• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FRONEMALow Carb, Very Low Carb and Ketogenic diet - When in Doubt, Eat More Fat
    O životě a sportu s málým množstvím sacharidů ve stravě.

    Spočítejte si, kolik jíst makronutrientů http://keto-calculator.ankerl.com/
    IF calculator (thx to MAGUMI) http://www.1percentedge.com/ifcalc/

    Úvod do Low Carb česky

    Vše co potřebujete vědět o ketóze http://www.reddit.com/r/keto/wiki/faq

    Sesterský klub: [ Primal a paleo - zkušenosti, recepty ]



    rozbalit záhlaví
    SLASH
    SLASH --- ---
    Zaujimava debata s pro plant a carnivore doctors
    Panel Discussion - Do we need to eat plants?
    https://youtu.be/euElaLN2gL8?si=owYE9mQHRA291nQv&t=122
    SLASH
    SLASH --- ---
    Podla mna jedno z najlepsich videi roka na temu nutrition a vsetko co s tym suvisi vratane low carb.
    Dr. Robert Lustig: How Sugar & Processed Foods Impact Your Health
    https://www.youtube.com/watch?v=n28W4AmvMDE
    JINX
    JINX --- ---
    BEZDA: Přebytečné kalorie tělo uloží do tuku.
    BEZDA
    BEZDA --- ---
    Zdravim, delame na vanoce bramborovej salat a dohadujeme se s pritelkyni jestli standardni, nebo lehkou majonezu. Oba vime a chapeme ze pro dietu je lepsi 200kcal tuku nez 200kcal sacharidu, ale nemuzeme se shodnout jestli je lepsi 100g plnotucne majonezy se 700kcal, nebo 100g lehke majonezy s 250kcal?
    KURE
    KURE --- ---
    POZITRON: dneska, cokoliv co dostane do spárů potravinářskej průmysl, je vlastně škodlivý. Mo slany moc sladky, nastavovany moukou... A to jsou vlastně jen předvařený jídla.
    Jak zdravý asi bude něco, co si budou od základu pěstovat. ;)
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    ja teda nejim maso, jenom prilezitostne ryby, ale uvazovala jsem o tom, bych treba vyhledove, az bude dostupne, jedla to umele vypestovane maso. totiz moje znama ted dela v nejakem start upu, kde se snazi vyvijet maso z zivocisnych bunek, ktere krmi rostlinnymi produkty. tak jsem si rikala, ze to treba do budoucna neni az takove sci-fi a ze bych tomu pak treba dala sanci. kdyz jeste prekonam ten problem, ze se mi z masa navaluje.
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    poslouchala jsem na youtube video s Havlickem o menopauze. ani nevim proc, ted toho dost lituju, jsem zdesena. mimo jine tam ale rikal, ze po menopauze vyssi prijem zivocisnych bilkovin zvysuje riziko rakoviny u zen o 400%. omg wtf? to jako vazne?
    KRISKA
    KRISKA --- ---
    diky za tip na tu hotovou kvetakovou a brokolicovou ryzi, to neznam a nutne to potrebuju ackoli LC uz tak 3 roky nejim, protoze na tom nedokazu udrzet prijem dost vysokej, ale tohle nutne potrebuju mit doma:)
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    GEISHA: z psyllia jsem delala grusetky a myslim ze i nejaky bulky, ale moc mi to nechutna.
    KURE: ano, z cuket jsem delala spagety normalne skrabkou na brambory, to znam, ale nemam jiny zdroj cuket nez supermarket a je to navic sezonni.
    KASUMI: kupovana hotova ryze super, diky, to nevim, ze existuje a neco takoveho hledam.

    jsem lina, uz ted delam bezne 2 ruzny jidla, protoze jedina doma nejim maso a navic me vareni nebavi, takze cim min srani s tim, tak tim lepe.
    pred 3 rokama jsem se low carb stravovala docela uspesne, takze zaklady znam, vim, o co jde, jen hledam nejaky vychytavky. typu syrovej popcorn nebo shirataki.
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    i brokolicova ryze se prodava uz hotova.. imho to neni moc kaloricky
    ale nula to neni
    KURE
    KURE --- ---
    POZITRON: no ale ta (třeba) cuketa je příloha bez chuti.
    Jestli ji chceš ve formě nudlí, tak buď škrabkou nebo nějakym spiralizerem uděláš cuketový nudle.
    Květáková rýže se dá i koupit už hotová.

    a nebo nerozumím zadání. Jestli ti jde o těstoviny per se, tak lepší než normální budou z luštěnin.
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    FRONEMA:
    KURE:
    KOCHANSKA_CH: diky, tohle znam, cuketu, kvetak, brokolici.
    ja jsem myslela nejakou zazracnou prilohu bez chuti, jako jsou ty nudle. kupuju v sape a vzdy mi to brzy zacne lezt krkem. i kdyz ted jsem poprve vzala ty tenke spagety bitters a prijde mi, ze nejlepe nasaji chut jidla a nemaji tolik tu slizkou konzistenci. predtim jsem brala tagliatelle a to jsou proste slizke nudle bez chuti.
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    POZITRON: Květáková, brokolicová rýže. Kedlubna na tenké plátky jako nudle.
    FRONEMA
    FRONEMA --- ---
    KURE: mrkev zrovna ma vic kalorii. cuketa je dobrej napad, rajcata jsou taky dobry.
    KURE
    KURE --- ---
    POZITRON: cuketa, mrkev.
    Dobrá hmota bez kalorií je Zelí. Syrový, vařený, kysaný.
    FRONEMA
    FRONEMA --- ---
    POZITRON: pokud chces zustat verna tematu klubu, tak nejakak lowcarb zelenina, idealne tmave zeleny salaty
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    existuje nejaka dalsi vychytavka jako shirataki? nejaka hmota bez kalorii na zaplacnuti? jsem se ted trosku vyzrala a potrebovala bych s tim neco udelat, tak 5kg. uz mi ani tak nejde o nejake speky, jako o to, ze pri tyhle vaze mi moc nefunguje menstruacni cyklus a to si myslim, ze pro telo neni dobre.
    CORNELA
    CORNELA --- ---
    JINX: Tak asi snad celej panel tuku ne? Jen jedna věc fakt nemá vypovídající hodnotu
    LENNOX
    LENNOX --- ---
    TRANCEWARP: samozrejme, ze je to v prvni rade vynosnej byznys, ale pak tu mas jeste rovinu, pro tebe osobne dulezitejsi, a to ze doktor nejen u nas te pravdepodobne daleko radeji poskodi predepsanym zpusobem, nez aby vystavil vlastni prdel pripadnym tahanicim, ze se ti snazil pomoct nejakym z pohledu systemu kverulantskym zpusobem. jeho risk management zkratka nehraje ve tvuj prospech, takze je uplne jedno, kolik casu jsi venoval resersi a pochopeni problematiky, porad je to stejnej level jako brat homeopatika na rakovinu.

    pritom statiny samy o sobe nejsou bez vedlejsich ucinku a o jejich dlouhodobym uzivani jinak zdravym clovekem, co pouze vykazuje zvysene LDL, muzeme jen spekulovat, ale zadna lahoda to zrejme nebude.

    jinak moc hezky to shrnul ve sve vynikajici prezentaci, tusim "the cholesterol conundrum", ivor cummins: lipidova teorie je bud chybna nebo nekompletni :D
    TRANCEWARP
    TRANCEWARP --- ---
    LENNOX: No toho hledam prave. ;)
    Nechci zacit bastit prasky bez toho, aniz bych mel nekolik zasadnejsich informaci. V zahranici se taky dela sdLDL-C test, kterej ti ukaze, kolik mas oxidovanejch tech LDL castit ... protoze ony zpusobuji poskozeni cev, ne LDL jako takovej...

    naopak vysokej LDL ma korelaci s odolnosti proti rakovine, proti bakterialnim infekcim a cukrovkou

    a oxiduje se pokud clovek ji cukry... takze vysokej LDL a na cukry bohata dieta a na to umres... ale vysokej LDL a low-carb/keto a melo by to bejt v pohode...

    hlavne Statiny nemaj moc ucinek... studie kolem nic platej v drtivy prevaze firmy, co je vyrabej... coz neni nenormalni, ale uz jsem narazil na mnoho lidi (z youtube tedy), ktery je obvinujou z manipulace s daty. Dal jsem si tu praci a ty studie o kterych tam mluvi tak jsem si nasel a fakt to v tech datech je. Takze jsem ohledne statinu dost skeptik
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam