BRAMBOREENA: Noooo, tak když to dám dohromady a trochu zjednoduším, tak mi sedí následující události
1) Máme civilizaci pastevců na úrovni středověku, kteří sídlí na Girmé, a několikrát se stala terčem útoku garrimbů.
2) Šíří se tam náboženství, které vzývá záchranu hmyzím bohem před hmyzími garrimby. Jenže jako každé správné náboženství to má několik větví, konkrétně dvě, něco jako katolíci a protestanti. Jak samovolně vznikne několik náboženských větví viz. Monty Python - Život Briana.
3) Když se přes ně převalí hvězdovláda, obě větve realizují svoji podobu boha, a vznikne z toho Akkütlix a Gäercürdahöarth. Oba jsou chápáni jako hmyzí bohové, ale každý se chová úplně jinak.
4) Gäercürdahöarth svoje přívržence zachraňuje výrobou neproniknutelného pole, a posléze po nějakých přípravách je pomocí Baškry odváží na Fomalhiwu. Zbývá po něm chráněná pevnost, kterou dodatečně nachází lidští průzkumníci v M8. Neproniknutelné pole, které něco chrání, je totiž přesně věc v Cirdahově stylu.
5) Akkütlix si dá trochu načas (což stojí životy, ale to mu nevadí), a pak neutralizuje garrimby. Zůstávají stále na Girmé, stále jsou nebezpeční, ale už se nemůžou šířit do vesmíru, a žijí jen v omezené oblasti. Garrimbové zůstávají, aby Akkütlix pořád měl smysl, a lidi měli důvod přinášet mu oběti. Ale zase pokud oběti přinášejí, tak Akkütlix drží oblast osídlenou lidmi chráněnou, a dá se tam žít. Součástí té chráněné oblasti NENÍ Gäercürdahöarthova pevnost, takže proto ta zůstává naprosto nedotčená.
6) Po pár tisících let se Akkütlix znudí, odejde do vesmíru a narazí na Össe. Pastevci na Girmé dál přinášejí oběti, ale už je nemá kdo vyslyšet, takže garrimbové opustí chráněnou oblast a pastevce sežerou. Nakonec ale zdegenerují a stanou se součástí místního ekosystému.