• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FRONEMALow Carb, Very Low Carb and Ketogenic diet - When in Doubt, Eat More Fat
    O životě a sportu s málým množstvím sacharidů ve stravě.

    Spočítejte si, kolik jíst makronutrientů http://keto-calculator.ankerl.com/
    IF calculator (thx to MAGUMI) http://www.1percentedge.com/ifcalc/

    Úvod do Low Carb česky

    Vše co potřebujete vědět o ketóze http://www.reddit.com/r/keto/wiki/faq

    Sesterský klub: [ Primal a paleo - zkušenosti, recepty ]



    rozbalit záhlaví
    FRONEMA
    FRONEMA --- ---
    IOM_NUKSO: muzes uvest nejakej zdroj, ktery zeleninu nebo mleko v ketogenni diete zakazuje?
    IOM_NUKSO
    IOM_NUKSO --- ---
    FRONEMA: ale tohle není příliš keto teda :) Zeleninu korenovou se nesmi a na mléko ani podívat taky. To tímhle spíš naberes.
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    já s tím ted také koketuji - po zralé úvaze jsem se rozhodla, že to bude chtít dát pár kilo dolů, aby ze mne zas postupem času nebyla machna jako kdysi (před 3 lety jsem zhubla nějakých 13kg).
    Minule jsem hubla "klasicky" - nízkotučně, omezení sacharidů, hodně bílkovin, jíst 6x denně. Problem to nebyl, cvičila jsem s trenérkou a šlo to dolů jako po másle (vlastně jsem prostě jednoho dne stoupla na váhu a zjistila, že mám o deset kilo dole a že na mě oblečení plandá), ale tak tentokrát bych to chtěla zkusit trochu jinak.

    Plus tedy bych potřebovala, aby se mnou začal držt dietu i muž a u toho má imho low carb větší šanci na úspech než "běžné" diety. On už je na hranici obezity bohužel, má břicho jak před porodem (bez přehánění), cca 120-130kg/192cm...
    FRONEMA
    FRONEMA --- ---
    Tak ja zkusim s tim jidle vykopnout, i kdyz vcerejsek rozhodne nebyl idealnim dnem.

    Snidane:
    Naslehana slehacka 100g, proteinak 30g (nemohla jsem kousat, ale potrebovala jsem se nejak najist)
    Obed:
    tri michany vajicka, cibule 90g, slanina 100g
    Vecere
    cherry rajcata 250g, kousnuti do pastiky 15g, Polevka: cca 170g zeleniny, mrkev, celer, pastinak a cca 150g hoveziho

    + jednou kafe s mlekem 80g, trocha smetany na chut 25g

    celkove 1605 kcal, 101 protein, 47 sacharidy, 109 tuky
    ECLECTICA
    ECLECTICA --- ---
    FRONEMA: zeleninu naštěstí miluju na všechny způsoby, tak snad o moc živin kvůli nejezení ovoce opravdu nepřicházím.
    FRONEMA
    FRONEMA --- ---
    ECLECTICA: jo, to je dobrej plan. nejezeni ovoce se neboj, urcite to neni nutny, zelenina je lepsi. Dobra zprava pro tebe muze byt, ze po nejaky dobe kdyz omezis sacharidy prestanes mit na ty sladkosti chut, treba ja jsem se stala uplne inertni k cokolade, a to jsem ji driv jedla po tabulkach. az kdyz se toho clovek zbavi tak si uvedomi ze byl na ferovku zavislej :)
    ECLECTICA
    ECLECTICA --- ---
    FRONEMA: mám v plánu omezit přílohy a nahradit je vařenou zeleninou. K ovoci mám jakýsi přirozený odpor, jím ho jen výjimečně (vím, že z hlediska klasického racionálního stravování to je špatně, ale já ho do sebe prostě nedostanu). Hlavně musím přestat jíst ty sladkosti, ze dne na den to ale udělat nechci, byl by to velký šok :-))
    FRONEMA
    FRONEMA --- ---
    ECLECTICA: omezeni sacharidu je vybornej napad, a samozrejme je taky dobry koukat se na to jaky sacharidy jis, urcite je lepsi zelenina, pripadne ovoce, nez obilne vyrobky, a nez cukr a spol.
    ECLECTICA
    ECLECTICA --- ---
    FRONEMA: díky za odpověď. Já to zkoušet nechci, jen bych chtěla trošku omezit příjem sacharidů.
    FRONEMA
    FRONEMA --- ---
    ECLECTICA: v zasade ano, akorat na zacatku budes mit jeste tu ketoadaptaci, ktera trva podle nekterych par dnu, podle nekterych az par tydnu
    ECLECTICA
    ECLECTICA --- ---
    Jak dlouho vlastně trvá, než se tělo dostane do ketózy? Hned po vyčerpání glykogenu?
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    možná spíš třeba odkaz na google dokument kde je týdenní a nebo třeba měsíční jídelníček, než jednotlivé dny.
    FRONEMA
    FRONEMA --- ---

    Chteli byste zde cist jidelnicky ostatnich?

    20 hlasy od 20 respondentů

      FRONEMA
      FRONEMA --- ---

      Chcete sem psat vase denni jidelnicky?

      11 hlasy od 11 respondentů

        FRONEMA
        FRONEMA --- ---
        MAGUMI: urcite nechci nikoho do niceho nutit, ani po nikom nechci aby se do neceho nutil.

        faktem ovsem je, ze pro spoustu lidi (a ted to vubec nespojuju s MUI, neznam ji a nevim v jaky je situaci, takze jen obecne) ma hubnuti nadech toho ze se nejen do neceho nuti, ale ze se primo musi trapit aby to fungovalo, a v kontrastu s tim mi prijde zkousnuti zacatku low carbu jako mensi zlo.

        ale kazdymu co je jeho, urcite
        MAGUMI
        MAGUMI --- ---
        FRONEMA: Proč se nutit do něčeho, co ti nesedne?
        FRONEMA
        FRONEMA --- ---
        MAGUMI: no, podle tohoco jsem cetla ja, existuji lidi kteri na to reaguji hur, ale je jich maly procento, a muze to byt jen narocnejsi adaptace a po nejaky dobre se adaptujou taky dobre. tj. nehazela bych po jednom neuspesnem pokusu flintu do zita.
        MAGUMI
        MAGUMI --- ---
        MUI: Podle toho, co jsem načetl z různých výzkumů, je reakce na nizkosacharidovou/ketogenní dietu velmi individuální; někdo bez sacharidů prospívá skvěle, někdo vůbec. Když ti to nesedne, nejspíš to nebude tím, že bys něco dělala špatně, ale tím, že tvé tělo na to není stavěné.
        FRONEMA
        FRONEMA --- ---
        MUI: ne, vubec zadny takovyhle zazitky nemam, naopak mne prekvapilo jak jsem zacla bejt akcni do toho cviceni, ze ze zacatku jsem si rikala "musis cvicit" a pak z toho najednou byl "chci" a "a co kdybych mela odpocinkovej den az zitra?" :)
        ale je mozny ze jsem proste stastlivec, nemela jsem ani zadnou "paleo flu" pri prechazeni na paleo ani "low carb flu" atd, jak o tom lidi ruzne pisou. a nechci nejak tvrdit ze to delam nejak super spravne, spis mam asi v tomhle smeru prizpusobivej organismus
        FRONEMA
        FRONEMA --- ---
        MUI: Ja nevim kam bych mela stanovit "zacatek diety" ja jsem predtim jedla tak nejak lowcarb paleo a tak nejak plynula jsem ubirala sacharidy a ketoza pro mne vlastne nebyla cilem. A kdyz jsem se o to zacla vic zajimat tak uz jsem tam vlastne byla.

        Ukazala jsem tyhle ctyri tydny protoze odhaduju podle mnozstvi sacharidu ze to tak +- mohl bejt zacatek, a taky to byla doba kdy ta vaha zacla ubyvat timhle zpusobem.
        Mela jsem to stesti ze jsem nevnimala zadny priznaky ketoadaptace, asi prave diky tomu postupnymu najezdu
        FRONEMA
        FRONEMA --- ---
        doporucuju penke video kde vysvetluje hodne o tom jak clovek pouziva sacharidy a tuky jako palivo, o tom jakto funguje. v poslednich dvaceti minutach uz prezentuje konkretni produkt, ale vtech prvnich 40 je spousta dobrych informaci.
        UCAN Presentation
        http://vimeo.com/51891286#
        Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam