• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BRAMBOREENAMycelium -- Nejdůležitější věci se odehrají vskrytu...
    GROBENIUS
    GROBENIUS --- ---
    E2E4: nedivil bych se, je to dost podobné, a ten film je podle knihy
    Všemi dary obdarovaná / Všemi dary obdarovaná (1) --- LEGIE - databáze knih Fantasy a Sci-Fi
    https://www.legie.info/kniha/16840-m-r-carey-vsemi-dary-obdarovana
    Tu jsem ještě nečetl, ale film jsem zhlédl, a pobavilo mě, kam až britští soudruzi dokázali dojít, že je bílý středostavovský běloch příčinou všeho zla na světě, to už je mainstream, ale že i zombie mají větší hodnotu a právo na život než on, tomu říkám pořádný krok vpřed :-)
    IDLE
    IDLE --- ---
    E2E4: Jo to je podle The Girl with All the Gifts? To byla docela pěkná knížka. Film neznám.
    E2E4
    E2E4 --- ---
    tak prý že last of us je podle tohoto filmu (2016)

    Film se odehrává v blízké budoucnosti, kdy je lidstvo téměř vyhubeno kvůli parazitické houbě, která se přenáší lidskými tekutinami. Infikovaní lidé se rychle mění v bezduché zombie

    Melanie: Dar života a smrti (2016) | ČSFD.cz
    https://www.csfd.cz/film/411949-melanie-dar-zivota-a-smrti/prehled/
    RICARDERON
    RICARDERON --- ---
    BRAMBOREENA: Když to řekneš takhle, tak máš možná pravdu.:)
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    RICARDERON: To se ti plete, to je pořád jedna a ta samá - Temnářka nosí černou rtěnku už aspoň dvacet let (čili zřejmě od narození), nikdy jsem ji neviděla bez ní a oblečenou v jiné barvě než černé. :)
    RICARDERON
    RICARDERON --- ---
    BRAMBOREENA: Dívky s černými rtěnkami... Díky, fandome, nezklameš.:)
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    Magnesia Litera přidala kategorii fantastika | sarden.cz
    https://sarden.cz/2023-03-15-1331/magnesia-litera-pridala-kategorii-fantastika?
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    (A jinak ten Krajkář: mám 91 ns, ETA 31. 3. s rozsahem 120, trefit stovku fakt není v mých silách :D ; no ale Algořani to taky přešvihli a taky mají 120, akorát to dopsali už před rokem, což je malé bezvýznamné plus.)
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    Dneska křest Jiného kraje (foto Ludmila Svozilová a Jan Procházka). Dorazil i Jan Hlávka a kupodivu mě nezabil, přestože i jeho algorská novela visí kvůli mně nevydaná v té sbírce, do které pořád nemám dopsaného Krajkáře. Místo toho jsme většinu času strávili pochmurným hovorem o depresích a dezinformacích a nadávali na to, jak špatně se píše na rozsah sto normostran. Jinak tam byla spousta fajn lidí, obě Terezy to skvěle zorganizovaly, moc příjemná akce.

    KRYSHA
    KRYSHA --- ---
    JANADVORACKOVA: 7. díl by snad měl vyjít každou chvíli (10.března se na stránkách změnil předpokládaný termín z "2023" na "březen 2023")
    FERRYH
    FERRYH --- ---
    ZUZKAOU: mno, sametonozky jsou asi jedine zimni houby, ktere jeste mi chybi do loveckeho listku ;O) ... a hlivy - ale ty mam radej ty letni verze: H. plicni - na ty mam uzasne fleky - spolehlive - a chutnaj mi i vic ... mozna ze jsou mene tuhe? nevim...
    kazdopadne penizovky sametonohe po tech touzim... ale bud u nas nerostou, nebo chodim na blbe mista... :o( mno, ono taky vyhrabavat houby ze snehu je uz i na mne trosku moc extremni "sport" :))) .. ale jo... je houba, co bych rad ochutnal ...:O)) prej nakladane na sladkokyselo jsou uzasne...
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    FERRYH: v zimě - hlíva, opěnky, jidášovo ucho, penízvky.


    Markéta Vlčková - Houby v zimě
    https://www.youtube.com/watch?v=WEQ5hkgPdF0
    KAVEN
    KAVEN --- ---
    FERRYH: Živě si představuju jaké by to asi bylo ten choroš žvýkat. Rourky se tomu skoro ani nedají přeříznout, vždycky jen po kouskách a hodně ostrým nožem.

    BTW ty kačenky bych zařadil spíš jak smrže, ale nesbírám ani jedno, takže to nerozeznám (já bych to i sbíral, ale musel bych to někdy najít). Ale protože zrovna čtu Jídlo a pití v pravěku a ve středověku od Magdaleny Beranové, a zrovna jsem tam na houby koukal, dám ti tady jeden recept z 15. století:

    Vezmi smrže, vyper je čistě, posekej a dej do bílé mouky. Přidej vejce a okořeň zelenou petrželkou nebo šalvějí s pepřem a se šafránem. Dělej z toho těsta mezi rukama šišky, smaž je v másle a na míse polévej žlutou omáčkou ze sladké smetany a šafránu.
    FERRYH
    FERRYH --- ---
    KAVEN: nojo, ale ty chorose si nesezral!! :O)))
    KAVEN
    KAVEN --- ---
    FERRYH: Pche, to já trhal houby už v lednu! ... choroše na houbový klobouk :-)
    FERRYH
    FERRYH --- ---
    ...prvni jarni Kačenky české - jdu je ted sezrat!! tyhle nejake mycel-emzaky ;O) - budou na cibulce a cesneku a sup na topinky!

    Vyrazte taky do lesa (teda spis do krovi ... :O) - nemusite furt dokola o houbach jen cist! :O))

    JANADVORACKOVA
    JANADVORACKOVA --- ---
    Ahoj, lidé dobří :), nebyla jsem tu tak dlouho, systém mi ukazuje téměř dva tisíce nepřečtených zpráv, uf :).
    Měla bych dotaz:
    Budou i "Zakázané směry" a "Program apokalypsy" v audiu?
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    Tak zas výjimečně jednou něco o Myceliu:

    PodfiCZ | Podcast on Spotify
    https://open.spotify.com/show/6TyDqk5iER7BYUJaDLZZpN

    Je to fanfic v podobě podcastu; ne každý se zkrátka smíří s tím, jak osmý díl skončil... :) Holka, která to natáčí, pak se mnou chtěla natočit rozhovor, takže jsme se sešly a seznámily (a rozhovor je tam taky), čili teď už teda taky s napětím čekám, jak to v tom vinném sklípku v Rasteau dopadne :D Ještě budou dva díly.
    GAARQ
    GAARQ --- ---
    BRAMBOREENA, PECA: bohové, to jsou sase sensace :) C. auris je starý známý mizera, který byl vždy nebezpečný a vyskytoval se a vyskytuje celosvětově. kvasinky obecně jsou potvory (krom těch pár ochočených), a shodou okolností patří mezi jednobuněčné houby. takže žádné mycelium :-p
    PECA
    PECA --- ---
    BRAMBOREENA: A už je to na Novinkách:
    Nemocnicemi v USA se šíří nebezpečná houba. Hostitele kolonizuje - Novinky
    https://www.novinky.cz/clanek/zahranicni-amerika-nemocnicemi-v-usa-se-siri-nebezpecna-houba-hostitele-kolonizuje-40426429
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam