• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FRONEMALow Carb, Very Low Carb and Ketogenic diet - When in Doubt, Eat More Fat
    FRONEMA
    FRONEMA --- ---
    ECLECTICA: omezeni sacharidu je vybornej napad, a samozrejme je taky dobry koukat se na to jaky sacharidy jis, urcite je lepsi zelenina, pripadne ovoce, nez obilne vyrobky, a nez cukr a spol.
    ECLECTICA
    ECLECTICA --- ---
    FRONEMA: díky za odpověď. Já to zkoušet nechci, jen bych chtěla trošku omezit příjem sacharidů.
    FRONEMA
    FRONEMA --- ---
    ECLECTICA: v zasade ano, akorat na zacatku budes mit jeste tu ketoadaptaci, ktera trva podle nekterych par dnu, podle nekterych az par tydnu
    ECLECTICA
    ECLECTICA --- ---
    Jak dlouho vlastně trvá, než se tělo dostane do ketózy? Hned po vyčerpání glykogenu?
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    možná spíš třeba odkaz na google dokument kde je týdenní a nebo třeba měsíční jídelníček, než jednotlivé dny.
    FRONEMA
    FRONEMA --- ---

    Chteli byste zde cist jidelnicky ostatnich?

    20 hlasy od 20 respondentů

      FRONEMA
      FRONEMA --- ---

      Chcete sem psat vase denni jidelnicky?

      11 hlasy od 11 respondentů

        FRONEMA
        FRONEMA --- ---
        MAGUMI: urcite nechci nikoho do niceho nutit, ani po nikom nechci aby se do neceho nutil.

        faktem ovsem je, ze pro spoustu lidi (a ted to vubec nespojuju s MUI, neznam ji a nevim v jaky je situaci, takze jen obecne) ma hubnuti nadech toho ze se nejen do neceho nuti, ale ze se primo musi trapit aby to fungovalo, a v kontrastu s tim mi prijde zkousnuti zacatku low carbu jako mensi zlo.

        ale kazdymu co je jeho, urcite
        MAGUMI
        MAGUMI --- ---
        FRONEMA: Proč se nutit do něčeho, co ti nesedne?
        FRONEMA
        FRONEMA --- ---
        MAGUMI: no, podle tohoco jsem cetla ja, existuji lidi kteri na to reaguji hur, ale je jich maly procento, a muze to byt jen narocnejsi adaptace a po nejaky dobre se adaptujou taky dobre. tj. nehazela bych po jednom neuspesnem pokusu flintu do zita.
        MAGUMI
        MAGUMI --- ---
        MUI: Podle toho, co jsem načetl z různých výzkumů, je reakce na nizkosacharidovou/ketogenní dietu velmi individuální; někdo bez sacharidů prospívá skvěle, někdo vůbec. Když ti to nesedne, nejspíš to nebude tím, že bys něco dělala špatně, ale tím, že tvé tělo na to není stavěné.
        FRONEMA
        FRONEMA --- ---
        MUI: ne, vubec zadny takovyhle zazitky nemam, naopak mne prekvapilo jak jsem zacla bejt akcni do toho cviceni, ze ze zacatku jsem si rikala "musis cvicit" a pak z toho najednou byl "chci" a "a co kdybych mela odpocinkovej den az zitra?" :)
        ale je mozny ze jsem proste stastlivec, nemela jsem ani zadnou "paleo flu" pri prechazeni na paleo ani "low carb flu" atd, jak o tom lidi ruzne pisou. a nechci nejak tvrdit ze to delam nejak super spravne, spis mam asi v tomhle smeru prizpusobivej organismus
        FRONEMA
        FRONEMA --- ---
        MUI: Ja nevim kam bych mela stanovit "zacatek diety" ja jsem predtim jedla tak nejak lowcarb paleo a tak nejak plynula jsem ubirala sacharidy a ketoza pro mne vlastne nebyla cilem. A kdyz jsem se o to zacla vic zajimat tak uz jsem tam vlastne byla.

        Ukazala jsem tyhle ctyri tydny protoze odhaduju podle mnozstvi sacharidu ze to tak +- mohl bejt zacatek, a taky to byla doba kdy ta vaha zacla ubyvat timhle zpusobem.
        Mela jsem to stesti ze jsem nevnimala zadny priznaky ketoadaptace, asi prave diky tomu postupnymu najezdu
        FRONEMA
        FRONEMA --- ---
        doporucuju penke video kde vysvetluje hodne o tom jak clovek pouziva sacharidy a tuky jako palivo, o tom jakto funguje. v poslednich dvaceti minutach uz prezentuje konkretni produkt, ale vtech prvnich 40 je spousta dobrych informaci.
        UCAN Presentation
        http://vimeo.com/51891286#
        FRONEMA
        FRONEMA --- ---
        Jedno moje chlubeni, aneb ctyri tydny VLC/ketozy
        prisla jsem cca o 3 kila, a to jen tuku, ma lean mass se stabilne pohybuje kolem 42.5, mozna nepatrne roste (dost to skace ze dne na den)
        pod vahou a tukem je celkova prijata energie, potom celkove sacharidy, a nakonec kolik jsem vydala kalorii, to je vetsinou bud beh (ty vyssi cisla), nebo domaci cviceni ZWOW, nebo posilovani. (ty kalorie jsou samozrejme jen hrube odhadnute...)

        jsem s tim spokojena, hlavne proto, ze se necitim ze bych se nejak trapila, naopak, zpravidla se nemuzu dockat rana nez zase pobezim, nebo budu cvicit, vylozene mam energii ktera chce ven... no a potom smetana v hrnicku, a slanina, znate to :)

        dalsi cil je uklesat na cca 20% jeste tak tri kila tuku a pak se uvidi. tj, pokud by to melo klapnout za dalsi mesic, tak bych byla spokojena

        SIVER
        SIVER --- ---
        JOHNY115: 4 hodinové tělo mám v plánu,díky za doporučení
        FRONEMA
        FRONEMA --- ---
        The Ketogenic Diet for Health: Keto-adaptation: what it is and how to adjust
        http://www.ketotic.org/2012/05/keto-adaptation-what-it-is-and-how-to.html

        pekny uvodni clanek o ketoadaptaci
        JOHNY115
        JOHNY115 --- ---
        SIVER: jak to znam ja
        - to ze jdou sacharidy po cviceni vice "do svalu" se casto pise, ale mysli sem ti jako energie pro funkci toho svalu, ne na jeho regeneraci a rust hmoty
        - sacharidy se v case kolem cviceni konzumuji proto,
        1) aby se setrilo proteiny ... pokud nebudou v obehu sacharidy tak se jako energie budou spalovat ty proteiny a zbyde jich mene na vystavbu svalu ... proteiny jsou finacne nakladnejsi
        2) aby sval nerozkladal a nekonzumoval sam sebe, pri intenzivnim cviceni nahle pozaduje hodne energie a proto hodne rychle sacharidy, aby tu roli sehrali ony a sval se nemrskl vic nez je treba

        taky se snazim veskere sacharidove neresti koncentrovat do doby po cviceni
        me zdroje: http://www.melvil.cz/kniha-ctyrhodinove-telo + http://bonytobeastly.com/
        SIVER
        SIVER --- ---
        ANA_CO_MA_DOST: kluby sou od diskuze,jestliže nechcete aby sem někdo psal tak ho rovnou udělejte soukromej
        ANA_CO_MA_DOST
        ANA_CO_MA_DOST --- ---
        SIVER: jestli tohle neni trolling, tak doporucuju napred vic cist a min psat do diskuzi
        Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam