• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FRONEMALow Carb, Very Low Carb and Ketogenic diet - When in Doubt, Eat More Fat
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    Nemate tip na nejakou prasarnu k filmu na zpusob syrovych chipsu z trouby? :)
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    KRISKA: A zelený banány? :-)
    KRISKA
    KRISKA --- ---
    KOCHANSKA_CH: jj, to zlepseni spanku sem tenkrat na diskuzich hodne postrehla a sama sem ten rozdil vnimala. No hlavne nezvlcet. a obrecet banany mozna :D
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    KRISKA: Lidi píšou, jak se při LC cítí líp a dobře spí, určitě to benefit kvalitní stravy bude.
    KRISKA
    KRISKA --- ---
    KOCHANSKA_CH: to rozhodne :D no uvidime. tenkrat (hm, myslim ze muj prvni lowcarb pokus byl v zime 2014) selhal na vikendovym jidle... v zime se dalo a s nastupem jara sem silene zvlcela a napred to bylo ze neresim vikendy, pak uz ani v tydnu... a jak to vypada po 5 letech netreba zduraznovat :D
    ale pamatuju si, ze se se budila lehce driv nez sem musela krasne vyspana. ted fakt blbe spim a dneska sem.nezvladla ani vstavat na budik... :(
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    KRISKA: To pak můžeš aj míchat a míchat a míchat. :-D
    KRISKA
    KRISKA --- ---
    KOCHANSKA_CH: no muj dost velkej problem je nulova pritomnost v domacnosti :D ale salat se musi krajet a jogurt staci vyndat z lednice, ze... tak si rikam, ze jak su hur pohybliva budu mit prave vic casu krajet a krajet a krajet :D
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    KRISKA: Pokud ti nevadí trávit čas v kuchyni a vařit z dobrých věcí, tak je ozdravení jídla určitě reálný. :-)
    KRISKA
    KRISKA --- ---
    LENNOX: diky:)

    normalne 100g neprekrocim i tak, spis obcas se zmrzlinou se dostanu i k ty 100, kdyz si to obcas naklikam do tabulky, ale potrebuju to jidlo i ozdravit. Asi vnimam jako vetsi problem mit dobrou skladbu jidla, nez se drzet do 50g, protoze mam sileny jidelni zvyklosti a myslim, ze mi lip pujde s nima neco delat i se sekundarnima cilema. jakoze "jenom" vic jist je takovej... nehmatatelnej cil. a nekde to napsat, clovek je pak konfrontovanej s dotazama jak mu to jde a tak a nespadne tak snadno do toho ze "jednou se nic nestane" a z jednou je celej mesic... :D
    LENNOX
    LENNOX --- ---
    KRISKA: v low carb podminkach ma telo tendenc, a konecne i prilezitost, svoji vahu normalizovat, takze drzim palce a preju silnou vuli.
    KRISKA
    KRISKA --- ---
    tak ode dneska pokus o low carb, su zvedava, zda se mi podari vytrvat, nekoupila sem do lednice zadny lakaci potraviny. nemuzu ted moc cvicit, tak se zkusim zamerit aspon na jidlo. No idealne dat dolu par kg nadvahy, uvidime, zda vytrvam... no a vzpominam si, ze kdysi pred lety v asi 3 mesicnim pokusu sem vyrazne lip spala, doufam, ze se to projevi i ted. tenkrat sem nezhubla ani gram, ale vazila sem o dost min tak to treba telo "nepotrebovalo", tak su zvedava, zda ted to bude mit i vahovej efekt nebo jen ten spaci
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    SQUATBOSS: Nějaký informace zde:
    Cukrovka - Neslazeno
    https://www.neslazeno.cz/cukrovka/
    A zde:
    CUKR POD KONTROLOU | Prevence a terapie obezity a cukrovky
    http://www.cukrpodkontrolou.cz/

    POZITRON
    POZITRON --- ---
    SQUATBOSS: Co si predstavujes pod keto? Ted byl u Margit Slimakovy (ponechme prosim stranou jeji osobu) rozhovor s chlapkem, kterej drzi 40-60gr a cukrovka II. typu je fuc. Samozrejme ne ze by byl vylecen, ale glykemie na tomto zpusobu stravovani zcela v norme a to je pecka. Lecen je u MUDr. Hany Krejci ve VFN, neni to tedy zadny domaci risk.
    https://m.youtube.com/watch?v=50gxUSCI1uM&t=1317s

    Ja se budu ke Krejci pristi tejden objednavat s gestacnim diabetem (ve 13. tydnu lacna glykemie 5,7) a chci ji poprosit, jestli by nebylo mozny dat mit vic casu na dietu s tim, ze zkusim low carb do cca 80gr, nez mi zase nacpou inzulin. Tak drzte palce. :) Ja verim, ze to pomuze, kdyz jsem ted na jare LC drzela, mela jsem 4,9, ale pak jsem se na to kvuli nevolnostem vykaslala, plus mi lacny glykemie zvedal progesteron, kterym jsem se do 12. tejdne ladovala a uz je to zase v hajzlu. :( U GDM se i na hodnoty jako 5,7 dava bohuzel inzulin. :/
    DANCHEZ
    DANCHEZ --- ---
    NAVARA: zkus lowcarb klub na fb, nejaci lidi tam resili ze to jedou s cukrovkou a dost si to pochvalovali.. ale vubec nevim jaky typ cukrovky atd.. popr Margit Slimakovou, ta o tom pise
    LENNOX
    LENNOX --- ---
    no, pokud ten dotycnej bere nejaky leky na snizovani krevniho cukru, pak je to imo na konzultaci s doktorem, ale mimo to ketogenicka dieta naopak krevni cukr stabilizuje, takze ke ketoacidoze rozhodne bezne nedochazi.
    SQUATBOSS
    SQUATBOSS --- ---
    NAVARA: Jo, zní to logicky.

    LENNOX: o 2.
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    SQUATBOSS: Jde to vůbec? Nějak jsem měl za to, že pro nabořenou inzulinovou senzitivitu ti pokus o keto spadne do ketoacidózy...
    LENNOX
    LENNOX --- ---
    SQUATBOSS: ja teda ne. jde ti o 1. nebo 2. typ?
    SQUATBOSS
    SQUATBOSS --- ---
    Ahoj, vůbec jsem nefiltroval, tak sorry, jestli už se to řešilo, ale je to někdo kdo ma cukrovku a jede keto?
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    pro pobaveni, v cekarne na gynde bezelo video, ze kojici zeny by mely prijmout 300gr sacharidu denne. :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam