• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BRAMBOREENAMycelium -- Nejdůležitější věci se odehrají vskrytu...
    FERRYH
    FERRYH --- ---
    SARGO: jj ... mycelialni metoda ... ;o)
    SARGO
    SARGO --- ---
    BRAMBOREENA: Takže všichni autoři na čtyři strany a Kadlečková na devět a půl? :-D
    MVEK
    MVEK --- ---
    BRAMBOREENA: Jo, to zní zajímavě, už jsem slyšel od jiné autorky a jsem zvědav na antologii mikropovídek. To se asi jen tak nevidí.
    MVEK
    MVEK --- ---
    BRAMBOREENA: Však jo, taky jsem zastánce tohoto přístupu k popisu. A nejen proto, že v CKČ jako porotce občas taky úpím pod popisnými scénami, a to v povídkách, kde na to už vůbec není místo.
    Myslím si, že text se umí obejít i bez popisu vizuálních atributů jako vlasy apod., pokud mají postavy nějaké jiné výrazné atributy (třeba i nevizuální).
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    A do třetice: budu mít bizarní mikropovídku (mikro!!! Čtyři strany!) ve zrovna tak bizarní antologii "Uvařit raka", Argo. Zveřejnění podrobností taky teprve přijde... no ale jsou tam všichni, prostě VŠICHNI, padesát autorů na jedné velké hromadě.
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    A ještě: včera jsem odevzdávala (zas jinam) povídku "Královna růží" - je to fantasy, čili nemyceliální, houby žádné, ale nějaké ty kytky a trny tam jsou. Na mé poměry krátká (necelých čtyřicet stráneček... no limit byl 25 samozřejmě). Projekt je zatím "tajný", tak sem napíšu víc, teprve až editoři vydají nějaké info.
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    Kopíruju z FB:

    Fantastika v nakladatelství Argo

    Trosky Země už mají svoji obálku a brzy by měly putovat na sazbu, takže termín vydání se blíží (buď jak buď, měla by vyjít před Světem knihy).

    Antologie Trosky Země přináší pět nových příběhů od hvězd české fantastiky. Každý se váže k jejich čtenářsky oblíbeným sériím. Pět novel s detektivními motivy nás provede od zničené Země až do vzdálené budoucnosti. S každým dalším příběhem se dostáváme dál od zničené Země, dál do vesmíru, dál od světa, který dnes známe...

    Petr Heteša: Baltimore – Deep Orange
    Ondřej Neff: Arkádie – Napravení mladého nezbedy
    Vilma Kadlečková: Mycelium – Lidské k lidskému
    Jan Kotouč: Centrální impérium – Tribunál
    Jan Hlávka a Jana Vybíralová: Algor – Obráceno v prach

    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    MVEK: No a to je správně! Každý může mít takového Lucase, jakého si přeje! :)
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    Houby – nové hrozby i příležitosti (MycoLife – svět hub),

    Pomocník i hrozba. Na neznámé houby se zaměří odborníci různých profesí - Akademie věd České republiky
    https://www.avcr.cz/cs/pro-media/tiskove-zpravy/Pomocnik-i-hrozba.-Na-nezname-houby-se-zameri-odbornici-ruznych-profesi/
    MVEK
    MVEK --- ---
    BRAMBOREENA: Všiml jsem si, proto jsem si třeba půlku ságy představoval Lucase blond, protože nějaká zmínka, že není, mi utekla.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    RICARDERON: odpadávaly tomu prstíky.
    RICARDERON
    RICARDERON --- ---
    ZUZKAOU: A jak to šlo?
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    RICARDERON: ha - to jsem onehdy potkala v Krčáku.
    RICARDERON
    RICARDERON --- ---
    Podle mě tam roste celej sloňák...

    Xylaria polymorpha, commonly known as dead man's fingers, is a saprobic fungus growing from the bases of rotting tree stumps and decaying wood. It has elongated upright stromata poking up through the ground, much like fingers.
    More details/photos: http://bit.ly/3YRpl0Q
    Credit: by Regan Daniels

    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    Příští úterý beseda v Plzni: https://www.facebook.com/events/382300527822982


    (23. 1. v 17:00)
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    BRAMBOREENA: mne v jednom prekladatelskym dzobu uz umelakem nahradili. Vzhledem k charakteru textu jsem rada, ze ten vysledek nikdy nevidim.
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    :D

    E2E4
    E2E4 --- ---
    BRAMBOREENA: tak ona ta současná AI jen rekombinuje, ale na dost věcí to stačí, protože lidi taky často jen rekombinuji,

    respektive, výsledek není k rozlišení od rekombinace. třeba na marketingový copywriting to už stačí.

    je otázka, jak hodně se to jeste zlepší, zda to překoná i ty nejlepší lidi, nebo zda to narazí na nějaký limit (typu celková velikost u textu nebo pocet objektu a jejich vztahy v obrázcích, nebo nějaký finanční limit - výpočetní výkon aby to bylo jako od člověka je drahý a lidi to nebudou ochotni platit)..

    nebo zda se ukáže, že na to, aby to vypadalo jako od nejlepších je potřeba ještě něco navíc.
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    GENTIANA: tak, jaksi... to je naše (teda lidstva jako celku a autorů/kreativců všech profesí taktéž) jediná naděje, ne? :D Že bude AI akorát rekombinovat a nic nového sama nevymyslí :D
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    Já nevim, mně to všechno připadá jako hroznej kýč bez chuti a bez zápachu. Ale asi jsem staromódní, no.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam