• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BRAMBOREENAMycelium -- Nejdůležitější věci se odehrají vskrytu...
    VANEK
    VANEK --- ---
    Pavel Dobrovský - Hra: Mycosis tl;dr Chytré prolnutí...
    https://facebook.com/pavel.dobrovsky/posts/pfbid0PpcxCQt8pQwdi9YPzXVtYMU4Bj6Y7uAA3WcHzHWgCUSFerVrXSx8E2uEJNS1CD6Ql
    Až se vás někdo zeptá, jaká česká hra vás v poslední době hodně bavila, řekněte, že Mycosis […] vědecký thriller maskovaný za skákačku s plamenometem. A ta věda je tu podtržena dvakrát.
    Věděli jste třeba, jakou roli hraje světlo při fruktifikaci hub? Že houba Dudemansiella mucida vylučuje fungicid, který ničí konkurenty? Nebo, že kyselina pikrová je vysoce explozivní? Já taky ne. Ale dozvěděl jsem se to v Mikrobiologickém ústavu, kde se Mycosis odehrává. A kde pracuje Tomáš Větrovský, který za to všechno může. Když se jeho hru koncem minulého roku snažila média k něčemu přirovnat, padaly Half-Life nebo Portal (i když to teda byla značná zkratka), ale už se neskloňoval Tajemný hrad v Karpatech, k jehož absurdní komičnosti má nejen finále s doktorem Bezuchým dost blízko.

    Mycosis je o roztržitosti vědců, akademických podrazech, pomstychtivosti geniálních mozků a o současném herním světě, ve kterém si Mgr. Tomáš Větrovský, Ph.D, držitel Prémie Otty Wichterleho („zaměřuje se na ekologii mikroorganismů podílejících se na přeměně organické hmoty“), může udělat svou malou, svižnou, vtipnou a dobrou hru o tom, co ho baví.
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    E2E4: To je ale hnedle, máme půlku března. Mluvilo se o dubnu.
    E2E4
    E2E4 --- ---
    BRAMBOREENA: tak kdy bude lidské k lidskému? na Argu mají že až 2. čtvrtletí 2024 .
    PECA
    PECA --- ---
    Paráda objednáno, děkuji za informaci.
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    Prej vyšla vázaná šestka, doneslo se mi od zvědů v Kosmasu.
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    KAVEN: s mě odhalil :D Ale MZLÚ jsem nedokončila, takže tam si mě za rámeček nedaj, a navíc jsem to zakonspirovala a chodila tam pod svým občanským jménem, čili si to s nějakými knížkami ani nikdo nespojí. Zato na fildě jsem začínala ještě za svobodna, když jsem ještě úředně bývala Kadlečkovou :D
    KAVEN
    KAVEN --- ---
    VANEK: A alma mater secunda nic? Vilma v rozhovorech zahradní architekturu zmiňuje mnohem častěji než filosofii.
    VANEK
    VANEK --- ---
    Stačí vyhrát cenu a alma mater si na vás vzpomene!
    ✍️ Je jednou z... - Filozofická fakulta Univerzity Karlovy
    https://facebook.com/ff.cuni/posts/pfbid024b2kywVSpYvARSHEhhSpVGSzY756f8qPtEbhm6HPAoJoCB26qYWbU5RDBec7G4u5l
    IDLE
    IDLE --- ---
    BRAMBOREENA: To už bude trénink na další generaci, ne? :)
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    GALE:
    Jojo, batole, kterému bude za tři dny sedmadvacet let, je obzvlášť záludné. :D
    GALE
    GALE --- ---
    BRAMBOREENA: Že jsi matka batolete?
    KAVEN
    KAVEN --- ---
    BRAMBOREENA: Není to škraloup rezavého šroubu ve zplesnivělé kapse smrduté bundy? Z toho by se leccos dalo odvodit.
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    V kapse mám prázdnou šnečí ulitu, dvě třešňové pecky a rezavý šroub. Probůh, co to znamená?! :D
    KAVEN
    KAVEN --- ---
    PECA: Uznávám. Že jsem vůbec zaváhal :-)
    PECA
    PECA --- ---
    KAVEN: No jasně. Přece: "Psychotronika je interdisciplinární obor, který zkoumá vztahy mezi myslí, tělem a prostředím a zaměřuje se na interakce hmoty, energie a vědomí. Klade důraz na výzkum a praktické aplikace spíše než na osobní zkušenosti a nepodložené hypotézy." :)
    KAVEN
    KAVEN --- ---
    BOB_GALLOWS: "Od starověkých tradic až po moderní psychotronické studie platí, že to, co u sebe denně nosíme, není jen otázkou pohodlí, ale rozhodnutím, které buď může harmonizovat, nebo narušit naše životní energie."

    Čtu správně "po MODERNÍ psychotronické studie"?
    BOB_GALLOWS
    BOB_GALLOWS --- ---
    Nikdy nenoste po kapsách tyto věci. Podle psychotroniků přitahují problémy, smůlu a neštěstí | Dotyk.cz
    https://www.dotyk.cz/magazin/veci-po-kapsach-nosi-nestesti/
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    SHEALA: qrila!
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    Myceliální slanina
    Plant Based Meat Alternative - Meatless Meat | Ecovative
    https://www.ecovative.com/pages/food
    A taky myceliální pena na vyrobu spacáku, kůže, a takový věci.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam