• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FRONEMALow Carb, Very Low Carb and Ketogenic diet - When in Doubt, Eat More Fat
    FRONEMA
    FRONEMA --- ---
    JOHNY115: vis jak, jsou ruzne pristupy k tomu jak zhubnout, ptas li se v low carb klubu, tak ti poradime jist min sacharidu, kdyby ses ptal v nejakym tom jinym vyzivarskym klubu, zcela jiste ti reknou ze jis moc tuku :)
    nicmene jak pisu uz niz, myslim ze bys mel jist vic kalorii celkove, min sacharidu, ale pridat natuku vic nez kolik na sacharidech uberes. imho klidne tak ke 2000 denne
    JOHNY115
    JOHNY115 --- ---
    FRONEMA:
    jj 20-40% kalorii
    - ve cvicici dny 100-200g (ovoce pred cvicenim a 50g gaineru + ryze/quinoa jako priloha k jidlu po cviceni)
    - v necvicici 50-100g (ovoce, fazole, cizrna)

    ze by to melo tak velky vliv? bral sem to tak ze sacharidy kolem cviceni nemaji vadit? uz tak si na 1580kcal pripadam jak napul nohou v hrobe :D
    FRONEMA
    FRONEMA --- ---
    JOHNY115: chapu spravne ze jis prumerne tak 30% sacharidu denne? tj asi tak 150g +- ? tam bych imho zacla ubirat. a naopak bych pridala na tuku...
    JOHNY115
    JOHNY115 --- ---
    https://dl.dropboxusercontent.com/u/3358708/fitness/cron-week-3-mid.png
    kouknul by na to nekdo? :) proc nehubnu? :)
    24let, 170cm, 64kg, 3x tydne 60min posilovna (squaty, deadlifty, benche atd.)
    denni mereni tuku, vody, svalu, kalorii a maker je tam
    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    Pecka, vrele doporucuju...

    Butternut Squash Gratin | The Splendid Table
    http://www.splendidtable.org/recipes/butternut-squash-gratin
    FRONEMA
    FRONEMA --- ---
    Nora Gedgaudas—The 'Holy Grail' of Primal Health: Benefits of a Fat-Based Caloric Intake - YouTube
    http://www.youtube.com/watch?v=qamxC3fV870&feature=youtu.be


    pekne video, mluvi tam o tom ze materske mleko je ketogenni, o ketoze pro atlety a vybusne sile. Moc ekne prirovnani ruznych zivin k ruznym palivum do krbu
    FRONEMA
    FRONEMA --- ---
    Low carb tricka :)
    Ketosis T-Shirts, Ketosis Gifts, Art, Posters, and more
    http://www.zazzle.com/ketosis+gifts
    ANA_CO_MA_DOST
    ANA_CO_MA_DOST --- ---
    urea 6.5 -> 6.0
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    CORNELA: jasně - protože je skvělé když se zdvihnou hodnoty po snížení zátěže a vrácení příjmu bílkovin na normální hodnoty, přece... Nic to není, low carb není zátěžový na ledviny, řešit to dostatečně brzo netřeba, ještě to není dost porouchané.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    CORNELA: no proto si myslím, že se hodí to vyšetření...
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    ANA_CO_MA_DOST: no tím spíš bych si to nechala vyšetřit. Ale uznávám že díky chovu koček jsem na ledviny paranoidní.
    ANA_CO_MA_DOST
    ANA_CO_MA_DOST --- ---
    ZUZKAOU: asi 12h pred odberem jsem delal docela vycerpavajici HIIT s kettlebellama, takze je mozny ze je to ovlivneny tim, ale je to celkove zajimavy protoze v lednu jsem konzumoval asi 220g bilkovin a cvicil 3-4x tydne crossfit, ted konzumuju tak 130g a cvicim 3x tydne HIIT
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    ANA_CO_MA_DOST: asi bych začala preventivně pít nějaké ledvinové čaje - třeba grešík má docela slušný poměr chuť/složení

    Grešík Ledvinový čaj sypaný 50 g Devatero bylin : Lékárna.cz
    http://www.lekarna.cz/gresik-ledvinovy-caj-sypany-50g-devatero-bylin/

    jako může to být kombinací cvičení a vyššího příjmu bílkovin. Ale...
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    ANA_CO_MA_DOST: cholesterol necholesterol (byť to LDL je vysoké), ledvinové hodnoty nemáš dobré - nech si udělat vyšetření na ledviny - asap! Kromě kys. močové taky kreatinin.
    ANA_CO_MA_DOST
    ANA_CO_MA_DOST --- ---
    MAGUMI: zatim se z toho nehroutim, pockam co to ApoA a ApoB vysetreni. Spis budu muset neco delat s tou kyselinou mocovou. Dnu bych fakt nerad:)
    FRONEMA
    FRONEMA --- ---
    pokud vim tak i LDL a HDL ma jeste nejake poddruhy, a je dulezite kterych je kolik, ve smyslu jestli se ti stav zhorsil nebo zlepsil
    MAGUMI
    MAGUMI --- ---
    ANA_CO_MA_DOST: Já bych se z toho mírně zvýšeného cholesterolu nehroutil :-), není to jediný ukazatel zdraví, navíc ti stoupl nejen LDL, ale i HDL. Ale je samozřejmě možné, že ti tahle dieta nevyhovuje nebo potřebuješ víc pohybu, to si musíš nastavit podle sebe.

    Já měl před dvěma lety celkový cholesterol skoro 12 :-), dostal jsem léky, během 3 měsíců jsem to dietou a pohybem stáhl na 3.4, pak se mi to bez léků ustálilo pod 5.
    ANA_CO_MA_DOST
    ANA_CO_MA_DOST --- ---
    takze jsem byl u doktora na zakladnim vysetreni a moje vysledky po 2 mesicich vicemene CKD jsou nasledujici. Puvodni hodnota je z ledna, kdy jsem jedl v treningovy dny cca 200g sacharidu (ovoce, ryze, brambory) a v netreningovy dny low carb (sacharidy okolo 100g denne)

    Puvodni hodnota (10.1.13) -> Nova hodnota (12.9.13) - referencni mez
    Glukoza 4.4 -> 4.0 mmol/l (3.3-5.6)
    Kreatinin 116 -> 118 mmol/l (62-106)
    Kyselina mocova ? -> 497 umol/l (202-417)
    Bilirubin 17.7 -> 18.1 umol/l (0-21)
    ALT 0.55 -> 0.58 ukat/l (0.17-0.83)
    AST 0.39 -> 0.56 ukat/l (0.17-0.85)
    HDL 2.57 -> 3.32 mmol/l (1-2.1)
    LDL 2.53 -> 4.30 mmol/l (1.2-3)
    Triacylglyceroly 0.67 -> 0.84 mmol/l (0.45-1.7)

    nevim co si o tom mam myslet. Doktor mi vzhledem k tomu cholesterolu doporucil s tim co nejdriv skoncit. jeste si chci zajit na dalsi rozbor a nechat si udelat ApoA1 a ApoB a pak uvidime, ale zatim mi to neprijde jako moc dobry.
    LANDRIEL
    LANDRIEL --- ---
    FRONEMA: mám dost podobnou zkušenost se spinningem, většinou chodím brzo ráno, na lačno, jenom kafe (s mlíkem), ale zjistila jsem, že mám lepší výsledky, když si dám místo kafe teplou polívku :) (dneska hovězí vývar třeba, dost tučný, s vajíčkem)... jelo se mi o dost líp...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam