• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BRAMBOREENAMycelium -- Nejdůležitější věci se odehrají vskrytu...
    Auditko věnované sci-fi sérii Mycelium. Vesmír, psychotronika, náboženství, lidské oběti - a mimozemské houby.

    Planeta Össe. Svět po tisíce let neměnný... a po tisíce let svázaný s vesmírem. Z Össe pocházejí myceliální technologie i nadsvětelné Lodě, bez kterých by se Země neobešla. Jenže zatímco pozemská civilizace vítězně proniká do vesmíru, Össe jí stojí za zády.

    Co je to vůbec to Mycelium? Nejlépe podívat se na webové stránky projektu. Tam jsou všechny informace o knize (anotace, ukázky, ohlasy, trailer...).

    A dá se to někde opatřit? Třeba tady: Internetové knihkupectví Kosmas (odkaz vede přímo na záznam o knize). Další díly a formáty (včetně audioknihy) nejlépe přes mycelium.argenite.org/page-koupit (affiliate u Kosmasu, takže z každého nákupu dostane autorka pár desetníků navíc, a to se všem vyplatí!)

    A co Facebook? Nyx je přece lepší!!! Ale budiž, kdyby náhodou měli vášniví vyznavači Knihy tisíce tváří absťák, mohou navštívit tamní stránku autorky Mycelia alias Bramborýny – Legendy o argenitu na Facebooku nebo semeniště všeho mimozemského zla, doupě zlovolné Církve Akkütlixovy tamtéž.

    A co takhle spoilery? Lze použít tag, který schová odstavec pod bílou mlhu, pod kterou lze nahlédnout, když se text vezme do bloku nebo se na něj klikne:

    tajné odhalení
    – a díky tomu ti, kteří další díl ještě nečetli, nepřijdou o překvapení. Bílá mlha vznikne, když se použijí kódy
    <div class="spoiler"> tajné odhalení </div>

    Geekovské okénko
    Generátor slov v össeinu, který skvěle vymyslel a naprogramoval KAVEN. Církev Akkütlixova děkuje a OneHotBook se velmi těší! :)
    Tabulka a graf postupu psaní (2019–21)
    rozbalit záhlaví
    E2E4
    E2E4 --- ---
    E2E4: takže jediné skutečně kanonické jsou různé houbové zápaly plic

    Fungal pneumonia - Wikipedia
    https://en.wikipedia.org/wiki/Fungal_pneumonia
    E2E4
    E2E4 --- ---
    E2E4: a existuje nemoc zvaná "mushroom compost workers lung". pneumonotidu / respirační selhání způsobují spory actinomycet, což jsou ale taky bakterie.

    https://www.tandfonline.com/doi/abs/10.1080/1065657X.2004.10702180
    E2E4
    E2E4 --- ---
    TIL: mycoplasma

    ale i když to zní jako össenske houby používáne při plazmolyzovani, vskutecnosti bakterie.

    Info pro praktiky:
    Bacha, začínají mezi lidmi lítat mycoplasmy. V plicích a imunitnim systému tangovaných předtím covidem si přímo rochní a tyhle superinfekce jsou pak nebezpečné. Taky běžně vidíme systémové mykozy. Ten x-týdenní propad imunity po c19 je fakt veliký.

    https://twitter.com/Simmar_cz/status/1375257109852352513?s=19
    VANEK
    VANEK --- ---
    KAVEN: Třetí zahájí, až na podzim vyjde, abychom měli čas to všechno přečíst.
    KAVEN
    KAVEN --- ---
    BRAMBOREENA: No hlavně abys to stihla do konce lockdownu. Jinak kvůli tobě budou muset zahájit ještě třetí ...
    VANEK
    VANEK --- ---
    BRAMBOREENA: No prosím: 15 stránek hotových za poslední 2 dny, už jen 70 zbývá, to si každý snadno spočte ;)
    Do grafu jsem doplnil jen poslední stav, ať se ty tečky moc nehustí. (Predikce už vůbec nefunguje, jak promile dokončenosti stagnujou.)
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    Konec čtvrtletí. Začátek jara. Tomu bych fakt loni v létě nevěřila, že to touto dobou ještě pořád nebude. Stabilní vzdálenost "sedmdesát stránek od konce" pořád zůstává, i když je to jiných sedmdesát než dřív :( V únoru jsem si žádná čísla ani nepsala, protože, jak jsem tu zmiňovala, jsem zas rozvrtala kapitolu šestnáct a osmnáct a kdovíjakou ještě vpředu, ale tam už je to šťastně zalátané a všechno do sebe zapadlo a konečně se to zas posouvá vpřed, jsem ve dvacáté druhé. Já už ani nemám sílu se omlouvat. Jenom jsem chtěla dát vědět, že ještě na pár procent žiju a boj nevzdávám.
    19. 3. 2021 – 1095/1174
    23. 3. 2021 – 1101/1182
    26. 3. 2021 – 1108/1186
    28. 3. 2021 – 1123/1193
    ICE
    ICE --- ---

    //vecerni brouzdani galerkama...
    RIP
    RIP --- ---
    A já to řeknu. Já to normálně řeknu. Ty Francouzi to normálně od Kučerovskýho obšlehli a ještě mají tu drzost tvrdit, že to není Hmyzí bůh, ale nějaká potvora z Moorcocka. Haňba!
    https://scontent.fprg4-1.fna.fbcdn.net/...prg4-1.fna&oh=1d50be5acbcc1f3a7d033bd598cda4c7&oe=607CE932
    VANEK
    VANEK --- ---
    XCHAOS: "There’s No Ceiling to the Flexibility of Mycelium"!!! (3 díly se klidně dají roztáhnout na 8)
    Ale "Mycelium begins to decompose around 435 °F (225 °C), so a regular kitchen oven wouldn’t be completely out of the question", myslel jsem, že to je 451?
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    There’s A Fungus Among Us That Absorbs Sound And Does Much More | Hackaday
    https://hackaday.com/2021/03/15/theres-a-fungus-among-us-that-absorbs-sound-and-does-much-more/
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    BRAMBOREENA: sobí chcanky! Nevím, jestli prostě humot, nebo narážka na to, že muchomůrky se fetujou, ahem, filtrované.
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    JANADVORACKOVA: Stilton Cheese!!! :D
    JANADVORACKOVA
    JANADVORACKOVA --- ---
    Kdysi dávno jsem tu zjišťovala alternativy k pětici.
    "Ústav pro duševně vysmáté" nabízí další alternativu :):

    OMNISLASH
    OMNISLASH --- ---
    HELIUM: popravde, kdyz jsem to tam vcera zahlednul, myslel jsem v prvni chvili, ze jsem tady, v myceliu :D
    HELIUM
    HELIUM --- ---
    repost ze stipacich .. musel jsem

    GALE
    GALE --- ---
    Církev Akkütlixova se vydává do boje.

    Kniha Propletený život vás vezme do opomíjeného a zázračného světa hub a ukáže vám, že představují klíč k porozumění nejen planetě, na níž žijeme, ale i životu samotnému. Vydejte se na pouť, která vás změní k nepoznání.

    Merlin Sheldrake: Propletený život - Nakladatelství Kazda
    https://www.knihykazda.cz/...86&fbclid=IwAR2QNh71dyzrMxz7sAfclr_xUX5MBFd8mSyYhSOw-tUYDK_GVIdy8b9tdE0
    OMNISLASH
    OMNISLASH --- ---
    hlavne aby do vydani nezemreli "daberi" audio verze starim :(
    NEVADA_
    NEVADA_ --- ---
    Ořezávat, prosekávat, kácet! Já se osobně obávám, že konec už si nepřečtu. První polovina pátého dílu mě rozbředlostí dost výrazně nebavila, a i když to druhá polovina dost vytáhla zase nahoru, tak si z toho po čtyřech letech moc nepamatuju, ač obvykle s tímhle problémy nemívám. Zajímavé je, že z prvních tří dílů si vybavím asi víc, než ze zbylých dvou. Takže bych si asi potřebovala všech pět přečíst znovu, než se pustím do závěru. A bojím se, že se k tomu už neodhodlám.
    (Ale e-book si nejspíš tak jako tak koupím a budu doufat. Naděje umírá poslední.)
    UNREALONE
    UNREALONE --- ---
    VANEK: ještě bys tam mohl doplnit komplementární ukazatel
    pokud další díl vyjde podle odhadu a začnu číst dnes, musím přečíst X stránek / slov za den abych stihnul do vydání přečíst dosud vydané díly
    UNREALONE
    UNREALONE --- ---
    BRAMBOREENA: větve odřezávat, ale nepálit - vždycky se můžou hodit na "Na pomezí Eternaalu vol. 2" :-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam