• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BRAMBOREENAMycelium -- Nejdůležitější věci se odehrají vskrytu...
    Auditko věnované sci-fi sérii Mycelium. Vesmír, psychotronika, náboženství, lidské oběti - a mimozemské houby.

    Planeta Össe. Svět po tisíce let neměnný... a po tisíce let svázaný s vesmírem. Z Össe pocházejí myceliální technologie i nadsvětelné Lodě, bez kterých by se Země neobešla. Jenže zatímco pozemská civilizace vítězně proniká do vesmíru, Össe jí stojí za zády.

    Co je to vůbec to Mycelium? Nejlépe podívat se na webové stránky projektu. Tam jsou všechny informace o knize (anotace, ukázky, ohlasy, trailer...).

    A dá se to někde opatřit? Třeba tady: Internetové knihkupectví Kosmas (odkaz vede přímo na záznam o knize). Další díly a formáty (včetně audioknihy) nejlépe přes mycelium.argenite.org/page-koupit (affiliate u Kosmasu, takže z každého nákupu dostane autorka pár desetníků navíc, a to se všem vyplatí!)

    A co Facebook? Nyx je přece lepší!!! Ale budiž, kdyby náhodou měli vášniví vyznavači Knihy tisíce tváří absťák, mohou navštívit tamní stránku autorky Mycelia alias Bramborýny – Legendy o argenitu na Facebooku nebo semeniště všeho mimozemského zla, doupě zlovolné Církve Akkütlixovy tamtéž.

    A co takhle spoilery? Lze použít tag, který schová odstavec pod bílou mlhu, pod kterou lze nahlédnout, když se text vezme do bloku nebo se na něj klikne:

    tajné odhalení
    – a díky tomu ti, kteří další díl ještě nečetli, nepřijdou o překvapení. Bílá mlha vznikne, když se použijí kódy
    <div class="spoiler"> tajné odhalení </div>

    Geekovské okénko
    Generátor slov v össeinu, který skvěle vymyslel a naprogramoval KAVEN. Církev Akkütlixova děkuje a OneHotBook se velmi těší! :)
    Tabulka a graf postupu psaní (2019–21)
    rozbalit záhlaví
    KAVEN
    KAVEN --- ---
    SARGO: No, ve skutečnosti jsme pár slovům výslovnost trochu změnili oproti audioverzi, protože to bylo příliš nekonzistentní. Ale to nikomu neříkej :-)
    SARGO
    SARGO --- ---
    Čtu si slovníček a říkám si, že jsem to ale chytrá, všechny výslovnosti vím správně, přímo mi zní v hlavě! ... úplně jak naposlouchané z audioverzí. :-D
    FERRYH
    FERRYH --- ---
    HA! to je ale blbe Vilmo! vis jak dopadl Jirasek! nikdo je necte... :O)))
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    BRAMBOREENA: kamarádka ti řekla, aby ses šla vycpat?
    KAVEN
    KAVEN --- ---
    BRAMBOREENA: No tak to ses rozhodně dostala do dobré společnosti!

    Mimochodem, úplnou náhodou jsem včera narazil na tuto recenzi z roku 2017: http://www.knizni-nekonecno.cz/mycellium-jantarove-oci/ . Zaujalo mě to především kvůli větě "Třeba i obyčejný slovníček těch mnoha nových pojmů by dost pomohl." Tak to vypadá, že aspoň jeden člověk mycelipedii ocení :-)
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    Kamarádka, která má dceru na Českolipské, mi přeposílá, že už je třeba mě usmrtit, vycpat a umístit na polici, protože Mycelium se stalo součástí "školního kánonu":
    Říjen 2021 .... ve znamení kánonu! | Gymnázium Českolipská
    https://www.ceskolipska.cz/novinky-106/rijen-2021--ve-znameni-kanonu-842
    JONY
    JONY --- ---
    Creepy Zombie Fungus Turns Insects Into Horny 'Necrophiles', Proving Nature Is Sick
    https://www.sciencealert.com/creepy-zombie-fungus-turns-insects-into-horny-necrophiliacs-proving-nature-is-sick
    SARGO
    SARGO --- ---
    KAVEN: To je super! :-D A ten výkřik na konci náhodou skvělý. To je můj oblíbený typ (výkřiku), neb tak začínají detektivky Agáty Christie :-D
    KAVEN
    KAVEN --- ---
    JONY: Přesně tak, ještě že máme doma žulou obloženou centrální místnost s pouty ...

    Jinak dcera se zase pozastavila nad tím, že ten Aš~šád ječí nějak moc jako ženská. Takže aby bylo jasno, ten, kdo ječí, není Aš~šád! Je to nějaká náhodná ženská. Aš~šád neječí, Aš~šád jedná.
    JONY
    JONY --- ---
    KAVEN: závěrečný křik je křik dcery po nasazení motivačních prostředků?
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    KAVEN: ... a na konci už se vraždí :D
    KAVEN
    KAVEN --- ---
    Tak vážení ... máme další myceliální animaci! https://www.youtube.com/watch?v=5mzs6jNuNCo .

    Trvalo to rok, ale koneckonců Vilma není jediná kdo si může dávat načas, žejo. Potýkal jsem se mimo jiné s klesající motivací dcery dále animovat :-) Z toho důvodu se obávám že to je taky animace poslední. Nicméně jsem úplnou náhodou sehnal naprosto profesionální namluvení Kamëlë, takže i když kvalita animace je ... no ... taková, jaká je, tak hlas Kamëlë jednoznačně úroveň zvedá.
    KAVEN
    KAVEN --- ---
    JONY: No, bylo by to hezké.
    JONY
    JONY --- ---
    Na obzoru je nová zbraň proti covidu. Jde o houbu, která roste běžně i u nás, hojně se vyskytuje na… • Zprávy / inStory.cz
    https://zpravy.instory.cz/zpravy/124-na-obzoru-je-nova-zbran-proti-covidu-jde-o-houbu-ktera-roste-bezne-i-u-nas-hojne-se-vyskytuje-na-brizach.html
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    Podíl hub na evoluci nejen u vašich oblíbených antropologů, ale už i u psychologů

    Frontiers | Psychedelics, Sociality, and Human Evolution | Psychology
    https://www.frontiersin.org/articles/10.3389/fpsyg.2021.729425/full
    NILLO
    NILLO --- ---
    Děkuji všem za reakce :) Projedu tedy poslední díl s důrazem na poslední kapitolu a jdu na věc :)
    FERRYH
    FERRYH --- ---
    BRAMBOREENA: to bys neudelala! ses prilis madam hodna! :O)
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    FERRYH: jakejpak spoiler. Všichni jsou mrtví, Dejve, všichni!
    FERRYH
    FERRYH --- ---
    WITTGENSTEIN: ...!!! hele ty POTVORO!! ja to jeste necetl ... ja cekam na to az to FAKT bude cele a budu to mit v ruce nebo ve ctecce...
    ...mas stesti, ze me spoiler nevadi a neuznavam ty hri na spoilovani a jejich zakazovani... :O))
    ale prece jen o tom kera postava zustane nebo nezustane ziva bych se dovedel az kdyz se tam doctu... prosim!! jinak si spoiliuj jak chces!!! :O)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam