si to celé sedlo ještě líp, než jsem doufala; a do toho se ovšem mísí hrůza a depka, protože z Arga už mi fakt nadávaj. Já to nedělám schválně. Nedokážu to urychlit. Zabte mě někdo! Jsem ten nejbídnější červ na Zemi, neschopnej a strašnej! Rozum samozřejmě ví, že fázi manickou a depresivní je třeba zprůměrovat a pravda bude někde uprostřed: snad to dosmolím a snad to bude aspoň nějak zhruba použitelné.

    KAVEN: Třesou se jak osiky.
    KAVEN
    KAVEN --- ---
    RIP: Už se určitě jen třesou až to budou překládat. Vilma by to měla co nejdřív dopsat.

    Na tom článku se mi líbí, že Aš~šáda zodpovědně napsali s háčkama a čárkama, ale stejně mu upřeli tu vlnovku. Marná práce, ta vlnovka se nějak ne a ne uchytit.
    RIP
    RIP --- ---
    Discover The Old Continent: Ninety Remarkable European Speculative Books From The Last Decade | File 770
    http://file770.com/...bclid=IwAR1jTJEFPpl7sLf6iCydnn7-h2FjCbbUZTVOgKMCdxb3FbdVl_qQo-LQPZI#more-57997

    (Doputovalo ke mně přes FB francouzské bohemistky Eurydice Antolinové, a než jsem se vzpamatoval a dal jsem místo překladu vzkřísit originál, asi pět vteřin jsem bezmocně zíral na komentář:
    Na vrcholu českého výběru: Podhoubí!
    (V originálu: En tête de la sélection tchèque : Mycelium!)
    VANEK
    VANEK --- ---
    KAVEN: Sakryš, nějak jsem si v roztržitosti napřed myslel, že jsem u GRRM; počet knih seděl, první jméno vlastně taky, až to druhé a okolnosti mi začly vrtat hlavou.
    KAVEN
    KAVEN --- ---
    JONY:

    Umře na konci čtvrté knihy, a zabije ho Lucas při soukromém setkání, kde se mu psychotronika jako obvykle vymkne z rukou. Veřejně se to ale provalí až v páté knize.

    DRAGON
    DRAGON --- ---
    JONY: aha, já tu byl přes nyxdroid a ten to zobrazil normálně, promiň
    JONY
    JONY --- ---
    DRAGON: je to ve spoiler okénku
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    psát prosím do spoiler okénka, někteří nemusejí mít ještě dotčeno, díky
    JONY
    JONY --- ---
    Nemám teď u sebe knížky, ale jak prosím

    zemře Roy a v které knize?

    DRAGON
    DRAGON --- ---
    E2E4: proč v tom vidím bradavku?
    E2E4
    E2E4 --- ---
    Houbas hnedy, paraziticka houba parazitujici na - jinych houbach. Do Petice jeste 3 druhy chybi..

    DRAGON
    DRAGON --- ---
    "Nedíváte se na obří glazovaný dort, ale na Rostoucí pavilon, který byl vytvořen z myceliových panelů pro Dutch Design Week. Panely z rostoucích hub jsou umístěny na dřevěném rámu a pokryté organickou těsnící hmotou podle Incké (!) technologie. Podlaha je zhotovená z lisovaného rákosí a vnitřní a vnější lavičky jsou vyrobeny ze zemědělského odpadu, celkově se jedná čistou ekologicky šetrnou strukturu."



    The Growing Pavilion is a mycelium pop-up performance space
    https://www.dezeen.com/2019/10/29/growing-pavilion-mycelium-dutch-design-week/

    MEANKITTY11
    MEANKITTY11 --- ---
    BRAMBOREENA: Místní univerzita měla v 70. letech "školní" hlenku, která bydlela poblíž jednoho z výměníků klimatizace, a přesouvala se podle toho, kde jí odkapávala nejlepší kondenzace.
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    BRAMBOREENA: česky myslím hlenka. jo, no víceméně řeší podobné problémy, které by dokázal řešit konečný automat, pokud vím :-)
    KAVEN
    KAVEN --- ---
    BRAMBOREENA: On jen tváří že se učí, ve skutečnosti při testech pokaždé opisuje z taháku ...
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    GENTIANA: Prototaxites formed large trunk-like structures up to 1 metre (3 ft) wide, reaching 8 metres (26 ft) in height....Recent discovery of what are likely algal symbionts would make it a lichen, rather than a fungus.

    To je fakt sci-fi organismus jak hrom... obří stromové lišejníky zní jako slušně odolná sci-fi kulisa. Dík za rozšíření obzorů :-)
    HARALD
    HARALD --- ---
    Barcaeniho oko. :)



    SHEALA
    SHEALA --- ---
    BOB_GALLOWS: dík za připomenutí Perthün pride...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam