• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FRONEMALow Carb, Very Low Carb and Ketogenic diet - When in Doubt, Eat More Fat
    O životě a sportu s málým množstvím sacharidů ve stravě.

    Spočítejte si, kolik jíst makronutrientů http://keto-calculator.ankerl.com/
    IF calculator (thx to MAGUMI) http://www.1percentedge.com/ifcalc/

    Úvod do Low Carb česky

    Vše co potřebujete vědět o ketóze http://www.reddit.com/r/keto/wiki/faq

    Sesterský klub: [ Primal a paleo - zkušenosti, recepty ]



    rozbalit záhlaví
    MAGUMI
    MAGUMI --- ---
    LANDRIEL: Já to nemám :-), ale je to tím, že tělo při low-carb radikálně sníží tvorbu inzulinu, a když si pak dáš sacharidy, vyplaví ho hodně najednou, což se může projevi únavou, ospalostí a podobně. Když přidáš do diety víc bílkovin, které mají taky inzulinogenní účinky, nebude ten výkyv tak veliký.
    LANDRIEL
    LANDRIEL --- ---
    Má i někdo jiný při low carb nebo keto dietě zkušenost, že když si pak dáte sacharidové jídlo, okamžitě vás to umrtví? Nebo je to jen nějaká moje specialita? :)
    KABIS
    KABIS --- ---
    FRONEMA: delala jsem neco podobnyho, akorat k mandlove mouce jeste dala strouhany kokos - taky to nebylo k zahozeni :)
    FRONEMA
    FRONEMA --- ---
    Dnesni vydareny experiment:

    kureci strips
    je to na cca ctyri poradne porce, urcite se da udelat i z mene.

    750g kureci prsa
    2 vajicka
    20g mleko
    165g mandlova mouka
    130g ghee (nebo neco na cem smazite)
    vsechno dobry koreni ktery doma najdete, ja tam dala spoustu chilli, papriky, susenyho cesneku, kurkumy a sul.

    kureci prsa nakrajet na prouzku tlusty cca 1 az 2 centimetry
    v jedne misce vyslehat vajicko s mlekem, v druhe smichat mandlovou mouku s korenim.
    rozpalit tuk na panvi.
    kady kur kurete namocit ve vajicku, a potom obalit mandlovou moukou.
    smazit z jedne a druhe strany, dokud nejsou tak akorat hnede.

    je to epicky dobry :)

    na 100g vysledku mi vychazi 250 kcal, 18.3 protienu 3.2 carb 18.5 tuku, ale je nutne to brat priblizne, neni tam zapocitany o kolik se to kure vypece a spol
    KABIS
    KABIS --- ---
    FRONEMA: to vypada pekne, ja premyslela spis o silikonove aby se to snaz "vyklepavalo" v pripade potreby
    FRONEMA
    FRONEMA --- ---
    KABIS: ja mam tusim tuhle http://eshop.tescoma.cz/peceni/formy-a-plechy/delicia/623222-forma-12-muffinu-delicia-34x26-cm uspesne v ni delam jak takovehle sladke, tak vajickove se zeleninou atd.
    KABIS
    KABIS --- ---
    FRONEMA: musim koupit formu na muffiny :)
    FRONEMA
    FRONEMA --- ---
    KABIS: ja uz jsem predtim zkousela ruzne varianty cheesecaku ve tvaru standardniho dortu, s prakticky stejnym slozenim, ale takhle jsem si rikala ze se to bude prijemeji jist, a mela jsem pravdu.

    KABIS
    KABIS --- ---
    FRONEMA: vypada to luxusne, nekdy vyzkousim :)
    FRONEMA
    FRONEMA --- ---
    muj dnesni experiment se nadmiru povedl.

    Ovocné cheesecakomuffiny.

    Na 12 standardizovaných muffinů.

    180g ořechů. Můžou to být kterékoli, konkrétně zde byly použity mandle a vlašské ořechy.
    140g másla.
    3 vajíčka.
    150g tvaroh tučný.
    170g mascarpone.
    130g lesních plodů, ideálně čerstvých. Zde byly použity maliny a borůvky.

    1. Předehřejeme troubu na 180 c a formu na muffiny vymažeme máslem.
    2. Ořechy rozmixujeme v mixéru na tak malé kusy jak mixér zvládne. (Tomuto kroku se dá vyhnout použitím ořechové mouky, ale ta je náročnější na sehnání)
    3. K ořechům přidáme máslo, a mixujeme v relativně hladkou hmotu.
    4. Poté přimixujeme jedno vajíčko. Hmota by teď měla poměrně připomínat těsto.
    5. Rozdělíme toto těsto rovnoměrně do muffinovníku, a lžící uhladíme, aby bylo rovnoměrně po stěnách jednotlivých formiček. Není potřeba používat papírové košíčky, muffiny drží pohromadě i bez nich.
    6. Dáme péct na přibližně 15 minut. Pokud bude těsto příliš stékat na dno formiček, je možné ho lžící dodatečně domazat na stěny a dát dopéct.

    7. Smícháme tvaroh, mascarpone a dvě vajíčka, měla by vzniknout hladká hmota.
    8. Vmícháme opatrně ovoce, nerozmačkat!

    9. Po dopečení krusty, rozdělíme náplň rovnoměrně do muffinů.
    10. Pečeme 40 minut, troubu ideálně neotvíráme. Po dopečení necháme muffiny cca 20 minut vychladnout v troubě s otevřenými dvířky.

    11. Hotovo.

    Muffiny jsou vhodné pro lowcarb. Na jeden muffin vychází 255 kcal, 5g sacharidů, 24,5g tuku, 6g proteinu.
    FRONEMA
    FRONEMA --- ---
    musim se vam pochlubit, aneb o low carb performance. Dneska jsem poprve bezela 15km (predtim nejvic jsem bezela 12, ale vetsinou spis 10) a povedlo se mi to bezet v tempu, ktery pro mne jeste pred malou dobou bylo nerealny byt na peti kilometrech, tj pod 6 min/km. Celkovy cas byl 1:28. podrobnosti tu http://www.strava.com/activities/74644558/overview

    jsem si dost jista, ze takovejhle vysledek bych bez ketozy absolutne nemohla mit. ze ten pocit kdy se mi spusti v tele nejakej mod, kdy muzu bezet furt pryc, mam z toho. prestoze jsem takhle daleko bezela poprve (a navic po pomerne kratkem treninku obecne), tak jsem mela pocit ze bych mohla bezet furt dal, i ted mam pocit ze kypim energii, ne ze bych byla vystavena.

    mam z toho fakt radost, mam pocit jak kdybych si hackla telo :)
    KABIS
    KABIS --- ---
    Plus veci co mi predtim nechutnaly tak mi chutnat zacly (napeiklad skorice)
    KABIS
    KABIS --- ---
    LEONKA: jak se vypusti cukr tak clovek funguje uplne jinak, staci vydrzet ty pocatky :) ja obcas chute mam, ale jinak mi vetsina veci prijde zoufale preslazena a spis u sebe vidim chut na kousek masla nebo tak :D
    LEONKA
    LEONKA --- ---
    Musim teda rict, ze tento zpusob stravovani mi zasadne odbourava chute na sladky....a to jsem na nem byla vylozene zavisla!:) Ted chodim mezi regalama se sladkostma a na nic z toho nemam chut...to je az zazrak:)
    KABIS
    KABIS --- ---
    JAROUSH: dekuju :)


    MAGUMI: tak ja jedu vl vahu, a to bud progrese (takove to z fitness666, max 6x6 opakovani a kdyz to dam, tak se posouvam na narocnejsi) anebo nejaky intervaly
    JAROUSH
    JAROUSH --- ---
    KABIS: Hypertrofie je nabrání svalů. Cviky/počty opakování/série na to budou různý, hlavně podle toho jak člověk přistupuje k samotnému cvičení (fullbody/split/stroje/vlastní váha/kettlebell/crossfit/...). Řekl bych, že každý tento pohled na cvičení, bude mít odlišný názor na to, jak svaly co nejlépe nabrat.
    KABIS
    KABIS --- ---
    MAGUMI: hypertrofie je co a jak ty cviky vypadaj?
    MAGUMI
    MAGUMI --- ---
    KABIS: JJ, já to mám stejně, cvičím kvůli síle a kondici, ne kvůli vzhledu. Ale mám pocit, že kromě čistě silového tréninku je dobré aspoň jednou za rok absolvovat nějaký cyklus na hypertrofii, nebo to cvičení na hypetrofii začlenit do silového tréninku, aby pak bylo s čím pracovat.
    KABIS
    KABIS --- ---
    MAGUMI: to je docela husty. Ale jak rikam, me nejde o objem ale o silu - zase jde o to jak moc to jde ruku v ruce. Vzhled je pro me az na druhem miste, prvni je citit se dobre a mit fyzicku, navic necvicim zdaleka tak dlouho. Uvidim jak to pujde ted a co to se mnou udela, o prazdninach dovolene mi totiz i cviceni i papani narusily, takze jedu "odznova" :) chci trd jeste neco shodit a pak podle toho se rozhodnu co dal - jestli to drzet, jestli nabrat svaly anebo jestli jit zpatky na to co mam ted a neresit ;) (chci shodit tak 3-4% bf, jsem odhadem na 20-21, tak doufam ze to takhle pujde)
    MAGUMI
    MAGUMI --- ---
    KABIS: Já myslím, že je produktivnější střídat období, kdy nabíráš svaly a shazuješ tuky, ale to neznamená, že se musíš pokaždé vyjíst o dvacet kilo a pak z toho pracně patnáct kilo hubnout. Pokud máš za sebou víc než dva tři roky produktivního tréninku, tak to probíhá tak, že během prvního týdne nabírání zažiješ rychlý váhový skok kvůli glykogenu a vodě, pak čtyři měsíce nabíráš tempem půl kila svalů za měsíc (když to jde dobře), potom zase skok, když přejdeš na dietu, pak dvě tři kila dolů, a za půl roku jsi ráda, když máš o 1,5 kilo svalů navíc. :-) A u holek je to ještě míň.
    KABIS
    KABIS --- ---
    MAGUMI: myslim ze tohle pujde, jen si to musim doprizpusobit. Jinak objemovky nejedu, jsem holka, tak mi staci kdyz budu mit silu a hezky postavu vytvarovanou - je fakt ze pozoruju pozvolne prelejvani vahy z tuku do svalu a to je fajn :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam