• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BRAMBOREENAMycelium -- Nejdůležitější věci se odehrají vskrytu...
    Auditko věnované sci-fi sérii Mycelium. Vesmír, psychotronika, náboženství, lidské oběti - a mimozemské houby.

    Planeta Össe. Svět po tisíce let neměnný... a po tisíce let svázaný s vesmírem. Z Össe pocházejí myceliální technologie i nadsvětelné Lodě, bez kterých by se Země neobešla. Jenže zatímco pozemská civilizace vítězně proniká do vesmíru, Össe jí stojí za zády.

    Co je to vůbec to Mycelium? Nejlépe podívat se na webové stránky projektu. Tam jsou všechny informace o knize (anotace, ukázky, ohlasy, trailer...).

    A dá se to někde opatřit? Třeba tady: Internetové knihkupectví Kosmas (odkaz vede přímo na záznam o knize). Další díly a formáty (včetně audioknihy) nejlépe přes mycelium.argenite.org/page-koupit (affiliate u Kosmasu, takže z každého nákupu dostane autorka pár desetníků navíc, a to se všem vyplatí!)

    A co Facebook? Nyx je přece lepší!!! Ale budiž, kdyby náhodou měli vášniví vyznavači Knihy tisíce tváří absťák, mohou navštívit tamní stránku autorky Mycelia alias Bramborýny – Legendy o argenitu na Facebooku nebo semeniště všeho mimozemského zla, doupě zlovolné Církve Akkütlixovy tamtéž.

    A co takhle spoilery? Lze použít tag, který schová odstavec pod bílou mlhu, pod kterou lze nahlédnout, když se text vezme do bloku nebo se na něj klikne:

    tajné odhalení
    – a díky tomu ti, kteří další díl ještě nečetli, nepřijdou o překvapení. Bílá mlha vznikne, když se použijí kódy
    <div class="spoiler"> tajné odhalení </div>

    Geekovské okénko
    Generátor slov v össeinu, který skvěle vymyslel a naprogramoval KAVEN. Církev Akkütlixova děkuje a OneHotBook se velmi těší! :)
    Tabulka a graf postupu psaní (2019–21)
    rozbalit záhlaví
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    RICARDERON: To se ti plete, to je pořád jedna a ta samá - Temnářka nosí černou rtěnku už aspoň dvacet let (čili zřejmě od narození), nikdy jsem ji neviděla bez ní a oblečenou v jiné barvě než černé. :)
    RICARDERON
    RICARDERON --- ---
    BRAMBOREENA: Dívky s černými rtěnkami... Díky, fandome, nezklameš.:)
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    Magnesia Litera přidala kategorii fantastika | sarden.cz
    https://sarden.cz/2023-03-15-1331/magnesia-litera-pridala-kategorii-fantastika?
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    (A jinak ten Krajkář: mám 91 ns, ETA 31. 3. s rozsahem 120, trefit stovku fakt není v mých silách :D ; no ale Algořani to taky přešvihli a taky mají 120, akorát to dopsali už před rokem, což je malé bezvýznamné plus.)
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    Dneska křest Jiného kraje (foto Ludmila Svozilová a Jan Procházka). Dorazil i Jan Hlávka a kupodivu mě nezabil, přestože i jeho algorská novela visí kvůli mně nevydaná v té sbírce, do které pořád nemám dopsaného Krajkáře. Místo toho jsme většinu času strávili pochmurným hovorem o depresích a dezinformacích a nadávali na to, jak špatně se píše na rozsah sto normostran. Jinak tam byla spousta fajn lidí, obě Terezy to skvěle zorganizovaly, moc příjemná akce.

    KRYSHA
    KRYSHA --- ---
    JANADVORACKOVA: 7. díl by snad měl vyjít každou chvíli (10.března se na stránkách změnil předpokládaný termín z "2023" na "březen 2023")
    FERRYH
    FERRYH --- ---
    ZUZKAOU: mno, sametonozky jsou asi jedine zimni houby, ktere jeste mi chybi do loveckeho listku ;O) ... a hlivy - ale ty mam radej ty letni verze: H. plicni - na ty mam uzasne fleky - spolehlive - a chutnaj mi i vic ... mozna ze jsou mene tuhe? nevim...
    kazdopadne penizovky sametonohe po tech touzim... ale bud u nas nerostou, nebo chodim na blbe mista... :o( mno, ono taky vyhrabavat houby ze snehu je uz i na mne trosku moc extremni "sport" :))) .. ale jo... je houba, co bych rad ochutnal ...:O)) prej nakladane na sladkokyselo jsou uzasne...
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    FERRYH: v zimě - hlíva, opěnky, jidášovo ucho, penízvky.


    Markéta Vlčková - Houby v zimě
    https://www.youtube.com/watch?v=WEQ5hkgPdF0
    KAVEN
    KAVEN --- ---
    FERRYH: Živě si představuju jaké by to asi bylo ten choroš žvýkat. Rourky se tomu skoro ani nedají přeříznout, vždycky jen po kouskách a hodně ostrým nožem.

    BTW ty kačenky bych zařadil spíš jak smrže, ale nesbírám ani jedno, takže to nerozeznám (já bych to i sbíral, ale musel bych to někdy najít). Ale protože zrovna čtu Jídlo a pití v pravěku a ve středověku od Magdaleny Beranové, a zrovna jsem tam na houby koukal, dám ti tady jeden recept z 15. století:

    Vezmi smrže, vyper je čistě, posekej a dej do bílé mouky. Přidej vejce a okořeň zelenou petrželkou nebo šalvějí s pepřem a se šafránem. Dělej z toho těsta mezi rukama šišky, smaž je v másle a na míse polévej žlutou omáčkou ze sladké smetany a šafránu.
    FERRYH
    FERRYH --- ---
    KAVEN: nojo, ale ty chorose si nesezral!! :O)))
    KAVEN
    KAVEN --- ---
    FERRYH: Pche, to já trhal houby už v lednu! ... choroše na houbový klobouk :-)
    FERRYH
    FERRYH --- ---
    ...prvni jarni Kačenky české - jdu je ted sezrat!! tyhle nejake mycel-emzaky ;O) - budou na cibulce a cesneku a sup na topinky!

    Vyrazte taky do lesa (teda spis do krovi ... :O) - nemusite furt dokola o houbach jen cist! :O))

    JANADVORACKOVA
    JANADVORACKOVA --- ---
    Ahoj, lidé dobří :), nebyla jsem tu tak dlouho, systém mi ukazuje téměř dva tisíce nepřečtených zpráv, uf :).
    Měla bych dotaz:
    Budou i "Zakázané směry" a "Program apokalypsy" v audiu?
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    Tak zas výjimečně jednou něco o Myceliu:

    PodfiCZ | Podcast on Spotify
    https://open.spotify.com/show/6TyDqk5iER7BYUJaDLZZpN

    Je to fanfic v podobě podcastu; ne každý se zkrátka smíří s tím, jak osmý díl skončil... :) Holka, která to natáčí, pak se mnou chtěla natočit rozhovor, takže jsme se sešly a seznámily (a rozhovor je tam taky), čili teď už teda taky s napětím čekám, jak to v tom vinném sklípku v Rasteau dopadne :D Ještě budou dva díly.
    GAARQ
    GAARQ --- ---
    BRAMBOREENA, PECA: bohové, to jsou sase sensace :) C. auris je starý známý mizera, který byl vždy nebezpečný a vyskytoval se a vyskytuje celosvětově. kvasinky obecně jsou potvory (krom těch pár ochočených), a shodou okolností patří mezi jednobuněčné houby. takže žádné mycelium :-p
    PECA
    PECA --- ---
    BRAMBOREENA: A už je to na Novinkách:
    Nemocnicemi v USA se šíří nebezpečná houba. Hostitele kolonizuje - Novinky
    https://www.novinky.cz/clanek/zahranicni-amerika-nemocnicemi-v-usa-se-siri-nebezpecna-houba-hostitele-kolonizuje-40426429
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    Náznaků je čím dál víc... My vám to říkali!

    Deadly fungal infection spreading at an alarming rate, CDC says
    https://www.nbcnews.com/health/health-news/cdc-fungal-infection-candida-auris-alarming-spread-rcna75477
    JAEN
    JAEN --- ---
    National Geographic: In some jungles, species of fungi outnumber plants 33 to 1. https://fb.watch/jnio7T3dXW/
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    BRAMBOREENA: cywe, ja, poustevnik, a znam dve autorkt osobne. Peklo zmrzlo.
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    E2E4: ještě není půlka března... uaaá... že ne, že ne?! No za chvíli to bude!
    E2E4
    E2E4 --- ---
    BRAMBOREENA: a co černé studně (bílé krajky) pro ty trosky země?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam