• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FRONEMALow Carb, Very Low Carb and Ketogenic diet - When in Doubt, Eat More Fat
    FRONEMA
    FRONEMA --- ---
    btw ruzne se vsude pise ze doporucujou jist bujon, zkousel jste to nekdo? da se nekdeu nas koupit nejakej kterej nebude sama chemka?
    FRONEMA
    FRONEMA --- ---
    JAROUSH: ja jsem to schvalne nespecifikovala, chtela jsem to nechat na tom kdo se domniva ze na tom je. kazdopadne ono asi neni ani stanoveny kolik je nejaka hranice, osobne beru lowcarb jako pod 100g denne
    JAROUSH
    JAROUSH --- ---
    FRONEMA: tam by ještě chtělo říci co se myslí jako low carb. Pro někoho je to do 50g, pro jinýho třeba 130 g sachrů.
    FRONEMA
    FRONEMA --- ---
    jinak pokud o nejakem vite, doporucte nejakej clanek do zahlavi ktery by nejak jednoduse vysvetloval princip low carb pripadne ketozy, ja uz jsem toho precetla moc a nevzpominam si co je dobre "uvodni". idealne cesky ale anglictina asi taky pro vetsinu lidi ok
    FRONEMA
    FRONEMA --- ---
    SVATY: aha, to mi zni ze do low carb se tesne vejdes pokud vubec. pokud mas hlad, doporucila bych asi zvysit mnozstvi tuku, ktery snis.

    sorry nejak jsem se chytla zrovna toho jednoho "zacala" cos napsal :)
    SVATY
    SVATY --- ---
    FRONEMA: Nic jsem si nepočítal, používám zdravý rozum. Zajel jsem si takovou rutinu že snídani mám prakticky vždy stejnou 3 vajíčka natvrdo + spousta zeleniny (po půl roce mě to trochu omrzelo tak si je občas udělám míchaný nebo omeletu, ale snažím se držet těch vařených). Ke sváče většinou bílej jogurt a k tomu třeba pár ořechu (opravdu jen pár). Oběd většinou jednoduše maso se zeleninou občas vyměním zeleninu za luštěniny (fazole, čočka) popř. něják kombinuju. další sváče opět bílý jogurt + něco a večeři většinou řeším zeleninovým salátem s nějáký sýrem popř. k tomu ještě přidám nějáký maso když je od oběda.
    Cítím že bych potřeboval nějákým způsobem poladit ty svačiny občas se mi stává že du k obědu nebo večeři hladovej, což by nemělo.
    K tomu jsem začal 3x týdně chodit na bojové umění + když je čas tak ještě posilování s vlastní váhou popř. cyklistika a hodně opatrný běhání ( spíš takovej relax, 20-30% maxima proběhnout do lesa 30 - 60 minut, upřímně kdybych žil ve velkým městě a neměl možnost se proběhnout v lese tak bych asi ani neběhal)
    Ovoce minimum, ale občas když je prostě chuť nebo příležitost... Neutrhnout si pár čerstvých třešní ze stromu bych považoval za hřích :)
    Jo jinak jsem kluk ;)
    FRONEMA
    FRONEMA --- ---
    SVATY: super vysledky! pocitala sis sacharidy? kolik si denne snedla?
    ja osobne smazim vsechno na kokosovem oleji.
    btw na paleo je tu klub [ Primal a paleo - zkušenosti, recepty ]
    FRONEMA
    FRONEMA --- ---
    CORNELA: ja jsem nekde cetla ze kdyz je clovek uz adaptovanej uplne, tak ze zase z te moci ubydou, protoze je telo vic vyuziva, muzes to potvrdit?
    FRONEMA
    FRONEMA --- ---
    CORNELA: a jak dlouho uz v ni jsi?
    ja momentalne jsem pod 40g sacharidu denne, a mam doma curaci papirky ktery obcas rano pouziju ale ukazuji mi furt stejne tu nejvic fialovou, takze ani nemam chut to nejak delat pravidelne. premyslela jsem nejak o tom testeru na krev, ale malo tomu rozumim, poradis?
    FRONEMA
    FRONEMA --- ---
    ZUZKAOU: ja to zrovna ctu, a je to moc pekny. ale mimojine to pisou ze ta ketoadaptace trva kompletne az nekolik tydnu, takze pozor abys nedojela pri testovani na to, kvuli cemu jim vychazi v kratkych studiich ze je to stav zhorsujici
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    A teda Bulletproof jsem vyhodnotila jako generalizování z neoprávněných generalizací a zavrhla. zejména kvůli rozhovoru s autorem Bible diet, kde adorují multilevel marketing pseudozázračných beyond organic potravin.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    FRONEMA: zajímám se o téma, zkoušet to hodlám, ale velmi bych se divila, kdyby se to protáhlo na déle než několika týdenní experimenty.

    A stáhla jsem si to Art and Science of low carbohydrate living - vypadá to zajímavě

    pokud se mi podaří cpát do sebe vysokoproteinové snídaně, ráda bych sjela pár týdnů víceméně podle Kruseho.
    FRONEMA
    FRONEMA --- ---

    Jaký je váš postoj k tématu?

    34 hlasy od 34 respondentů

      NYX
      NYX --- ---
      Jaminetovi maji take zajimave clanky, treba

      Ketogenic Diets, I: Ways to Make a Diet Ketogenic - Perfect Health Diet | Perfect Health Diet
      http://perfecthealthdiet.com/2011/02/ketogenic-diets-i-ways-to-make-a-diet-ketogenic/
      FRONEMA
      FRONEMA --- ---
      FRONEMA
      FRONEMA --- ---
      Neco o tom, jak to nedelat
      Primal North: Keto-Adaptation vs. Low Carb Limbo
      http://primalnorth.blogspot.cz/p/keto-adaptation-vs-low-carb-limbo.html
      FRONEMA
      FRONEMA --- ---
      Zacneme treba preknym videem
      Very Low Carb Performance - YouTube
      http://www.youtube.com/watch?v=hB7aGnfLB-8
      Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam