• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BRAMBOREENAMycelium -- Nejdůležitější věci se odehrají vskrytu...
    FERRYH
    FERRYH --- ---
    KRYGLIK: https://www.knihydobrovsky.cz/mycelium-pad-do-temnot-612552
    Dobrovsky by ji podle vseho mel jeste nekde mit... zkus to ...
    KRYGLIK
    KRYGLIK --- ---
    Ahoj vespolek... shanim pro nasi knihovnu komplet Mycelium. Jiz jsem koupil dily 1,2,4,5. Ale chybi mi Pad do temnot (3. dil). Dle netu a pak obchodu je vyprodan :-\

    Nechcete jej nekdo prodat prosim? Diky :)
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    This Company Is Using Mushrooms To Reduce Plastic Waste - Slashdot
    https://science.slashdot.org/...1/17/2248250/this-company-is-using-mushrooms-to-reduce-plastic-waste
    E2E4
    E2E4 --- ---
    VANEK: tohle vypadá jako když jsou data v databázi v jiném kódování než v jakém si myslí že je WordPress (předpokládám že v editoru je to ok, že když napíšeš č tak tam č je, ale na vzniklém blogpostu je nesmysl?) jedno je ta proměnná wp_charset v konfiguraci WordPressu, druhé z mysql zjistitelné před show create table jmeno_tabulky, oboji by melo být UTF-8.

    pokud je to tenhle problém, potrebujou asi udělat něco jako tohle:

    Seeing Weird Characters On Your Blog? Here’s How To Fix Your WordPress Character Encoding (Latin1 to UTF8) - BlogPress
    https://theblogpress.com/...aracters-on-blog-how-to-fix-wordpress-character-encoding-latin1-to-utf8/

    veselá historka - v 90. letech se východoevropské kódování češtiny ve Windows lišilo od standardu ISO (používaného na Unixu/Linuxu) tak, že místo ž a š se nezobrazilo vůbec nic, ale ostatní české znaky včetně č byly úplně normální.. takže jsem si četl nějaký ceník mobilního operátora na Unixovém počítači, a stalo tam:

    SMS 3 Kč
    volání
    ve pičce 5 Kč/min
    mimo pičku 3 Kč/min

    VANEK
    VANEK --- ---
    STARE_CASY: Aha, a jaký západní jazyk ho používá? Joaha, Finové/Sámové, proto taky prošla össenština...
    KAVEN
    KAVEN --- ---
    VANEK: Jo, ještě jedna věc by mohla být vodítko - co se stane když nějaké to č nebo ě do stránky napíšeš? Co se zobrazí místo něj na webu? A zobrazí se to místo něj až na webu, nebo už v editoru?
    KAVEN
    KAVEN --- ---
    BRAMBOREENA: Tak dobře že to postupuje, jen aby to už někam postoupilo ... Na druhou stranu když se na to podívám z té lepší stránky, tak Tolkien těsně před vydáním Pána prstenů měnil nakladatelství a pak se zase vracel k tomu původnímu. To je dobře že neděláš, protože tím by se to celé ještě zpomalilo, a určitě by to ani nepřispělo k mezilidským vztahům.

    KAVEN
    KAVEN --- ---
    VANEK: Záleží na tom v čem to blbne. Webová stránka je v UTF8, tudíž by měla být schopná normálně zobrazit jakýkoli znak. Takže předpokládám, že máte v jiném kódování buď databázi, nebo ten textový editor v administraci, nebo prostě něco někde mezi tím. Znaková sada pro wordpress stránku se nastavuje ve wp-config.php pomocí define(‘DB_CHARSET’, ‘utf8’); Ale tím to asi nebude, to byste měli v jiném kódování i web.

    V nejhorším se dají všechny speciální znaky kódovat pomocí html entit, např š je "š". Tabulka je třeba tady: https://html.spec.whatwg.org/multipage/named-characters.html#named-character-references . Fakticky to ale obvykle nepíšeš přímo do textu, spíš ten editor v administraci ty znaky automaticky nahrazuje. Kdyby se vám povedlo to nahrazování někde zapnout, tak tím se problémy s kódováním obešly.
    STARE_CASY
    STARE_CASY --- ---
    VANEK: š je součástí normální západní sady, č a ě už nikoliv. Museli by mít rozšířenou sadu kódování písem.
    VANEK
    VANEK --- ---
    KAVEN: Píšou tam "2013–19" :) A někde se uvádí zvlášť (do)psaní a vydání :-)

    Jinak to tam s nima (permanentně) řeším: mají aktuální Wordpress, ale nějaké záhadné kódování, kde projde Š, ale ne Č ani Ě. Nevyzná se tu v tom někdo náhodou?
    SOMBRA
    SOMBRA --- ---
    JULIANNE: od sdílení máš ku pomoci nás ostatní :) už jsem článkem také lehce "tapetovala" internety ;)
    JULIANNE
    JULIANNE --- ---
    RIP: Jo, to jsem chtěla nasdílet a nestihla (půl jedné v noci, dopsán článek pro Živel, zatímco dítě spí, a zbývá všude uklidit, ideálně napsat kus románu, sprcha, pravděpodobně někdy během toho kojit...). Díky.
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    RIP: To jsem netušila, díky za info :) (A díky ID JULIANNE, že tam Mycelium zahrnula!)

    Jinak momentální skóre: 570 ns (ale fakticky bylo nově napsáno víc, protože celé staré kusy vyhazuju, bo se mi už nelíbí). Mám tady záchvaty totálně manického nadšení, protože se to krásně do sebe skládá a baví mě to a mám z toho radost a připadá mi, že si to celé sedlo ještě líp, než jsem doufala; a do toho se ovšem mísí hrůza a depka, protože z Arga už mi fakt nadávaj. Já to nedělám schválně. Nedokážu to urychlit. Zabte mě někdo! Jsem ten nejbídnější červ na Zemi, neschopnej a strašnej! Rozum samozřejmě ví, že fázi manickou a depresivní je třeba zprůměrovat a pravda bude někde uprostřed: snad to dosmolím a snad to bude aspoň nějak zhruba použitelné.

    KAVEN: Třesou se jak osiky.
    KAVEN
    KAVEN --- ---
    RIP: Už se určitě jen třesou až to budou překládat. Vilma by to měla co nejdřív dopsat.

    Na tom článku se mi líbí, že Aš~šáda zodpovědně napsali s háčkama a čárkama, ale stejně mu upřeli tu vlnovku. Marná práce, ta vlnovka se nějak ne a ne uchytit.
    RIP
    RIP --- ---
    Discover The Old Continent: Ninety Remarkable European Speculative Books From The Last Decade | File 770
    http://file770.com/...bclid=IwAR1jTJEFPpl7sLf6iCydnn7-h2FjCbbUZTVOgKMCdxb3FbdVl_qQo-LQPZI#more-57997

    (Doputovalo ke mně přes FB francouzské bohemistky Eurydice Antolinové, a než jsem se vzpamatoval a dal jsem místo překladu vzkřísit originál, asi pět vteřin jsem bezmocně zíral na komentář:
    Na vrcholu českého výběru: Podhoubí!
    (V originálu: En tête de la sélection tchèque : Mycelium!)
    VANEK
    VANEK --- ---
    KAVEN: Sakryš, nějak jsem si v roztržitosti napřed myslel, že jsem u GRRM; počet knih seděl, první jméno vlastně taky, až to druhé a okolnosti mi začly vrtat hlavou.
    KAVEN
    KAVEN --- ---
    JONY:

    Umře na konci čtvrté knihy, a zabije ho Lucas při soukromém setkání, kde se mu psychotronika jako obvykle vymkne z rukou. Veřejně se to ale provalí až v páté knize.

    DRAGON
    DRAGON --- ---
    JONY: aha, já tu byl přes nyxdroid a ten to zobrazil normálně, promiň
    JONY
    JONY --- ---
    DRAGON: je to ve spoiler okénku
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    psát prosím do spoiler okénka, někteří nemusejí mít ještě dotčeno, díky
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam