BRAMBOREENA: Dobře to zvládej a koronaviru zdar! :-)
Mimochodem, moje dcera (13 let) teď začala psát. Začalo to slohovou prací, kterou nestihla ve škole dopsat, takže to pak dodělávala doma, rozvíjela, stránky v sešitě přibývaly, a teď jak mají volno tak pořád pokračuje. Je to tak na úrovni Dášenky křížené se spotřební literaturou pro puberťáky, ale jistou kvalitu to má. Takže z těchto příkladů se mi postupně vynořuje vize společnosti po konci epidemie ...
... výroba čehokoli je v troskách, funguje pouze produkce potravin a základních surovin. Dodavatelské vztahy byly zpřetrhány, fakticky není možné vyrobit nic komplikovanějšího než základní ruční nářadí. V zábavním průmyslu to vypadá bledě - kina zůstávají zavřená, protože lidé nemají dost peněz aby do nich chodili, a Holywood krachuje. Jakž takž se drží levná ochotnická divadla, a to je celé.
Z chaosu ovšem povstávají spisovatelé. Jejich spíše introvertní povahy přivítaly vynucenou karanténu. Namísto topení se v nudě ji vyplnili horečnatou činností. Díky neobvyklé dramatické situaci také navíc dostávají návaly inspirace, jaké v životě zažili málokdy. Jakmile můžou, zástupy jich přicházejí k nakladatelům a nabízejí jim díla nevídané kvality. Spotřebitelé jsou lační po jakékoli zábavě, a knihy nabízí nejlepší poměr cena/doba zábavy, takže nakupují jako diví. Nakladatelé bohatnou, a jsou ochotni nabízet stále větší honoráře. V důsledku toho bohatnou i spisovatelé, a stává se z nich společenská elita. Pořádají podpisové megaakce. Pořádají i věřejná předčítání, na kterých fanynky propadají hysterii a házejí na spisovatele spodní prádlo. Zájem o předčítání je takový, že potřebují soukromá letadla, aby to dokázaly všechno absolvovat. To dává potřebnou injekci průmyslu, a svět se zase vrací do svých původních kolejí. V samotném závěru se roky uzavřené Disneylandy proměňují na scifilandy, fantasylandy, červená knihovna landy atd. I Česká Republika jde s dobou, a na Vysočině (v půlce mezi Prahou a Brnem) zakládá Myceliumland, do kterého brzy začnou proudit davy fanoušků.