• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BRAMBOREENAMycelium -- Nejdůležitější věci se odehrají vskrytu...
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    KAVEN: napalm.
    FERRYH
    FERRYH --- ---
    KAVEN: ne bohuzel :O)
    KAVEN
    KAVEN --- ---
    FERRYH: To nám roste u domu, někdo to asi kdysi vysadil na zahrádku a nějak se to rozlezlo. Nemáš i nějaký návod jak se toho zbavit?
    FERRYH
    FERRYH --- ---
    SHEALA: ale jsou, i kdyz jen velice mirne jedovate a jako jahoda to nechutna. ;O)
    Jahodka indická ... urcite jsi ji nekde na zahradce a dvorcich potkala:
    https://zahradkaruvrok.cz/wp-content/uploads/2015/11/jahodka_indicka.jpg
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    RIP: no, ale aspoň napsal něco o rostlinách :) (škoda že neexistují jedovaté jahody)
    RIP
    RIP --- ---
    GENTIANA: Tak to nebereme, farmakolog se má jmenovat "doktor Pilulkin".
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    SHEALA: farmakolog. Ludek Jahodar. Narazila jsem na nej v nejakem platku v cekarne :)
    BALAENA
    BALAENA --- ---
    SHEALA: farmaceut
    Významné jubileum prof. RNDr. Luďka Jahodáře, CSc. | Farmaceutická fakulta UK
    https://www.faf.cuni.cz/Verejnost/Zpravy/2018/Vyznamne-jubileum-prof-Ludka-Jahodare/
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    GENTIANA: botaniky co se jmenuje jahodar? :)
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    SARRI: ja mam neco dvojmo. Trojku ne, tu jsem uz rozdala.
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    SHEALA: Rostliny zpusobujici otravy a nekolik dalsich knih od Jahodare. On Sam sebe ponekud vykrada, ale pambu potresce jeho, ja si zpestruju uceni.
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    SARRI: Ja to prece nechvalim:)
    SARRI
    SARRI --- ---
    KASUMI: To je furt dvojnásobek původní ceny, z které navíc autor nic nema
    SARRI
    SARRI --- ---
    jako wtf?! 1500!!
    Kadlečková - Mycelium 3 - Pád do temnot (2014)
    https://www.antikvariat-olomouc.cz/kadleckova-mycelium-3-pad-do-temnot-2014/
    SARRI
    SARRI --- ---
    BRAMBOREENA: posunul se plan s druhym vydanim knih nekam? Po druhem poslechu vsech audioknih jsem konecne zatouzila vlastnit knihy a precist si je a s hruzou jsem zjistila, ze treba prvni dil se prodava za 1000 a dvoujka nebo trojka snad neni k sehnani vubec. Stava se z tebe druhy Kulhanek? ;)
    RIP
    RIP --- ---
    Já jsem taky něco dočetl, ale na tohle mám jiné klubiki :-)))))))))))))
    MOUNTBATTEN
    MOUNTBATTEN --- ---
    SHEALA: já jsem teď dočetla Grishaverse (a masochisticky se pustila do Devátého spolku), ale hele, píšu to jako varování. Je to knížka pro náctiletý holky bych řekla (čtivé, ale dost předvídatelné)!
    CORNHOLIO
    CORNHOLIO --- ---
    Já jsem po letech dočetl Zábranovy deníky Celý život a ke konci jsem je tlačil už docela na sílu, jakkoliv jsou jako dokument doby a dění v tehdejší literární branži neocenitelné. Z fantastiky se podobně už druhý rok prokousávám Danielewskhého metatextovým horrorem House of Leaves v angličtině, což mi jde pomalu, baví mě to moc, ale nevím, jestli bych to dal, pokud bych to nebyl nucený dávkovat po kouskách (a tohle je zrovna věc, která bohužel ve čtečce nemůže fungovat). Jinak jsem v půlce Ligottiho Písní mrtvého snivce, které mi přijdou spíš tak nějak legračně afektované než že by fungovaly jako horrory a ta stylizace mě moc nebaví, přese všechen Lovecraftosvký patos, který mi jindy nevadí. Plus pracovně první dva díly Malazu, kde pořád čekám, kdy pochopím, proč je to tak uznávaná sága:)
    AVATAR
    AVATAR --- ---
    Ja ctu od Ilona Andrews serii Kate Daniels. Je to takova ta "holcici" sci-fi/fantasy, ale cte se to dobre, je to pekne vymyslenej svet a je to zabavne.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam