• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BRAMBOREENAMycelium -- Nejdůležitější věci se odehrají vskrytu...
    OMNISLASH
    OMNISLASH --- ---
    BRAMBOREENA: ja vim, ze neni hezke na takove veci upozornovat, ale jestli A / B znamena hotove stranky / stranky celkove.. mno.. neznamena to, ze se aktualne vydani spise o fous vzdaluje, nez o fous priblizuje? :D
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    BRAMBOREENA: Tak po dvaceti dnech stav palubní desky: 533/769. Plán na Velikonoce: aspoň třicet stránek vyškrtat. :D
    VANEK
    VANEK --- ---
    ZUZKAOU: Tady je pěkný akademický článek o významu housenice pro tibetskou ekonomiku.
    https://kramerius.lib.cas.cz/...-96e1-70cf1e3d9411?article=uuid:75011d3e-ef05-414d-a513-7aea7941eaaa
    MEANKITTY11
    MEANKITTY11 --- ---
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    MEANKITTY11: jako dimethyltryptamin?
    MEANKITTY11
    MEANKITTY11 --- ---
    ZUZKAOU: mám tu DMT k vaporizování. zrovna sem jdu s informací, že to chutná jako houby...
    E2E4
    E2E4 --- ---
    koukám že nějaký Star trek si to zjednodušil, a místo mimoprostoru používá přímo mycelium a jezdí to na spory nebo co?!

    3 Real-Life Inspirations For The 'Star Trek: Discovery' Spore Drive
    https://www.forbes.com/sites/linhanhcat/2019/03/19/star-trek-discovery-spore-drive/#5a2f6e73741f
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    RICARDERON: Knihu Zbytečné otázky v kriminalistice jsi četl? A včil koukej resuscitovat koťátko.
    RICARDERON
    RICARDERON --- ---
    KAVEN: George R. R. Martin taky sliboval...
    KAVEN
    KAVEN --- ---
    RICARDERON: Nedopsala, ale díky karanténě teď píše jako divá, a je plna optimismu.
    RICARDERON
    RICARDERON --- ---
    Ahoj, dlouho jsem tu nebyl a vidím 184 nových příspěvků. Nechce se mi tím probírat, tak se jen zeptám: už to dopsala?:)))
    VANEK
    VANEK --- ---
    VANEK
    VANEK --- ---
    KAVEN: To je wapka (ale W je německé, ne obouretné). Přijímání účinných látek tlakovou vodou bude nová móda až ve 26. století v Brazílii, kde dneska bere mládež alkohol rektálně ;)
    (V jaké SF to měli pistolové injekce, co nechaly na kůži jen otisk a ne dírku? Hmmm, asi Bujoldová, ale už si nevzpomenu ani, jak se to jmenovalo anglicky, natož česky…)

    Každopádně je to (všechno) pěkná myšlenka na doprovodný program na křest II. svazku 6. dílu* ;))

    * Něco jsem teď hledal v Lexikonu české literatury a inspirovalo mě to.
    MVEK
    MVEK --- ---
    ZUZKAOU: Dík za tip na chmeláky, ty mě zajímají, neboť mám rád čokoládové Chmelinky jako bonboniéru od firmy Carla, které jsou ale na mě moc neeko luxusně balené.
    KAVEN
    KAVEN --- ---
    ZUZKAOU: Ne, ne, takovéhle věci nejsou můj šálek čaje. Pro jistotu si na to dám pozor i až příště budu něco čistit vapkou :-)
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    KAVEN: jako původně se to vymyslelo na marihuanu, ale do části modelů se dají sypat libovolné a člověk inhaluje účinné látky a protože to je při nižších teplotách, tak bez dehtu a podobných radostí. Mám tohle a vlastně je to strašně zajímavé ochutnávat věci jako kouř.

    A pak jsou ty modely, do kterých se dávají nějaké hotové směsi rozpuštěné v čemsi nepěkném a z toho hynou puberťáci v USA...

    2019–20 vaping lung illness outbreak - Wikipedia
    https://en.wikipedia.org/wiki/2019%E2%80%9320_vaping_lung_illness_outbreak
    KAVEN
    KAVEN --- ---
    HARALD: No teda ... člověk se pořád učí.
    KAVEN
    KAVEN --- ---
    ZUZKAOU: Promiň mou neznalost, ale není "vapka" takový ten přístroj, který pod tlakem stříká vodu, což se používá na čištění různých povrchů? Dovedu si teda představit "vapování chmele" jako proces, kterým chmel odněkud definitvně odstraním, ale tak nějak instinktivně cítím, že to není ten význam co jsi měla na mysli.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam