• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BRAMBOREENAMycelium -- Nejdůležitější věci se odehrají vskrytu...
    GAARQ
    GAARQ --- ---
    když jde o nebezpečné a zákeřné houby, nemohu nevzpomenout legendární titulní zápasy muchomůrky s myší v kresleném edudantovi a francimorovi ;)

    napřzde
    Edudant a Francimor - Jsou doma
    https://www.youtube.com/watch?v=006w5uaTuAY
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    MOUNTBATTEN: nene, jenom konstatuju úspěch při hádání audioknihy :D

    Hraní houby je nebezpečné, to nedoporučuju. Stačila básnička, když byly děti malé, a navždy mě to poznamenalo :D

    Stojí stojí bedla
    ráda by si sedla
    a vzala si pletení
    noha už jí dřevění.
    MOUNTBATTEN
    MOUNTBATTEN --- ---
    BRAMBOREENA: Cooo?, jakože bude i ta divadelní hra?:-)))))) Já chci hrát houbu! :-D
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    (A MOUNTBATTEN taktéž, no jo vlastně)
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    RIP a KAVEN mají bludišťáka, ano, je to pro audioknihy. Pak jsem to přepsala do excelu, ale překlikávat mezi okny, neztratit se v kapitolách, udržet v hlavě počet opakování všech zúčastněných a ještě se trefit do správné buňky se ukázalo nad mé možnosti koordinace ruka-hlava-myš, takže papír to jistí :) Audiokniha ještě není ani ve fázi příprav, tohle je teprve předběžné mapování terénu, ale znamená to, že aspoň zatím neházejí paprskomet do karwilového lánu úplně... :)
    WITTGENSTEIN
    WITTGENSTEIN --- ---
    BRAMBOREENA: Konečně přehledná tabulka, kolikrát se dané postavy uchechtly?
    KAVEN
    KAVEN --- ---
    BRAMBOREENA: Rozpis osob v jednotlivých kapitolách Mycelia 6, 7 a 8. Chce to onehotbook, protože dodělá chybějící audioknihy. Tak co, trefil jsem? Věřím si že jo! :-)

    Divadelní hra nebo seriál by byl supr, ale to by nemělo smysl dělit podle kapitol a knih.
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    MOUNTBATTEN: jedině počítačová hra, 2D chodička. taková ta, kde se sbírají houbičky a krystaly a kde jsou teleporty :-)
    MOUNTBATTEN
    MOUNTBATTEN --- ---
    výskyt dotčené osoby (1. řádek) v konkrétní kapitole (první sloupec) - tipuju taky pro potřeby audioknihy. Nebo divadelní hry. Bude divadelní hra podle Mycelia? :-))))
    RIP
    RIP --- ---
    BRAMBOREENA: Tak můj tip: logistický rozpis pro audioknihy, aby se vědělo, jak zorganizovat čas hlasových herců a herek.
    PECA
    PECA --- ---
    BRAMBOREENA: Poznávám jména protagonistů v nadpisech sloupců, tuším číslo dílu v levém horním rohu, že by řádky byly kapitoly? V tabulce potom počet ... nevím čeho důležitého - že by kontakt (použití či podstoupení) s psychotronikou?
    Teď abych to šel hledat :)
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    BRAMBOREENA: počet souloží? Nemělo by tam být i s kým? a ty plánuješ 16 knih?
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    Kvízová otázka: co to je a kdo to po mně chtěl a k čemu to potřebuje? :D

    ALDARION
    ALDARION --- ---
    BRAMBOREENA: Umí to prodávat i po 50g kouscích na ochutnání. ;) (Předražení bohužel nejsou - čaj je čí dál tím dražší všude. :( A tohle je specialitka...) Za šťastnějších časů, když byl čaj levnější, jsem ho kupovával pravidelně, je docela vtipný! ;) Ale že jsem se napájel živou plísní jsem netušil...
    2016 Hunan Heicha Fuzhuan „Jin Hua“ (Private Order) 50 g | Lao Tea Shop
    https://www.laoteashop.cz/produkt/2016-hunan-heicha-fuzhuan-jin-hua-private-order-50-g/
    CORNHOLIO
    CORNHOLIO --- ---
    BRAMBOREENA: Ech, mistr Cornholio uctivě děkuje, ale pořád ještě není vyhráno. Zveřejněné byly vizualizace, jak to dopadne v tisku je pořád ještě velká neznámá, každopádně ten feeling z reálné knížky bude určitě trochu jiný než z těch renderů. Velikost bude navíc stejná jako např u Chmurného válečníka, takže to bude silný špalík spíš menšího formátu. Nicméně Planeta9 věnuje vzhledu knížek velkou péči, tak snad klapne všechno, jak má.
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    BRAMBOREENA: pravděpodobně o mě něco prozradí fakt, že tohleto Malazu jsem četla jako Malassezia a netrklo mě to, nakonec je to taky houba. A různé druhy Malassezií žijou na kůži různých savců, lidi inklůdyd. Nakonec jsem v myceliální diskusi. A měsíční zahrady do toho taky sedí.

    Mi hrabe.
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    A jinak, mimochodem... viděli jste fotky chystaného nového vydání Malazu (od Planety9)? To je tak překrásné, že bych málem záviděla. A hned bych pátrala, jaký že výtvarník to dělal, ale vzhledem k tomu, že jsem zahlédla rané verze loni v létě, stejně vím, kde to pátrání skončí :D Holt se mi líbí pořád to samý, Mistr Cornholio je prostě nejlepší a nejvíc! :)
    Měsíční zahrady | planeta9
    https://www.planeta9.cz/mesicni-zahrady
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    A mezitím na FB:

    Jan Macháček Pelhřimovský

    Že v Číně pijí čaje s ušlechtilou plísní, vím dávno. Dokonce ještě mám schovaný zbytek cihličky Fuzhuan („Plesnivé cihly‟) zakoupené kdysi v Teanetu (pěkných pár let předtím, než změnil jméno na Orijin) a myslím, jestli mě paměť neklame, že jsem z ní i před lety vařil a nabízel čaj na Fénixconu. Že ale údajné blahodárné zdravotní účinky Plesnivé cihly mají pocházet z toho, že ta ušlechtilá houba přežije i var a člověk ji vypije živou, to je pro mě novinka. Z toho bude mít Vilma Kadlečková radost.

    2016 Hunan Heicha Fuzhuan „Jin Hua“ (Private Order) 1 kg | Lao Tea Shop
    https://www.laoteashop.cz/produkt/2016-hunan-heicha-fuzhuan-jin-hua-private-order-1-kg/?fbclid=IwAR3tKAoKhBmY2i-T5LOK0ZX1v3j6R01xckUwwTSZuhZ0GHw1cY94PJrg3Xk

    Takže kdo máte zbytečné tři litry na kilo plísně, berte a vychutnávejte :D
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    Rë Akkütlix, tohle si musím opatřit!

    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    VANEK: to se chová velmi podobně, jako účetní systém Abra Flexibee, když v mě máte vícemésíšní smlouvu zadanou tak, že kulhá oproti začátku kalendářního čtvrtletí :-) někde v hlubinách obojího se musí zkrývat myšlenkové postupy stejného gleewarina, pardon, chci říct programátora :-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam