• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FRONEMALow Carb, Very Low Carb and Ketogenic diet - When in Doubt, Eat More Fat
    HALVED
    HALVED --- ---
    KRISKA: zkus Vincentku za mě absolutní top minerální voda. Na jejich stránkách najdeš třeba i kompletní analýzu. Seženeš v každém obchodě a měli by jí mít i v lékárně. Její hodnota sodíku je dostačující + mnoho dalších bonusů.
    LENNOX
    LENNOX --- ---
    tak je to tady :(

    Germany: ′Meat tax′ on the table to protect the climate | News | DW | 07.08.2019
    https://www.dw.com/en/germany-meat-tax-on-the-table-to-protect-the-climate/a-49924795
    LENNOX
    LENNOX --- ---
    KRISKA: ja jidlo moc nesolim, takze bud piju slanou vodu v prubehu dne (a rozhodne pri kazdym treninku) nebo si proste nadavkuju bezpecnou hrsticku, kopnu to do sebe a ihned zapijim :D nez jsem si na to zvykl, tak jsem pil jen slanou vodu.
    KRISKA
    KRISKA --- ---
    CORNELA: tak pokus s min tucnym syrem dopadl o hodne lip, lip drzi tvar a nerozplizne se na placato. Jinak namazany maslem a se slaninkou to byla luxusni svaca, den upeceni + 3 dalsi dny vydrzelo, zda by to zvladlo.jeste dalsi den nevim, uz nezbylo :D

    Jinak na dovoleny sem nektery dny presvihla i k 80g a celkove sem mela min zeleniny, nez by se mi libilo... a i ta skladba jidla pro me spis nezvyk, toho 0,5 kg za predchozi 3 tydny je zpet :( ja na jidlo co bezne nejim reaguju fakt hodne, staci maly vykyvy proti zvyklostem a uz mam v brise zasity sutry, neni mi dobre a tak... takze v tomto smeru hodnotim zaplacenou polopenzi jako nedobry napad a od pondeli zase striktne navrat k cukrum do 50g...

    mozna to jinak neni uplne na otazku tady, ale dlouhodobe mam problem s prijmem soli - napada vas nejakej dobrej zpusob doplnovani sodiku, aby to nebylo denne banan (driv sem denne banan jedla)? snazim se 1x tydne pit lehce osolenou vodu, ale zapominam na to, protoze to ani neni moc dobry... a ano, ucim se solit jidlo, ale... moje cajova lzicka soli na 2kg pecenyho masa je sice vic nez loni kdy sem jen nabtala spetku a ty 4 zrnka rozprostrela ale asi mi bude jeste trvat, nez se naucim vic solit...
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    POZITRON: Jako houskovej nebo bramborovej knedlík to nechutná, ale ke svíčkové je úplně vhodnej. Běžně to lidi dělají v hrnku, ale je třeba počítat s tím, že to dost vyběhne jak hrnečkuvař. Ale po vypnutí vlnění ten komín zas trochu zaleze. :-)
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    KOCHANSKA_CH: diky. chutna to verohodne? ta forma se neda nejak obejit, treba v hrnku by to neslo? a jiny prdopec muze byt obyc prasek do peciva?
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    Pak ještě existuje lučinový knedlík s droždím, vejcem a psylliem, ale ten chutná jak hubka na nádobí.
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    POZITRON: Kopíruju ti to sem:
    4 vajca
    sůl
    2 PL olivového oleje
    5 PL mandlové mouky
    1 ČL jablečného octa
    1/2 ČL vinného kamene nebo jiného prdopeče

    Rozšlehám tekutiny s vajcem, přisypu mandlovou mouku a 4 minuty vařím v mikrovlnné troubě.
    Krájím nití.
    V této blbosti na knedlíky:
    Forma na knedlíky DELLA CASA | Značkový eshop TESCOMA
    Forma na knedlíky DELLA CASA | Značkový eshop TESCOMA
    https://eshop.tescoma.cz/forma-na-knedliky-della-casa
    Dva se z té dávky nají, že funí.
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    POZITRON: v SG je imho recept od Kochanské, vyfiltruj :)
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    Nemate, prosim, tip na podobne snadny recept ale na knedliky?
    KRISKA
    KRISKA --- ---
    CORNELA: jj, priste to zkusim z nej, ale proste ja pro usnadneni koupila ten balenej strouhanej eidam (4 baleni), kdyz se po prvnim pokusu ukazalo, ze to nebude zrovna idealni, co s tim koupenym syrem ted delat, ze?
    Takze sem ho dozpracovala a priste vim, ze musi byt vic suchej.

    V kazdym pripade at to vypada jakkoli, splnuje to "neco jako chleba na namazani svaciny" a pritom je to ukrutne dobry a fakt rychly, asi to budu pouzivat na vandry casteji.

    takze prestoze sem tvuj recept lehce (nechte) zprznila, je to vyborny a manzel mi toho pulku sezral, je to jak syrovej vrsek ze syrovy bulky, po tom bych se kohla utlouct.

    a dneska se chci jit podivat do restaurace ma hostina v brne
    Má Hostina
    https://www.mahostina.cz/
    KRISKA
    KRISKA --- ---
    CORNELA: mozna blba volba syru, udelal mi vzdycky jednolitou hmotu kolem nozu, zasekanou mezi nozema a plastem, ale sem uz mela koupenej ten strouhanej - takze priste nejakej tvrdsi v kostce to bude chtit. Chutove to je naprosto zravy, jen musim doladit tvar.

    ja moc nepecu, mam vzdycky svoje 2-3 veci ktery nikdy nedopadnout jako v receptu ani po opakovanych pokusech, myslim, ze je uspech, ze je to k jidlu :)
    KRISKA
    KRISKA --- ---
    pokud to nekoho prekvapi tak tycovym mixerem ten syr zjemnit nejde... :D
    tzn. liny reseni bylo rovnou z toho uplacat placky, aby pri rozriznuti to slo naplnit jak chleba, ale vzhledem ke konzistenci to nebyla celodenni porce jidla:D ted se budu modlit, aby to i tak prezilo aspon do soboty vecer...
    LENNOX
    LENNOX --- ---
    musim uznat, ze ze vsech moznych low carb "nahrazek", co jsem videl, tohle na papire vypada zdaleka nejlakavejs :D
    KRISKA
    KRISKA --- ---
    CORNELA: Ok zkusim.yo teda taky v sekacku.

    no ale chutove to neni spatny:D
    KRISKA
    KRISKA --- ---
    koupila sem nastrouhanej syr pro usetreni prace a rozhodne to nema.tvar bovhanku ale spis takovych rozplizlych placek...
    4 vejce, 4 lzice, 150g syra... a rozhodne ro.nepripomina.vubec nicim vase fotky:D
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    CORNELA: a o to mnozstvi vic psylia?
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    MAGUMI: mne to teda neprijde jako normalni housky, je to hodne vajickovy. dneska jsem delala dalsi varku, tentokrat vic psylia a vic syra a furt se mi to zda hodne vajickovy. asi jako vajickovy muffiny. jedla jsem to jen s maslem, mozna kdyz si na to naklades treba sunku, tak uz ti to neprijde.
    MAGUMI
    MAGUMI --- ---
    CORNELA: Zkusím, už jsem dlouho nic takového nepekl, pořád strkám do trouby jen ryby.
    MAGUMI
    MAGUMI --- ---
    CORNELA: To vypadá pěkně. :) Jak to chutná?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam