• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BRAMBOREENAMycelium -- Nejdůležitější věci se odehrají vskrytu...
    Auditko věnované sci-fi sérii Mycelium. Vesmír, psychotronika, náboženství, lidské oběti - a mimozemské houby.

    Planeta Össe. Svět po tisíce let neměnný... a po tisíce let svázaný s vesmírem. Z Össe pocházejí myceliální technologie i nadsvětelné Lodě, bez kterých by se Země neobešla. Jenže zatímco pozemská civilizace vítězně proniká do vesmíru, Össe jí stojí za zády.

    Co je to vůbec to Mycelium? Nejlépe podívat se na webové stránky projektu. Tam jsou všechny informace o knize (anotace, ukázky, ohlasy, trailer...).

    A dá se to někde opatřit? Třeba tady: Internetové knihkupectví Kosmas (odkaz vede přímo na záznam o knize). Další díly a formáty (včetně audioknihy) nejlépe přes mycelium.argenite.org/page-koupit (affiliate u Kosmasu, takže z každého nákupu dostane autorka pár desetníků navíc, a to se všem vyplatí!)

    A co Facebook? Nyx je přece lepší!!! Ale budiž, kdyby náhodou měli vášniví vyznavači Knihy tisíce tváří absťák, mohou navštívit tamní stránku autorky Mycelia alias Bramborýny – Legendy o argenitu na Facebooku nebo semeniště všeho mimozemského zla, doupě zlovolné Církve Akkütlixovy tamtéž.

    A co takhle spoilery? Lze použít tag, který schová odstavec pod bílou mlhu, pod kterou lze nahlédnout, když se text vezme do bloku nebo se na něj klikne:

    tajné odhalení
    – a díky tomu ti, kteří další díl ještě nečetli, nepřijdou o překvapení. Bílá mlha vznikne, když se použijí kódy
    <div class="spoiler"> tajné odhalení </div>

    Geekovské okénko
    Generátor slov v össeinu, který skvěle vymyslel a naprogramoval KAVEN. Církev Akkütlixova děkuje a OneHotBook se velmi těší! :)
    Tabulka a graf postupu psaní (2019–21)
    rozbalit záhlaví
    E2E4
    E2E4 --- ---
    VANEK: asi nějaká jiná transkripce než Hildebrantovska prehlaskova.
    VANEK
    VANEK --- ---
    CORNHOLIO: Oh Šarūnas, why aren't thou Ssarünas?
    CORNHOLIO
    CORNHOLIO --- ---
    Jen si tu odložím, na co jsem narazil při hledání referencí na jiný projekt.

    The vertical mycelium park in London :: Future Architecture
    http://futurearchitectureplatform.org/projects/e7ff7417-a824-49b4-8f62-d14a610b29e7/
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    GROBENIUS:
    SARGO: matika je takové skryté Össenské náboženství našeho světa :-)
    GROBENIUS
    GROBENIUS --- ---
    SARGO:
    Matematická analýza (1) - prvá prednáška úvod - Zbyněk KUBÁČEK
    https://www.youtube.com/watch?v=raaGKGyBmyo&t=1177s
    SARGO
    SARGO --- ---
    BRAMBOREENA: Po včerejším domácím extempore nad učením, které skončilo zakázem všeho, co nesouvisí s udržením životních funkcí a matikou, jest mi pasáž o Uršule rajskou hudbou - a zbytek jen vtipnou omáčkou okolo. Promiň. Ale sdílené neštěstí se nějak snáší líp. :-D :-D
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    Tak se trochu bojím, že v novém Myceliu nás čeká méně psychotronických i jiných akčních space opera scén a více rodinného života hlavních hrdinů... :-)
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    JONY: jsem to zkusila obráceně - dceru nechat pobíhat a sama utýct a někam se zavřít - ale už mě našli... :D
    JONY
    JONY --- ---
    BRAMBOREENA: na dceru aplikovat osseanskou výchovu, někam ji na delší dobu zavřít a mezitím pěkně psát a psát
    BOB_GALLOWS
    BOB_GALLOWS --- ---
    ... A k tomu mladej Hildebrandt vyměnil houby za hulení, tak jsem zvědavej, čeho se v novém dílu dočkáme.

    CORNHOLIO
    CORNHOLIO --- ---
    BRAMBOREENA: Hele, já sám jsem zíral, ale kvůli téhle obálce si tu knížku vyprosila naše pětiletá Kája. Četli jsme to, k mému neutuchajícímu údivu to docela hltala, protože se jí podle jejích slov líbily ty "obláčkový obrázky". takže všechna čest Tomski & Polanski, jejich ilustrace evidentně fungují.
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    RICARDERON: ... aha, já myslela, že Vilma je ten citrónově žlutý povadlý prsatý útvar vlevo, co se mu roztéká sukně se vzorem monsterových listů a co mu papoušci kradou korále a vyzobávají mozek z bobtnající plynné hlavy, neb takto si přesně připadám (a taky zrovna píšu o rosolu, to se mi stává často)... a ona je tam dole ještě holčička!

    Ale ta obálka pro mě dostává ještě další děsivý smysl: ano, ten žlutý blob jsem tedy já, ale holčička je naše strašlivá dyslektická Uršula. Teď ve čtvrtletí se ukázalo, že neudělala spoustu úkolů do školy, i když tvrdila, že všechno má, všemu rozumí a všechno zvládá... takže už deset dní trávím tím, že ji co čtvrt hodiny kontroluju, aby dohnala resty a nevyrazili ji, a ona před mou mateřskou rosolovitou vlezlostí prchá a prchá... :( No moc jsem toho teď nenapsala, bohužel. To, že jsem si trochu času sobecky urvala předtím na začátku lockdownu, evidentně mělo svoji cenu, a to právě a přesně tuhle :( Na psaní došlo akorát včera: to měla narozeniny, tak jsem na ni mohla ječet o trochu míň. Ta obálka se mi nelíbí, ale je to parádní obrázek na psychoanalýzu, lepší než od Rorschacha.
    KAVEN
    KAVEN --- ---
    RICARDERON: To se povedlo :-)
    RICARDERON
    RICARDERON --- ---

    No potěš, u konkurence, kde Mycelieum nechtěli vydat, už vyšla kniha o tom, jak to Vilma nemůže dopsat!



    RIP
    RIP --- ---
    RICARDERON: Stejně riskuješ. Dosadí si místo Karasové všechna příjmení shodující se s názvy jiných ryb, porovná to s adresářem Advokátní komory - a má tě :-)
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    FERRYH: to je fakt.. nějakej zákon na ochranu čtenářů by teda asi existovat měl. To, co zažíváme při čekání na další díl, hraničí s vydíráním!
    FERRYH
    FERRYH --- ---
    :O)
    RICARDERON:
    jasne! zaloba ze hrozi vazna ujma na psyche ctenare z dlouheho cekani atd... a PODES SEDET! :O)
    (pak budes mit konecne cas a klid to dopsat... :O))
    RICARDERON
    RICARDERON --- ---
    Hele, začíná to bejt vážný. Na Mycelium přišel dneska dotaz z adresy judrkarasova@seznam.cz.
    Kvůli šťourovi Jr. jsem vyměnil příjmení za jiné, ale když už píšou i Judry, je zle. Vilmo, dopiš to.
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    Jejdamane :D Nedá se vymyslet fakt vůbec nic, všechno už tu je.
    Mno. V tom posledním dílu se řeší Hvězdovládci a celoplanetární ohrožení. A do toho přišla pandemie. Musím si dávat děsný pozor, abych tam prostě neopisovala, co vidím v novinách, jak to stojí a leží.
    KAVEN
    KAVEN --- ---
    E2E4:
    GENTIANA: Příčina neznámá, trvá 15min - 3h, vrací se to pravidelně, zastavují to injekce a dá se to léčit houbama. Sice jsem to neznal, ale je to jasný.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam