• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FRONEMALow Carb, Very Low Carb and Ketogenic diet - When in Doubt, Eat More Fat
    FRONEMA
    FRONEMA --- ---
    ECLECTICA: to je urcite krok spravnym smerem, planujes omezit i pecivo a dalsi obilne vyrobky?
    ECLECTICA
    ECLECTICA --- ---
    FRONEMA: Kolik jich jím teď? To snad raději ani nechci vědět. Moje představa ja taková, že bych chtěla načas zcela vynechat přílohy a nahradit je zeleninou a nejíst sladkosti.
    FRONEMA
    FRONEMA --- ---
    ECLECTICA: zalezi na tom, kolik jich jis ted, a zalezi taky na tom co je pro tvoji psychiku obecne pohodlnejsi. ja jsem sla cestou postupneho snizovani, ale to samozrejme trvalo vyrazne dyl nez 4 tydny.
    kdyz rikas radikalne, jak moc radikalne myslis? (a btw myslis jen cukry nebo sacharidy obecne?)
    FRONEMA
    FRONEMA --- ---
    MUI: v tom dni kterej si psala si taky asi z te skatulky vylezla o ten muffin a redbull (nebo byl sugarfree? ) ale predpokladam ze to neni neco co bys pila kazdej den.. zbytek mi prisle jako dobrej vyber jidla
    ECLECTICA
    ECLECTICA --- ---
    Jsem trošku nalomená a od zítřka bych možná chtěla zkusit ty cukry radikálně omezit (jen přechodně, cca na 3-4 týdny). Je dobré to radikálně utnout, nebo postupně snnižovat?
    Podotýkám, že nejím maso (vejce a mléčné výrobky momentálně ano).
    FRONEMA
    FRONEMA --- ---
    MUI: ty jo, tak to je preci jen na hrane, za predpokladu ze bys jedla klasickych 2000 kcal by to vychazelo na nejakych 166 gramu sacharidu.

    ja osobne vnimam jako hranici low carb 150, nicmene kazdej krok smerem dolu pokladam za prospesny...
    FRONEMA
    FRONEMA --- ---
    MUI: klub je urcite i o low carb, nenech se znervoznit. zkousela sis nekdy spocitat na kolik sacharidu ti to tak denne vyjde?
    LEONKA
    LEONKA --- ---
    CORNELA: protoze je i Low Carb?
    FRONEMA
    FRONEMA --- ---
    tak ja to zkusim jeste jednou, co mi reknete na vcerejsek

    Snidane
    tucny tvaroh (100g) s nakrajenou sunkou (54g) a kvetakem (75g) naslano

    obed
    michany vajicka (3) se slaninou (100) a cibuli (55)

    kafe se smetanou (60)

    vecere, stejna jako snidane, castecne proto ze mi to rano desne chutnalo, castecne proto ze sejne nebylo moc na vyber
    tvaroh (130) sunka (50) kvetak (70)
    druhy chod aneb dorovnani mnozstvi tuku
    maliny (50) se slehackou (25) a mascarpone (25)

    celkem kcal 1376, protein 88 carbs 34, fat 97
    IOM_NUKSO
    IOM_NUKSO --- ---
    CORNELA: ale muze to byt bolestne ;)
    MAGUMI
    MAGUMI --- ---
    Tady máte velmi podrobné info, pokud vás to zajímá.

    IOM_NUKSO
    IOM_NUKSO --- ---
    FRONEMA: nepletu... ale je mozne, ze si objektivni info pletu se svym vlastnim subjektivnim pozorovanim. Vlastne urcite ;)
    Tak se omlouvam.

    Verim, ze jsou na to lide vic a min prizpusobeni. Mne to nejak neslo se ani do ketozy poradne dostat a pak v ni zustat.
    Takze z toho si pamatuji, ze musim striktne byt pod 20 nebo nic resp. slo to jedine pri tvrdem dodrzovani masa s cheddarem a hlavkovym salatem. To je ale blby, protoze jsem prakticky vegetarian a miluji mlecnou ovesnou kasi s datlemi a bananem.
    FRONEMA
    FRONEMA --- ---
    CORNELA: nj, mam pocit ze porad mluvime kazda o necem jinym.

    s mejma prumerne 30 sportuju http://runkeeper.com/user/Fronema/profile a takhle https://www.fitocracy.com/profile/fronema/?feed jeste jsem predtim taky delala nejaky ZWOW ale ty nemam nikde online zaznamenany
    FRONEMA
    FRONEMA --- ---
    RANDOM_NIGHT: to mas pod deset cukru, nebo sacharidu celkove? nenapsala bys taky co napriklad jeden den jis?
    FRONEMA
    FRONEMA --- ---
    CORNELA: ja myslim ze ty ses bud spatne adaptovala, nebo ti neco schazelo, v ketoze se clovek normalne neciti nijak spatne...
    FRONEMA
    FRONEMA --- ---
    CORNELA: tak kdyz sportujes v ketoze, tak sportujes na tuky, ne na sacharidy, ne? ono stejne by tech dvacet navic cloveka nevytrhlo
    FRONEMA
    FRONEMA --- ---
    IOM_NUKSO: jsem, je pravda ze tenhle den jsem prestrelila, snazim se drzet pod 40g. coz mi vychazi, nicmene vyvar se mi natolik povedl ze jsem se ho rozhodla dojist i za cenu prekroceni limitu.

    btw 20, nepletes si to s prvni fazi atkinse?
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    IOM_NUKSO: klíčové není co to je, ale kolik toho sníš. A pak jaksi je potřeba rozlišovat čisté cukry a obecně sacharidy, kam se počítá i třeba vláknina, ze které fakt žádnou glukozu nevyrobíš.

    Na 50 g čistých cukrů bys třeba mrkve musela sníst kilo a třeba vařeného celeru kila čtyři.
    IOM_NUKSO
    IOM_NUKSO --- ---
    FRONEMA: teď jsem na mobilu, ale večer se snad dostanu. Těch carbu může být myslím cca 20g, aby to bylo bezpečně na beton. Ale je pravda, že každému to funguje jinak. Někdo snese pod 50g. A ses v ketoze s tímhle jídlem?
    FRONEMA
    FRONEMA --- ---
    IOM_NUKSO: muzes uvest nejakej zdroj, ktery zeleninu nebo mleko v ketogenni diete zakazuje?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam