• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BRAMBOREENAMycelium -- Nejdůležitější věci se odehrají vskrytu...
    WITTGENSTEIN
    WITTGENSTEIN --- ---
    BRAMBOREENA: Chceme slovníček. Do knihy určitě a nejvíc cool by byla verze onlinová, u které by člověk nejdřív zaškrtl, kolik má za sebou dílů, a podle toho by byly informace odstupňované.
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    Uaaaá... slovníček :(

    Celou dobu jsem se těšila, jak veledílo dopíšu a chvilku si jakože za odměnu budu hrát se všemožnými těmi serepetičkami a ocintky a dodatky - budou mapičky, slovníčky, reálie, blbůstky... no a teď tady už dva dny morduju výkladový slovník a tak mi to příšerně leze na nervy, že to snad zabalím a vykašlu se na to. Slovníček jsem kdysi měla, nějaký základ už existuje, ale jsou tam zastaralé informace a špatné formátování, tak to postupně procházím a čistím už jsem u písmene G - přičemž na konci souboru vzniká děsivě kynoucí seznam věcí, které tam nebyly zahrnuty, protože holt vyplynuly až z nově napsaného.

    Takže si říkám... chce vůbec někdo slovníček? Potřebuje svět, vesmír a vy zde přítomní mít v knize takovou pitomost? Ale zas na druhou stranu... když už jsem u toho G, to je pro nás optimisty už skoro na konci abecedy, že ano... když chybí tak maličko, tak to přece teď nevzdám...? :D

    Microsoft OneDrive - Access files anywhere. Create docs with free Office Online.
    https://1drv.ms/w/s!AuVdiftnloLhg8FqBdCUmicMPw1XNw?e=mpER6M
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    Opatřila jsem össenské houbové chipsy na případný křest, tam se můžeme všichni hromadně otrávit ;)
    KAVEN
    KAVEN --- ---
    IDLE: To záleží na možnostech nakladatelství.
    IDLE
    IDLE --- ---
    KAVEN: Jen šálkem? Vzorky čaje by nebyly?
    KAVEN
    KAVEN --- ---
    LADY_MYSKA: A collector's edition se šálkem na ossenský čaj ....
    LADY_MYSKA
    LADY_MYSKA --- ---
    BRAMBOREENA: opet se primlouvam, aby druhe vydani bylo v pevne vezbe
    JONY
    JONY --- ---
    Just One Dose of Magic Mushroom Compound Regrows Lost Brain Connections in Mice
    https://www.sciencealert.com/one-dose-of-psilocybin-regrows-lost-brain-connections-in-mice
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    BRAMBOREENA: máte to těsně s Katkou Tučkovou, ta už prej poslala Bílou Vodu do tiskárny, respektive se dušuje, že už do toho hrabat nebude. Hurá, hurá, hurá!
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    ROMI: Mawene a Eltail
    Omlouvam se vilme, spravne prepisy nevim, jak to ted uz jen posloucham :)
    KAVEN
    KAVEN --- ---
    ROMI: Lucas s Aš~šádem, to je právě to nejzajímavější. Každý z nich je obrovsky schopný, každý ve svém "oboru", společně by dokázali velké věci, dokonce mají i předpoklady spolupracovat, ale prostě to nedokážou. Jeden druhého nesnese, veškerá spolupráce rychle končí na lidských vlastnostech. Mně se tohle právě děsně líbí, je to realistické.
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    Když ono je to celé hlavně o tom, že se Aš-šád s Lucasem nemůžou domluvit, a na konci se doopravdy vysvětlí, proč nemůžou.
    ROMI
    ROMI --- ---
    ROMI: ne vlastne vsechny ne, veleknezka a samanka, nevzpomenu si na jmena, ty byly dobry :)
    ROMI
    ROMI --- ---
    ARGANNAH: me chovanim sraly vsechny zensky postavy i Kamele :) kdyz jsem to ted cetl znova, tak uplne na zacatku Lucase nesnasi a pak ho hned miluje :) je proste muj chlapskej mozek nedokaze pobrat ty jejich pochody :D vlastne me pak stve i Lucas s Asadem, ze si proste nepromluvej
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    BRAMBOREENA: je docela přiměřené očekávat, že Össeané při mučení na aiö používali i FM syntézu... celkem to zapadá do celkového hororového obrazu té civiliace :-)
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    KAVEN: Ajta krajta! Píšu si! :) Máš prvního bludišťáka!
    KAVEN
    KAVEN --- ---
    BRAMBOREENA: Tak já hlásím zásadní chybu. V jedničce, když se Pinky baví s Lucasem před čajovnou (nebo už v ní? teď nevím), tak vyslovuje surrö jako "suré" a ne jako "suró" .
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    BRAMBOREENA: bylo by dobré si nějak vyjasnit otázku ráhnové kosti :-) ale už si úplně nepamatuju, v čem tam ten rozpor vlastně byl. název samotný je cool...
    RICARDERON
    RICARDERON --- ---
    BRAMBOREENA: NE. :-)
    KAVEN
    KAVEN --- ---
    AVATAR: No, tak ve filmu to vždycky úplně žádoucí není. Chceš třeba výraznou melodii do úvodních titulků, ale nechceš ji když má jenom podmalovávat scénu. Silná melodie má tendenci na sebe strhávat pozornost, a to ne vždycky chceš. Jako hudební skladatel, co skládá čistě hudbu, to samozřejmě chce. Ale jakmile má ta hudba být součástí něčeho dalšího (filmu, hry), tak už to nemusí být dobře.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam