• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BRAMBOREENAMycelium -- Nejdůležitější věci se odehrají vskrytu...
    KAVEN
    KAVEN --- ---
    VANEK: A alma mater secunda nic? Vilma v rozhovorech zahradní architekturu zmiňuje mnohem častěji než filosofii.
    VANEK
    VANEK --- ---
    Stačí vyhrát cenu a alma mater si na vás vzpomene!
    ✍️ Je jednou z... - Filozofická fakulta Univerzity Karlovy
    https://facebook.com/ff.cuni/posts/pfbid024b2kywVSpYvARSHEhhSpVGSzY756f8qPtEbhm6HPAoJoCB26qYWbU5RDBec7G4u5l
    IDLE
    IDLE --- ---
    BRAMBOREENA: To už bude trénink na další generaci, ne? :)
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    GALE:
    Jojo, batole, kterému bude za tři dny sedmadvacet let, je obzvlášť záludné. :D
    GALE
    GALE --- ---
    BRAMBOREENA: Že jsi matka batolete?
    KAVEN
    KAVEN --- ---
    BRAMBOREENA: Není to škraloup rezavého šroubu ve zplesnivělé kapse smrduté bundy? Z toho by se leccos dalo odvodit.
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    V kapse mám prázdnou šnečí ulitu, dvě třešňové pecky a rezavý šroub. Probůh, co to znamená?! :D
    KAVEN
    KAVEN --- ---
    PECA: Uznávám. Že jsem vůbec zaváhal :-)
    PECA
    PECA --- ---
    KAVEN: No jasně. Přece: "Psychotronika je interdisciplinární obor, který zkoumá vztahy mezi myslí, tělem a prostředím a zaměřuje se na interakce hmoty, energie a vědomí. Klade důraz na výzkum a praktické aplikace spíše než na osobní zkušenosti a nepodložené hypotézy." :)
    KAVEN
    KAVEN --- ---
    BOB_GALLOWS: "Od starověkých tradic až po moderní psychotronické studie platí, že to, co u sebe denně nosíme, není jen otázkou pohodlí, ale rozhodnutím, které buď může harmonizovat, nebo narušit naše životní energie."

    Čtu správně "po MODERNÍ psychotronické studie"?
    BOB_GALLOWS
    BOB_GALLOWS --- ---
    Nikdy nenoste po kapsách tyto věci. Podle psychotroniků přitahují problémy, smůlu a neštěstí | Dotyk.cz
    https://www.dotyk.cz/magazin/veci-po-kapsach-nosi-nestesti/
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    SHEALA: qrila!
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    Myceliální slanina
    Plant Based Meat Alternative - Meatless Meat | Ecovative
    https://www.ecovative.com/pages/food
    A taky myceliální pena na vyrobu spacáku, kůže, a takový věci.
    FERRYH
    FERRYH --- ---
    SARGO: jj ... mycelialni metoda ... ;o)
    SARGO
    SARGO --- ---
    BRAMBOREENA: Takže všichni autoři na čtyři strany a Kadlečková na devět a půl? :-D
    MVEK
    MVEK --- ---
    BRAMBOREENA: Jo, to zní zajímavě, už jsem slyšel od jiné autorky a jsem zvědav na antologii mikropovídek. To se asi jen tak nevidí.
    MVEK
    MVEK --- ---
    BRAMBOREENA: Však jo, taky jsem zastánce tohoto přístupu k popisu. A nejen proto, že v CKČ jako porotce občas taky úpím pod popisnými scénami, a to v povídkách, kde na to už vůbec není místo.
    Myslím si, že text se umí obejít i bez popisu vizuálních atributů jako vlasy apod., pokud mají postavy nějaké jiné výrazné atributy (třeba i nevizuální).
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    A do třetice: budu mít bizarní mikropovídku (mikro!!! Čtyři strany!) ve zrovna tak bizarní antologii "Uvařit raka", Argo. Zveřejnění podrobností taky teprve přijde... no ale jsou tam všichni, prostě VŠICHNI, padesát autorů na jedné velké hromadě.
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    A ještě: včera jsem odevzdávala (zas jinam) povídku "Královna růží" - je to fantasy, čili nemyceliální, houby žádné, ale nějaké ty kytky a trny tam jsou. Na mé poměry krátká (necelých čtyřicet stráneček... no limit byl 25 samozřejmě). Projekt je zatím "tajný", tak sem napíšu víc, teprve až editoři vydají nějaké info.
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    Kopíruju z FB:

    Fantastika v nakladatelství Argo

    Trosky Země už mají svoji obálku a brzy by měly putovat na sazbu, takže termín vydání se blíží (buď jak buď, měla by vyjít před Světem knihy).

    Antologie Trosky Země přináší pět nových příběhů od hvězd české fantastiky. Každý se váže k jejich čtenářsky oblíbeným sériím. Pět novel s detektivními motivy nás provede od zničené Země až do vzdálené budoucnosti. S každým dalším příběhem se dostáváme dál od zničené Země, dál do vesmíru, dál od světa, který dnes známe...

    Petr Heteša: Baltimore – Deep Orange
    Ondřej Neff: Arkádie – Napravení mladého nezbedy
    Vilma Kadlečková: Mycelium – Lidské k lidskému
    Jan Kotouč: Centrální impérium – Tribunál
    Jan Hlávka a Jana Vybíralová: Algor – Obráceno v prach

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam