• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FRONEMALow Carb, Very Low Carb and Ketogenic diet - When in Doubt, Eat More Fat
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    existuje nejaka dalsi vychytavka jako shirataki? nejaka hmota bez kalorii na zaplacnuti? jsem se ted trosku vyzrala a potrebovala bych s tim neco udelat, tak 5kg. uz mi ani tak nejde o nejake speky, jako o to, ze pri tyhle vaze mi moc nefunguje menstruacni cyklus a to si myslim, ze pro telo neni dobre.
    CORNELA
    CORNELA --- ---
    JINX: Tak asi snad celej panel tuku ne? Jen jedna věc fakt nemá vypovídající hodnotu
    LENNOX
    LENNOX --- ---
    TRANCEWARP: samozrejme, ze je to v prvni rade vynosnej byznys, ale pak tu mas jeste rovinu, pro tebe osobne dulezitejsi, a to ze doktor nejen u nas te pravdepodobne daleko radeji poskodi predepsanym zpusobem, nez aby vystavil vlastni prdel pripadnym tahanicim, ze se ti snazil pomoct nejakym z pohledu systemu kverulantskym zpusobem. jeho risk management zkratka nehraje ve tvuj prospech, takze je uplne jedno, kolik casu jsi venoval resersi a pochopeni problematiky, porad je to stejnej level jako brat homeopatika na rakovinu.

    pritom statiny samy o sobe nejsou bez vedlejsich ucinku a o jejich dlouhodobym uzivani jinak zdravym clovekem, co pouze vykazuje zvysene LDL, muzeme jen spekulovat, ale zadna lahoda to zrejme nebude.

    jinak moc hezky to shrnul ve sve vynikajici prezentaci, tusim "the cholesterol conundrum", ivor cummins: lipidova teorie je bud chybna nebo nekompletni :D
    TRANCEWARP
    TRANCEWARP --- ---
    LENNOX: No toho hledam prave. ;)
    Nechci zacit bastit prasky bez toho, aniz bych mel nekolik zasadnejsich informaci. V zahranici se taky dela sdLDL-C test, kterej ti ukaze, kolik mas oxidovanejch tech LDL castit ... protoze ony zpusobuji poskozeni cev, ne LDL jako takovej...

    naopak vysokej LDL ma korelaci s odolnosti proti rakovine, proti bakterialnim infekcim a cukrovkou

    a oxiduje se pokud clovek ji cukry... takze vysokej LDL a na cukry bohata dieta a na to umres... ale vysokej LDL a low-carb/keto a melo by to bejt v pohode...

    hlavne Statiny nemaj moc ucinek... studie kolem nic platej v drtivy prevaze firmy, co je vyrabej... coz neni nenormalni, ale uz jsem narazil na mnoho lidi (z youtube tedy), ktery je obvinujou z manipulace s daty. Dal jsem si tu praci a ty studie o kterych tam mluvi tak jsem si nasel a fakt to v tech datech je. Takze jsem ohledne statinu dost skeptik
    LENNOX
    LENNOX --- ---
    TRANCEWARP: bude to chtit nekoho, kdo jde trochu s dobrou a nediva se na LDL skrz jedinou tabulku a absolutne mimo jakykoli dalsi kontext. good luck tho :D

    mrkni na https://cholesterolcode.com/hyper-responder-faq/

    What is a Hyper-Responder?
    The term, “hyper-responder” has been used within the ketogenic / low carb, high fat (keto/LCHF) community to describe those who have a very dramatic increase in their cholesterol after adopting a low carb diet. This increase can be anywhere from 50% to 100% or more of their original, pre-diet cholesterol numbers.

    Typically, a keto/LCHF hyper-responder will have LDL cholesterol (LDL-C) at 170 mg/dl or higher.
    SLASH
    SLASH --- ---
    Bad Cholesterol (LDL) is NOT Cholesterol and Is NOT Bad! – Dr.Berg
    https://youtu.be/nsISdNl2tWo


    Hlavne sa nenechaj nahovoriť nás statiny
    SLASH
    SLASH --- ---
    TRANCEWARP: Jj, treba zmeniť doktora:

    Your Doctor Is Wrong About Cholesterol
    https://youtu.be/sY48qLl9ZzE


    Is CHOLESTEROL BAD For You? (Real Doctor Reviews The TRUTH)
    https://youtu.be/cHIzSS9ZBVY
    TRANCEWARP
    TRANCEWARP --- ---
    Zdravim a mam dotaz.
    Jedu si takhle keto poslednich 6 tydnu a se skvelymi vysledky. Moje doktorka si mysli, ze sem zesilel a mam zacit zobat statiny, ja nesouhlasim. Je mi skvele.

    Znate nejakyho doktora, kdo to v CR resi ke kterymu se da chodit s cholesterolem a sledovanim na keto diete a neridi se podle rad z padesatych let?
    SLASH
    SLASH --- ---
    Food myths busted: dairy, salt and steak may be good for you after all | Food | The Guardian
    https://www.theguardian.com/food/2021/sep/26/food-myths-busted-dairy-salt-steak-swedish-study-science-health-advice
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    CORNELA: mam je na 2 az 3 porce. nechavam je v original krabicce v nalevu v lednici a nic se jim nestane.
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    rohlik 270gr za 45, tohle je 390gr za 35
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    POZITRON: jo takhle :)
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    KASUMI: tohle je nejnizsi cena, na kterou jsem narazila
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    POZITRON: tohle maj i v beznych kamennych vetsich kramech a na rohliku.. :)
    pouzivam jako nudle proste.. :) nebo ryzi, dela se i ryzovy tvar
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    V Tamda foods v Sape maj tyhle testoviny za 35. Mela jsem jeste tagliatelle. Zkusila jsem to poprve a za me uplne super. Strasne jsem se toho bala, zbytecne. Ten nalev je nechutnej, takze hodne proprachuju. Zatim prihazuju do vselijakejch indickejch nebo thajskejch smesi, chystam se taky na pho.

    Jak je jeste upravujete? Krom pouziti misto ryzovych nudli?

    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    CORNELA: Se neomlouvej, já té věci tak říkám a proháním ju kafemlejnkem, přijde mi pak líp smontovaná s ostatníma surovinama.
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    CORNELA: To psí lilium meleš? Nemletý mi vrže v zubech. :-)
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    CORNELA: vypadaj dobre
    KRISKA
    KRISKA --- ---
    tak nasla sem "kus" receptu
    4 vejce
    4 lzice psylia
    100 - 200 g nastrouhaneho syra
    sul, kmin

    bohuzel tam nemam to peceni :( ja to vzdycky naskrabu na kus papiru, ze to pak prepisu do receptare a uz to tam nikdy neprepisu... prasek do peciva tam asi puvodne nebyl, ale kdyz se ho tam trocha vrzne, nic to zkazit nemuze, naopak to aspon de pak rozkrojit napul :D
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    Z LC pečiva už dělám jen lněné toasty od Grusovky, přidávám chlebové koření. Když je dobře vysuším na suchary, pak je beru na cesty, nechytají plíseň.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam